Jak dopasować zestaw mebli do swojego salonu albo sypialni, plusy meblowych salonów i małych warsztatów stolarskich.

Meble do pokojów i salonów są obecnie oferowane w niezliczonej liczbie odmian. Klienci mają do dyspozycji zarówno wyroby dużych krajowych producentów, którzy mają salony w praktycznie każdym dużym mieście, jak również niewielkich lokalnych stolarzy. Jeśli ktoś będzie szukał typowych mebli, bez konieczności jakichkolwiek przeróbek, to zupełnie oferta dużych firm meblowych będzie odpowiednia.


Jednak jeżeli będzie chciał dopasować meble do swoich oczekiwań, zrobić je według swojego projektu, czy też zmodyfikować jakieś wymiary, to dużo lepszą opcją może być skorzystanie z propozycji jakiegoś niewielkiego zakładu stolarskiego. Z reguły tego typu
wnętrza
zakłady nie robią żadnego problemu, żeby sprzedawane przez nie narożniki skórzane, fotele lub sofy miały indywidualne wymiary - zobacz narożniki skórzane. Można wręcz powiedzieć, że właśnie przez elastyczność mogą oni pozyskać bardziej wymagających konsumentów, którzy dokładnie wiedzą, czego potrzebują i nie będzie ich zadowalać ich typowa propozycja sklepów.

Zmiany rozmiarów często występują właśnie przy tapicerowanych meblach. O ile w fabrykach, w których meble są produkowane maszynowo modyfikacje byłyby dość kosztowne, o tyle sprawny rzemieślnik bez problemów poradzi sobie z preferencjami klientów, o ile rzecz jasna będą techniczne możliwości do tego. Są też meble, które wykonuje się jedynie na wymiar, przykładowo takie jak szafy wnękowe - duża szafa przesuwna. Powody do tego będą dwa, a mianowicie konieczność dopasowania rozmiarów do szerokości i wysokości wnęki i możliwość wyboru przez zamawiającego dowolnych płyt i okuć.


Najczęściej szafa (zobacz szafy na wymiar od Emmi) przesuwna realizowana jest w trzech etapach. Pierwszy to będzie bardzo dokładny pomiar, wykonywany przez jednego z pracowników firmy, która zajmować się będzie wykonaniem zlecenia. Następnie stolarz będzie potrzebował kilka, czy kilkanaście dni, podczas jakich wykonuje się wszystko według wykonanych wcześniej pomiarów. Na koniec gotowa szafa (rzuć okiem na szafa na wymiar Wrocław ze strony Anir Meble) jest montowana u klienta i będzie można zacząć z niej korzystać.

Więcej? poznaj szczegóły
2018/10/10