Na co należy uważać podczas zakupu nowego auta?

Z biegiem czasu zakup nowego samOChodu jest dla przeciętnego mieszkańca naszego kraju coraz w większym stopniu dostępny. Pomimo tego zdobycie odpowiednich środków nadal żąda znacznie dłuższego czasu, niż jest to konieczne w wypadku obywatela krajów za polską zachodnią granicą.


samochód


Z tego też powodu wybór nowego samochodu musi być poparty dokładnym przeanalizowaniem obecnych na rynku propozycji.


Kolejne tematy

Wypożyczenie samochodów - czy to się kalkuluje? Sprawdź, jakie są rozwiązania!

wypożyczalnia samochodów luksusowych
Zastanawiasz się, czy kupić własny samOChód czy raczej zdecydować się na jego wynajem? Każde rozwiązanie na pewno ma swoje plusy i wady, zaś praktycznie wszystko zależy od Twojej konkretnej sytuacji życiowej, Twych potrzeb i preferencji, a także od zasobności Twojego portfela.


Wypożyczanie samochodu na kilka dni


Wypożyczanie samochodu to opcja, z której zwykle korzystamy w obcym mieście, kiedy nie mamy obecnie swego pojazdu, bo na przykład przylecieliśmy samolotem.


Dobrze byłoby zanim jeszcze odwiedzimy dealera, dokładnie zdefiniować nasze wymagania. W tym celu powinniśmy sporządzić listę potrzebnego wyposażenia dodatkowego, ponieważ każdy wytwórca proponuje rozmaite pakiety, które odróżniają się między innymi ceną. W niektórych przypadkach może ona mieć rozstrzygający wpływ na końcową cenę kupna. Ważny jest też wariant napędu, przy czym trzeba pamiętać, że jeśli samochód jest wyposażony w silnik diesla albo elektryczny, to również będzie miało to odbicie w wysokości ceny. Nie należy jednak oszczędzać na wyposażeniu odnoszącym się do bezpieczeństwa (ASR). Jeśli interesuje nas auto ze skrzynią manualną, powinniśmy upewnić się, czy posiada ona sześć przełożeń. Jeśli tak, będzie to miało pozytywny wpływ na luksus oraz ekonomię podróży.


Trzeba także pamiętać, że na jej wpływ ma nie tylko spalanie, ale również między innymi sposób jazdy czy warunki gwarancji. Marka samochodu ma też wpływ na cenę elementów zamiennych.


Jeżeli wybierzemy nowoczesny silnik wysokoprężny, trzeba liczyć się ze znacznym kosztem filtra cząstek stałych. Poza tym długo trwająca gwarancja często nie uwzględnia mnóstwa ważnych części i jest obarczona określonym limitem przebiegu auta.
2018/02/21