Zimowe opony kup latem!

Opony
Na dworze lato w pełni, słońce i nikt z nas z pewnością nie myśli o tym co będzie w grudniu, a przecież to doskonały moment, by rozważyć kupno nowych opon zimowych do naszego auta. Większość dystrybutorów w tej części roku sprzedaje je po okazyjnych cenach. Naturalnie są to nowe opony, w idealnym stanie, ale sprzedawcy chcą opróżnić powierzchnie magazynowe Linde - (wózki widłowe) przed zakupieniem nowych modeli. Dlatego też urządzają wyprzedaże.

Opony zimowe to bardzo znaczący element wyposażenia samochodu. Są ogromnie ważne, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, stąd też nie odkładajmy tej sprawy. Zdarza się, że kierowcy wcale nie zamieniająj opon na zimowe. Bronią się głupimi argumentami, jak na przykład ten, że nie jeżdżą dużo zimą, że przecież prowadzą powoli itp. To pomyłka i głupota! Do wypadku nie trzeba dużo, wystarczy kawałeczek oblodzonej nawierzchni, by auto zaczęło kręcić piruety na jezdni. Są niestety wciąż ludzie, którzy są dumni z tego, że nie używają zimowych opon. To postawa godna pożałowania. Mało, że niszczą letnie opony, które przecież są inaczej zrobione niż zimowe, to ponadto stanowią wielkie zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. To przykre, ale nadal zdarzają się ludzie do tego stopnia pozbawieni wyobraźni i aż w taki wielkim stopniu nieodpowiedzialni.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest niezwykle ważne, więc sprawdzajmy często stan opon w naszym aucie. Zimowe opony to opony (alufelgi 16)aprys, to obowiązek, jeżeli nie chcemy, aby nasze auto stało się jeżdżącą katastrofą. Dobrze jest już dziś rozejrzeć się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak wiele przestrzeni, a da się dużo zaoszczędzić w czasie letnich przecen. Nie ma co czekać do ostatniego momentu. W Internecie na pewno wyszukamy mnóstwo ofert, a może nawet uda nam się zdobyć opony lepszej klasy za mniejsze pieniądze.

Kolejne tematy

Czysty pojazd cieszy kierowcę i oczy ludzi wokół. Dzięki specjalnie przeznaczonym do tego kosmetykom już dziś można osiągnąć powalający efekt

nowoczesny samochód
Nad maszynami, które mają się same ruszać myślano już w XVII wieku. Za tą sprawą współcześnie możemy jeździć pojazdami. Najskuteczniej ujmując - samochód to pojazd zmechanizowany ze swoim napędem, przeznaczony do przewożenia osób lub towarów.


Jeśli nie posiadamy swojego garażu zawsze możemy opony schować w piwnicy, u kogoś z rodziny lub u znajomych. Nie jest to wielkim problemem i opony spokojnie poczekają na swoją porę. Pogoda w naszym kraju jest nieprzewidywalna, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Dobrze być przygotowanym.
Na podstawie danych z: Netcar
Dodane przez: A.T.
2021/01/28