Meble młodzieżowe – jak urządzić pokój dla nastolatka?

Urządzanie domu to ogromne wyzwanie, lecz aranżowanie pokoju dla nastolatka – o wiele większe. O ile miejsce dla malucha można przygotować samodzielnie, bowiem będzie podobać mu się niemal każdy wystrój (istotne, aby było radośnie i barwnie) o tyle młody człowiek ma już większe wymagania. Zwykle świetnie wie, o czym marzy, więc najlepiej jest udać się na wspólne zakupy, aby ani rodzic, ani dziecko nie było zawiedzione. Istnieje jednakże kilka zasadniczych punktów, na które każdorazowo trzeba zwrócić uwagę, aby nie zapomnieć o niczym ważnym.
pokój nastolatki
Rozpocznijmy od miejsca na spanie. Łóżko musi być komfortowe i dość duże, bowiem to tutaj wyląduje plecak po przyjściu ze szkoły, komórka lub zdjęte ubrania oraz milion innych rzeczy. A musi się jeszcze zmieścić młody człowiek, który lubi popołudniowe drzemki i przeważnie nie powstrzymuje go bałagan. Najkorzystniej jest wybrać tradycyjne łóżko z materacem, które jest dużo wygodniejsze od zwykłej, rozkładanej kanapy. Można dowolnie wybrać między drewnianą albo metalową konstrukcją - wszystko jest zależne od tego, jakiego typu meble młodzieżowe mają być w pokoju. Pamiętajmy, by łóżko miało choć dwa metry, zwłaszcza, jeżeli mamy syna, który przecież nieustannie rośnie.
Drugim elementem jest biurko i krzesło maty ochronne pod krzesła do nauki. Należy zwrócić uwagę na ich odpowiednią wysokość, a najlepiej jest wybrać meble z możliwością regulowania wysokości. Dzięki temu będą idealne nawet wtedy, gdy nasza latorośl urośnie kilka centymetrów w górę. Jeśli pokój jest duży, warto zamówić biurko narożne, na którym zmieści się i laptop, i książki, i ukochane płyty z muzyką. Oprócz tego trzeba zainwestować w szafki, komody, jak również regały, do których nastolatek włoży wszystkie swoje ubrania i szpargały. Powinny być to zamykane szafy, gdyż wtedy nawet nieład na półkach nie robi tak sporego kłopotu. A – jak wiemy – młody człowiek ma zwykle multum rzeczy do załatwienia i przeważnie żadną z nich nie jest sprzątanie. Nieodzowną cechą mebli jest też ich stabilność, lecz jednocześnie nie mogą być za ciężkie (powinniśmy móc je swobodnie przenosić, gdy zechcemy przestawić kilka szafek).
Pamiętając o niniejszych wskazówkach zakupimy rewelacyjne meble i przygotujemy idealny pokój dla naszego dziecka (zobacz tutaj:wystrój dla nastolatka).


Kolejne tematy

Wybieramy umeblowanie do pokoju dziecka

Vertbaudet
Dzieciństwo to wyjątkowy czas w życiu każdego człowieka. Kiedy jesteśmy mali najbardziej kształtuje się nasza wrażliwość i charakter. Świat emocji dziecka kształtuje się od dnia jego urodzin, dlatego bardzo ważne jest, abyśmy zapewnili mu jak najwłaściwsze warunki rozwoju. Bardzo istotne jest, aby dziecko miało w mieszkaniu specjalnie wydzieloną przestrzeń do zabawy. Naturalnie wszystko zależy od warunków, w jakich mieszkamy. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na odrębny pokój dla malucha. Wtenczas trzeba stworzyć mu specjalny kącik, gdzie wstawimy podstawowe meble, takie jak stół, krzesło i szafkę na zabawki.
2021/12/16