Jakie szafki zakupić do łazienki? Jakie będą najbardziej funkcjonalne, a jednocześnie stylowe?

Ważna kwestia – jakie szafki do łazienek zakupić? Wybór jest dość duży, dlatego są modele większe i mniejsze, zawieszane, jest szafka łazienkowa słupek, są różnorakie barwy i style. W jakie sposób dobrze wybrać, żeby nasza łazienka nabrała właściwego wyrazu oraz służyła nam doskonale.

Łazienka
Nie od dzisiaj wiemy, iż w projekcie łazienki ważną rolę pełnią szafki. Tego typu meble występują w wielu wymiarach, jednocześnie nie musi to być klasyczna szafka z umywalką, ponieważ bez problemu wymyślić można coś bardziej oryginalnego. Jeżeli mamy sporą łazienkę, co wiążę się z posiadaniem dużej ilości akcesoriów łazienkowych, to warto przemyśleć kupno kompletu mebli, jaki jest złożony najczęściej z szafki podumywalkowej, wiszącej oraz wysokiej, czyli tak zwanego słupka.

Możliwości jak zaprojektować szafki w tego typu pomieszczeniu jest naprawdę sporo. Możemy wymyślić dłuższy blat pod umywalkę czy zestawić wiszące szafki w niesymetrycznym położeniu, wszystko co jest według nas bardziej korzystne - meble łazienkowe. Nasz projekt szafek łazienkowych powinien zaskakiwać, zapewniać funkcjonalność, jak również styl. Jeśli nasze lokum nie jest zbyt wysokie, to warto zrezygnować z górnych szafek wiszących.


Kolejne tematy

Ważne o bateriach łazienkowych

Baterie łazienkowe
Kiedy dekorujesz łazienkę, istotna okazuje się sprawa zakupu odpowiednich baterii łazienkowych. W punktach handlowych ze sprzętem łazienkowym znajdziesz dużo rozmaitych modeli takich baterii, rozsądnie jest więc głębiej przemyśleć nabycie odpowiednich egzemplarzy. Można powiedzieć że dobór baterii nie jest mocno zawiłym zajęciem – powinieneś raczej zdecydować się na funkcjonalność, wygląd jest sprawą podrzędną. Jeśli jednak kluczowe jest dla ciebie jak będą zrobione takie przedmioty, jak bateria prysznicowa czy bateria umywalkowa, miej na uwadze, żeby raczej wybierać style współczesne.
Lepiej zdecydować się na inne usytuowanie szafek, na przykład pośrodku postawić warto umywalkę i lustro, natomiast z boku dwie szafki tej samej wielkości. Dzięki temu otrzymać można wrażenie harmonii i porządku. Parę szafek w łazience o dość podobnym stylu, natomiast odmiennym kolorze jest łatwym oraz ciekawym rozwiązaniem. Modne połączenie białego i czarnego świetnie się w takim zestawieniu sprawdza.

Zawieszenie paru identycznych szafek wiszących da nam całkiem sporo możliwości aranżacyjnych. Do tego w każdym momencie poszerzyć kolekcję o nowy moduł. Doskonałym pomysłem na wykorzystanie miejsca ponad umywalką może być też montaż płytkiej szafki z lustrzanym przodem. Szafki błyszczące są modne, przy tym są one doskonałe do małych pomieszczeń. Gdy chcemy zaoszczędzić miejsce w łazience dobrze jest zakupić zestaw mebli węższych, ale wyposażonych w głębsze szuflady.
2018/02/05