Jakie szafki zakupić do łazienki? Jakie będą najbardziej funkcjonalne, a jednocześnie stylowe?

Ważna kwestia – jakie szafki do łazienek zakupić? Wybór jest dość duży, dlatego są modele większe i mniejsze, zawieszane, jest szafka łazienkowa słupek, są różnorakie barwy i style. W jakie sposób dobrze wybrać, żeby nasza łazienka nabrała właściwego wyrazu oraz służyła nam doskonale.

Łazienka
Nie od dzisiaj wiemy, iż w projekcie łazienki ważną rolę pełnią szafki. Tego typu meble występują w wielu wymiarach, jednocześnie nie musi to być klasyczna szafka z umywalką, ponieważ bez problemu wymyślić można coś bardziej oryginalnego. Jeżeli mamy sporą łazienkę, co wiążę się z posiadaniem dużej ilości akcesoriów łazienkowych, to warto przemyśleć kupno kompletu mebli, jaki jest złożony najczęściej z szafki podumywalkowej, wiszącej oraz wysokiej, czyli tak zwanego słupka.

Możliwości jak zaprojektować szafki w tego typu pomieszczeniu jest naprawdę sporo. Możemy wymyślić dłuższy blat pod umywalkę czy zestawić wiszące szafki w niesymetrycznym położeniu, wszystko co jest według nas bardziej korzystne - meble łazienkowe. Nasz projekt szafek łazienkowych powinien zaskakiwać, zapewniać funkcjonalność, jak również styl. Jeśli nasze lokum nie jest zbyt wysokie, to warto zrezygnować z górnych szafek wiszących.

Lepiej zdecydować się na inne usytuowanie szafek, na przykład pośrodku postawić warto umywalkę i lustro, natomiast z boku dwie szafki tej samej wielkości. Dzięki temu otrzymać można wrażenie harmonii i porządku. Parę szafek w łazience o dość podobnym stylu, natomiast odmiennym kolorze jest łatwym oraz ciekawym rozwiązaniem. Modne połączenie białego i czarnego świetnie się w takim zestawieniu sprawdza.

Zawieszenie paru identycznych szafek wiszących da nam całkiem sporo możliwości aranżacyjnych. Do tego w każdym momencie poszerzyć kolekcję o nowy moduł. Doskonałym pomysłem na wykorzystanie miejsca ponad umywalką może być też montaż płytkiej szafki z lustrzanym przodem. Szafki błyszczące są modne, przy tym są one doskonałe do małych pomieszczeń. Gdy chcemy zaoszczędzić miejsce w łazience dobrze jest zakupić zestaw mebli węższych, ale wyposażonych w głębsze szuflady.
2020/02/17