Jaką wannę wybrać?

Wannę możemy wybrać spośród żeliwnych, stalowych, z akrylu a także z syntetycznego marmuru. Fabrykanci oferują także modele o rozmaitych rozmiarach i kształtach.


Be Special Decor Silver


Wanny Cersanit posiadają komfortowe siedziska, wyprofilowane wezgłowia, pozwalające w wygodny sposób oprzeć głowę, wyżłobienia na łokcie, przydatne przy wstawaniu uchwyty a także półki na kosmetyki a także antypoślizgowe dno. Mnóstwo wanien ekwipuje się w urządzenia do wodnego masażu i udogodnienia dla ludzi niepełnosprawnych. Wybierając się po zakup nowiutkiej wanny, zazwyczaj zastanawiamy się, którą wybrać, z jakiego tworzywa ma być zrobiona. Przyjrzyjmy się zatem, jakie właściwości mają materiały, z jakich zbudowane są nasze „wanny”. W sklepach możemy spotkać przeróżne typy wanien.


Żeliwne. Są trwałe oraz solidne. Często mają dekoracyjne nóżki w formie łap egzotycznych zwierząt – zatem idealnie pasują do stylowych łazienek. Negatywem żeliwnych jest ich ogromny ciężar, utrudniający wnoszenie do domu, a również mała rozmaitość kolorów a także kształtów – zazwyczaj są białe i w kształcie prostokąta. Puste wanny są chłodne w dotyku – osoby niewytrwałe, które wchodzą do niezupełnie wypełnionej wanny nie będą odczuwały komfortu. Wanny ze stali. Są dostępne w wielu barwach, kształtach jak też rozmiarach. Dzisiejsze emalie, którymi się je pokrywa, gwarantują odporność na zarysowania a także działanie domowych środków czyszczących. Czasem emalia bywa „antyprzyczepna” – nie przylepia się do niej wapienny osad.


Kolejne tematy

Kuchnia na wymiar - fantastyczne rozwiązanie dla domu

Obraz na płótnie
We współczesnych czasach ludzie w czasie urządzania mieszkania mają właściwie bezgraniczne możliwości. Dostęp do różnego rodzaju asortymentu związanego z wykańczaniem i dekorowaniem wnętrz jest niezmiernie duży.


Wanny stalowe nie są nadto ciężkie a zatem łatwo je nosić. Wadą wanien stalowych jest to, że – nie napełnione wodą – są zimne. Również ciepła woda prędko w nich ostyga.
2019/01/19