Przyglądamy się aparatom Sony - ich złe i dobre strony

Producent aparatów fotograficznych Sony wypuścił w ostatnim czasie na rynek kilka zaawansowanych kompaktów. Pośród reklamowanych sprzętów znaleźliśmy cztery ciekawe modele: DSC-HX300 z pięćdziesięciokrotnym zoomem optycznym, DSC-WX300 z matrycą rozdzielczości 18, 2 MP, wodoszczelny DSC-TX30 oraz DSC-HX50 – najmniejszy aparat kompaktowy z tak dużym zoomem.


Kolejne tematy

Profesjonalne sprzątanie biur

sprzątanie biur
Rok pomału przybliża się do końca. Jest początek pory jesiennej. To dla firm sprzątających czas niezwykle trudny, ale także jednocześnie jest to okres „żniw”. Pogoda albowiem służy intensywnym pracom porządkowym. Polska, złota jesień jest ostatnim momentem aby dokonać prac pielęgnacyjnych zakładowego trawnika, skosić go po raz ostatni przed przymrozkami, schować w bezpieczne miejsce delikatne rośliny ozdobne. Do tegoż dochodzi jeszcze codzienne sprzątanie biur. Utrzymanie schludności w tymże okresie jest prawdziwym wyzwaniem! Z powodu chlapy i wiatru trzeba faktycznie nerwów ze stali jak też dużej kondycji fizycznej. Przy bardzo wilgotnej aurze nawet specjalistyczne machiny polerujące miewają kłopot z dotrzymaniem kroku aurze.


logo sony
Rozpocznijmy ocenę od premierowego - aparatu Sony DSC-HX300 - ulepszonej wersji HX200V, który prezentuje się jak zwyczajna lustrzanka i posiada analogiczny panel obsługi. Zaawansowany megazoom wyposażono w matrycę o rozdzielczości 20, 4 MP oraz mocniejsze podzespoły. Dodatkowo DSC-HX300 jest bardziej masywny od poprzednika i może poszczycić się udoskonalonym stabilizatorem obrazów. Mocną stroną modelu są także jego opływowe kształty, co przyczynia się do tego, że aparat Sony wygodnie leży w rękach i zapewnia komfort pracy.

Pretendentem do drugiego miejsca jest DSC-TX30, czyli bardzo odporny, choć z pozoru zwyczajny kompakt. Wodoszczelny aparat daje możliwość fotografowania do 5 m. pod wodą, a jego twarda obudowa wytrzyma upadek z wysokości półtora metra i zda egzamin nawet przy minusowej temperaturze. Nowoczesny Cyber-shot posiada dotykowy ekran, przetwornik obrazu typu CMOS Exmor R o rozdzielczości 18,2 megapikseli oraz funkcję stabilizacji obrazu - Super SteadyShot. Ponadto Sony DSC-TX30 umożliwia nagrywanie filmów w formacie 1080 p i tworzenie trójwymiarowych zdjęć.

Kolejny jest DSC-HX50, czyli kieszonkowy i lekki aparat kompaktowy, zaopatrzony w aż trzydziestokrotny zoom optyczny i matrycę typu CMOS Exmor R, o wartości 20, 4 MP. To w tej chwili chyba najmniejsza cyfrówka z megazoomem, która pozwala na fotografowanie obiektów z zawrotną prędkością 10 klatek w ciągu sekundy. Aparat Sony DSC-HX50 ma wyświetlacz LCD oraz przydatną funkcję Wi-Fi. Sprzęt dedykowany jest fanom modeli kieszonkowych , chcących zestawienia rozbudowanych funkcji kompaktu z nowoczesnym wyglądem.

aparat
Ostatni z opisywanych modeli to DSC-WX300, szeroko promowany przez producenta. Kompakt z serii WX jest funkcjonalnym aparatem, sprzedawanym w niestandardowych kolorach. Na tle innych produktów tej klasy prezentuje się nadzwyczaj dobrze i elektryzuje swoim designem. Oprócz przetwornika obrazów o rozdzielczości 18, 2 MP czy 20-krotnego zoomu, Sony DSC-WX300 posiada funkcjonalny wyświetlacz LCD i Wi-Fi. Z aparatu na pewno będą usatysfakcjonowani amatorzy systemu “point and shoot”, bo w tym wypadkuSony oferuje im aż kilkanaście programów tematycznych.

Nowe aparaty Sony to pełne wdzięku i praktyczne urządzenia o wysokich parametrach użytkowych. Spodobają się amatorom fotografii, którzy aktywnie wykorzystują wolny czas i mają ochotę uwieczniać chwile spędzone z przyjaciółmi lub w trakcie wycieczki. Każdy z omawianych modeli spełni swoją rolę i umożliwi na długo cieszyć się dobrą jakością obrazów.
Dodane przez: S.D.
2019/03/13