Przyglądamy się aparatom Sony - ich złe i dobre strony

Producent aparatów fotograficznych Sony wypuścił w ostatnim czasie na rynek kilka zaawansowanych kompaktów. Pośród reklamowanych sprzętów znaleźliśmy cztery ciekawe modele: DSC-HX300 z pięćdziesięciokrotnym zoomem optycznym, DSC-WX300 z matrycą rozdzielczości 18, 2 MP, wodoszczelny DSC-TX30 oraz DSC-HX50 – najmniejszy aparat kompaktowy z tak dużym zoomem.


Kolejne tematy

Bardzo dobre oświetlenie, jako dodatek do wystroju mieszkania

oświetlenie
Nadal w wielu polskich domach głównym oświetleniem jest to, które montujemy na naszych sufitach. Na szczęście pojęliśmy już, że poza żyrandolami można w inny sposób sprawić, że dane wnętrze będzie oświetlone.


logo sony
Rozpocznijmy ocenę od premierowego - aparatu Sony DSC-HX300 - ulepszonej wersji HX200V, który prezentuje się jak zwyczajna lustrzanka i posiada analogiczny panel obsługi. Zaawansowany megazoom wyposażono w matrycę o rozdzielczości 20, 4 MP oraz mocniejsze podzespoły. Dodatkowo DSC-HX300 jest bardziej masywny od poprzednika i może poszczycić się udoskonalonym stabilizatorem obrazów. Mocną stroną modelu są także jego opływowe kształty, co przyczynia się do tego, że aparat Sony wygodnie leży w rękach i zapewnia komfort pracy.

Pretendentem do drugiego miejsca jest DSC-TX30, czyli bardzo odporny, choć z pozoru zwyczajny kompakt. Wodoszczelny aparat daje możliwość fotografowania do 5 m. pod wodą, a jego twarda obudowa wytrzyma upadek z wysokości półtora metra i zda egzamin nawet przy minusowej temperaturze. Nowoczesny Cyber-shot posiada dotykowy ekran, przetwornik obrazu typu CMOS Exmor R o rozdzielczości 18,2 megapikseli oraz funkcję stabilizacji obrazu - Super SteadyShot. Ponadto Sony DSC-TX30 umożliwia nagrywanie filmów w formacie 1080 p i tworzenie trójwymiarowych zdjęć.

Kolejny jest DSC-HX50, czyli kieszonkowy i lekki aparat kompaktowy, zaopatrzony w aż trzydziestokrotny zoom optyczny i matrycę typu CMOS Exmor R, o wartości 20, 4 MP. To w tej chwili chyba najmniejsza cyfrówka z megazoomem, która pozwala na fotografowanie obiektów z zawrotną prędkością 10 klatek w ciągu sekundy. Aparat Sony DSC-HX50 ma wyświetlacz LCD oraz przydatną funkcję Wi-Fi. Sprzęt dedykowany jest fanom modeli kieszonkowych , chcących zestawienia rozbudowanych funkcji kompaktu z nowoczesnym wyglądem.

aparat
Ostatni z opisywanych modeli to DSC-WX300, szeroko promowany przez producenta. Kompakt z serii WX jest funkcjonalnym aparatem, sprzedawanym w niestandardowych kolorach. Na tle innych produktów tej klasy prezentuje się nadzwyczaj dobrze i elektryzuje swoim designem. Oprócz przetwornika obrazów o rozdzielczości 18, 2 MP czy 20-krotnego zoomu, Sony DSC-WX300 posiada funkcjonalny wyświetlacz LCD i Wi-Fi. Z aparatu na pewno będą usatysfakcjonowani amatorzy systemu “point and shoot”, bo w tym wypadkuSony oferuje im aż kilkanaście programów tematycznych.

Nowe aparaty Sony to pełne wdzięku i praktyczne urządzenia o wysokich parametrach użytkowych. Spodobają się amatorom fotografii, którzy aktywnie wykorzystują wolny czas i mają ochotę uwieczniać chwile spędzone z przyjaciółmi lub w trakcie wycieczki. Każdy z omawianych modeli spełni swoją rolę i umożliwi na długo cieszyć się dobrą jakością obrazów.
Dodane przez: S.D.
2019/03/13