Fundamentalne i najistotniejsze wiadomości na temat Centos Server

Czym jest centos server, inaczej Community ENTerprise Operating System? Jest to dystrybucja legendarnego i znanego dziś na świecie Linuxa, która pozostała oparta na Red Hat Enterprise Linux i naturalnie jest z nim całkowicie zgodna oraz harmonijna.
Linux Server Menagement
W centos server użytkuje się pewny kod źródłowy, jaki opiera się na tym oprogramowaniu, dzięki jakiemu możliwe jest zbudowanie całkowicie samoistnej dystrybucji, która mimo wszystko jest dość podobna do Red Hat Enterprise Linux. Jeśli chodzi o kierowanie pakietami w centos to używane są do tego programy YUM i programy up2date.

Kolejne tematy

Nowoczesne techniki filmowania i fotografowania z większych wysokości przy użyciu niedużych, sterowanych dronów

Filmowanie z powietrza
Pojawienie się małych, sterowanych dronów, nazywanych również kopterami, dało całkowicie nowe, niemożliwe do tej pory do wykonania techniki jeśli chodzi o fotografowanie i filmowanie. Takie urządzenia latają nawet kilka godzin bez przerwy, a steruje się je za pomocą specjalnych pilotów.


A jakie przystępne architektury ma centos? Między innymi należy do nich Intel i Intel Itanium, dodatkowo także IBM Mainframe i Power PC/32. Naturalnie to jedynie kilka przykładów dostępnej architektury dla centos server - centos server z Tiktalik. Wskazane jest także napomknąć o polskich i zagranicznych dystrybucjach, jakie są oparte na centos. Jeśli chodzi o dystrybucje polskie to przylega do nich Jazz Linux, który dawniej był zwany Aurox, wśród dystrybucji zagranicznych na pewno odnajdziemy ich trochę więcej. Są to między innymi Openfiler, SME Server, do tego też Boston University Linux i masa innych.

Aktualnie zdołamy dodatkowo wypunktować urządzenia, które zaistniały na układzie centos, jednym z nich jest WebSense V10000 Appliance, czyli serwer filtru treści oraz układu antywirusowego oraz brama. Jest on oparty na skutecznym i oryginalnym systemie Delta, który cechuje się posiadaniem dwóch czterordzeniowych procesów i także dużą, bo aż 16Gb, pamięcią RAM. Urządzenie to na domiar tego charakteryzuje się istotnie dobrą wydajnością, jaka wynosi około 3000 połączeń na sekundę przy przepustowości 250Mbps.

Pierwsza wersja tego funkcjonalnego systemu została opublikowana w roku 2003, w zasadzie pod koniec owego roku. Z kolejną wersją systemu Centos mogliśmy spotkać się w roku 2004, dokładniej 19 marca, zaś następna wersja zaprezentowała się praktycznie rok potem, bo 1 marca 2005. Dzisiaj obecną wersją systemu centos, jaka jest używana dzisiaj na największą skalę jest wersja, która została opublikowana w lipcu 2014 roku.
2019/02/24