Jak połączyć sypialnię i salon w jedno wnętrze?

Salon to najbardziej wystawne wnętrze w całym mieszkaniu - to tu przyjmujemy znajomych oraz oddajemy się rozrywce i relaksowi. Odmienny charakter ma sypialnia, będąca szczególnie intymnym wnętrzem, służącym do odpoczynku oraz spędzania romantycznych chwil z bliską osobą.

Czy połączenie tych dwóch przeciwieństw jest w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Udowadniają to rozmaite projekty, w których sypialnia zostaje wyodrębniona właśnie w salonie. Co więcej, producent mebli proponuje wiele interesujących rozwiązań, które możemy zastosować w takich dwufunkcyjnych wnętrzach.

Kolejne tematy

Sposoby na urządzenie swojego lokum

Aranżacja łazienki
Kiedy już doczekamy się własnego kąta pragniemy żeby było ono perfekcyjne. Mamy nareszcie okazję by zrealizować od dawna dojrzewające w naszej głowie pomysły na wysrój pokoi. Czsami jednakże zamiary te muszą być skonfrontowane z azsobnością naszego konta, osiągalnością wymarzonych mebli i akcesoriów w salonach meblowych oraz panującą modą. Na jakie elementy warto zwrócić szczególną uwagę?


łóżko, pokój
Sypialnia w salonie to przymus dla osób zamieszkujących kawalerki, dysponujących jednym pomieszczeniem dziennym, które musi im zastąpić pozostałe pokoje. Często na zabieg zaaranżowania w salonie strefy sypialnianej decydują się również rodzice z większą gromadką dzieci, którzy chcą przeznaczyć swój pokój dla milusińskich. Chociaż dystans między charakterem sypialni i salonu jest znaczący, można go jednak złagodzić, stosując kilka prostych trików.

Funkcjonuje kilka podstawowych sposobów na zaaranżowanie sypialni w pokoju dziennym. Pierwszy z nich polega na oddzieleniu kąta sypialnianego od pozostałej części salonu za pomocą działowej ścianki, wykonanej zwykle z płyty gipsowo-kartonowej. Alternatywą dla tego rodzaju przepierzenia, niewymagającą żadnych dodatkowych prac remontowych, ingerujących w strukturę wnętrza, jest zastosowanie w roli elementu dzielącego mebla o dużych rozmiarach, chociażby regału z książkami.

Na jego tylnej stronie można przywiesić telewizor bądź pomysłowo pomalować powierzchnię, kreując niebanalną dekoracje. Kiedy nie ma możliwości, aby w znaczny sposób oddzielić dwie strefy, kluczowy będzie wybór mebli. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem będą rozkładające meble tapicerowane.

pokój dzienny, salon
Obecnie proponowane meble tapicerowane (www.belbazaar.pl/25-meble-tapicerowane) prezentują się wyjątkowo estetycznie, natomiast funkcja rozkładania oraz możliwość dodatnia materaca jak na tradycyjne łóżko, gwarantuje wygodne warunki sypialniane. Producent mebli oferuje modele wpasowujące się w rozmaite style. Nie są to już jednie staromodne kanapy, lecz także eleganckie sofy, w te o charakterze biznesowych, po których żaden z naszych gości nie pozna, iż mogą służyć do spania.
2022/08/04