Jak połączyć sypialnię i salon w jedno wnętrze?

Salon to najbardziej wystawne wnętrze w całym mieszkaniu - to tu przyjmujemy znajomych oraz oddajemy się rozrywce i relaksowi. Odmienny charakter ma sypialnia, będąca szczególnie intymnym wnętrzem, służącym do odpoczynku oraz spędzania romantycznych chwil z bliską osobą.

Czy połączenie tych dwóch przeciwieństw jest w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Udowadniają to rozmaite projekty, w których sypialnia (sprawdzone materace do sypialni) zostaje wyodrębniona właśnie w salonie. Co więcej, producent mebli proponuje wiele interesujących rozwiązań, które możemy zastosować w takich dwufunkcyjnych wnętrzach.

łóżko, pokój
Sypialnia w salonie to przymus dla osób zamieszkujących kawalerki, dysponujących jednym pomieszczeniem dziennym, które musi im zastąpić pozostałe pokoje. Często na zabieg zaaranżowania w salonie strefy sypialnianej decydują się również rodzice z większą gromadką dzieci, którzy chcą przeznaczyć swój pokój dla milusińskich. Chociaż dystans między charakterem sypialni i salonu jest znaczący, można go jednak złagodzić, stosując kilka prostych trików.

Kolejne tematy

Sposoby na urządzenie swojego lokum

Aranżacja łazienki
Gdy wreszcie doczekamy się swojego domu marzymy o tym żeby było ono idealne. Mamy nareszcie okazję żeby wykonać od dawna dojrzewające w naszej głowie koncepcje na aranżację pokoi. Czsami jednakże zamiary te muszą być skonfrontowane z możliwością naszego konta, dostępnością upragnionych mebli i dodatków w salonach meblowych oraz obowiązującą modą. Na które aspekty warto zwrócić szczególną uwagę?


Funkcjonuje kilka podstawowych sposobów na zaaranżowanie sypialni w pokoju dziennym. Pierwszy z nich polega na oddzieleniu kąta sypialnianego od pozostałej części salonu za pomocą działowej ścianki, wykonanej zwykle z płyty gipsowo-kartonowej. Alternatywą dla tego rodzaju przepierzenia, niewymagającą żadnych dodatkowych prac remontowych, ingerujących w strukturę wnętrza, jest zastosowanie w roli elementu dzielącego mebla o dużych rozmiarach, chociażby regału z książkami.

Na jego tylnej stronie można przywiesić telewizor bądź pomysłowo pomalować powierzchnię, kreując niebanalną dekoracje. Kiedy nie ma możliwości, aby w znaczny sposób oddzielić dwie strefy, kluczowy będzie wybór mebli. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem będą rozkładające meble tapicerowane.

pokój dzienny, salon
Obecnie proponowane meble tapicerowane (www.belbazaar.pl/25-meble-tapicerowane) prezentują się wyjątkowo estetycznie, natomiast funkcja rozkładania oraz możliwość dodatnia materaca jak na tradycyjne łóżko, gwarantuje wygodne warunki sypialniane. Producent mebli oferuje modele wpasowujące się w rozmaite style. Nie są to już jednie staromodne kanapy, lecz także eleganckie sofy, w te o charakterze biznesowych, po których żaden z naszych gości nie pozna, iż mogą służyć do spania.
2018/09/11