Jak połączyć sypialnię i salon w jedno wnętrze?

Salon to najbardziej wystawne wnętrze w całym mieszkaniu - to tu przyjmujemy znajomych oraz oddajemy się rozrywce i relaksowi. Odmienny charakter ma sypialnia, będąca szczególnie intymnym wnętrzem, służącym do odpoczynku oraz spędzania romantycznych chwil z bliską osobą.

Czy połączenie tych dwóch przeciwieństw jest w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Udowadniają to rozmaite projekty, w których sypialnia zostaje wyodrębniona właśnie w salonie. Co więcej, producent mebli proponuje wiele interesujących rozwiązań, które możemy zastosować w takich dwufunkcyjnych wnętrzach.

łóżko, pokój
Sypialnia w salonie to przymus dla osób zamieszkujących kawalerki, dysponujących jednym pomieszczeniem dziennym, które musi im zastąpić pozostałe pokoje. Często na zabieg zaaranżowania w salonie strefy sypialnianej decydują się również rodzice z większą gromadką dzieci, którzy chcą przeznaczyć swój pokój dla milusińskich. Chociaż dystans między charakterem sypialni i salonu jest znaczący, można go jednak złagodzić, stosując kilka prostych trików.

Funkcjonuje kilka podstawowych sposobów na zaaranżowanie sypialni w pokoju dziennym. Pierwszy z nich polega na oddzieleniu kąta sypialnianego od pozostałej części salonu za pomocą działowej ścianki, wykonanej zwykle z płyty gipsowo-kartonowej. Alternatywą dla tego rodzaju przepierzenia, niewymagającą żadnych dodatkowych prac remontowych, ingerujących w strukturę wnętrza, jest zastosowanie w roli elementu dzielącego mebla o dużych rozmiarach, chociażby regału z książkami.


Kolejne tematy

Sposoby na urządzenie swojego lokum

Aranżacja łazienki
Gdy wreszcie doczekamy się własnego kąta pragniemy żeby było ono idealne. Mamy wreszcie sposobność aby zrealizować od dawna oczekujące pomysły na aranżację wnętrz. Często jednak plany te muszą być skonfrontowane z możliwością naszego konta, dostępnością wymarzonych mebli i akcesoriów w salonach meblowych i panującą modą. Na które aspekty należy zwrócić szczególną uwagę?
1 2