Musimy pomyśleć jakie barwy powinny się znajdować w naszym mieszkaniu

Kolory powinny się ze sobą wiązać

Kiedy nadchodzi czas urządzania własnego mieszkania, chcemy żeby wszystko przedstawiało się jak najwspanialej. Dlatego musimy się zastanowić nad tym, jakie kolory mają przeważać w całym naszym lokalu. Czy powinny to okazać się żywe kolory, które wzajemnie będą się uzupełniały, czy być może chcemy skupić się na bieli oraz szarości do których będą pasowały wszelkie akcesoria?
Pokój
W dodatku musimy zatroszczyć się o to, żeby barwy jakie wybierzemy nie gryzły się ze sobą, aby do siebie pasowały i by pasowały do miejsca, w którym powinny być nałożone. Koloru czerwonego nie powinniśmy wykorzystywać w sypialni, gdyż tworzy on agresję oraz ma szansę sprawić nam problemy ze snem. Zimne kolory powinniśmy wybierać do pomieszczeń osłonecznionych, a ciepłe do tych gdzie słońca będzie mniej, gdyż wtenczas będzie nam się wydawało, że temperatura odpowiednio będzie niższa lub wyższa.

Myślmy o głównych częściach aranżacji

Rzetelnie powinniśmy się także namyślić nad tym, jakie mają okazać się główne elementy aranżacji naszego mieszkania - sprawdź. Czy chcemy mieć delikatne meble, czy jednak takie masywne, czy powinny być one jasne czy ciemne. Do tego powinniśmy się też namyślić nad zakupem całych zestawów, gdyż tylko wtedy będziemy mieli gwarancję, że całość będzie oferowała spójne wrażenie oraz będzie się przedstawiała wręcz gustownie. Zwróćmy również uwagę, że inne meble są oferowane do sypialni, inne do salonu, a jeszcze inne do pokoju gościnnego, dlatego musimy je tak dopasować, by wciąż współgrały z konkretnym miejscem.


Kolejne tematy

Jadalnia prosto z obrazka

dekoracje stołu
Gdyby zrobić ankietę wśród ludzi i spytać o ukochane miejsce w mieszkaniu, na pewno większość postawiłaby na kuchnię. Nie da się ukryć, że właśnie to miejsce jest swoistym sercem naszego mieszkania. To w kuchni robimy posiłki, które następnie z całą rodziną jemy przy wspólnym stole. To tutaj zwykle dochodzi do kluczowych dyskusji między rodzicem, a dzieckiem. Również tutaj zazwyczaj gospodynie spędzają wolne chwile z przyjaciółkami przy filiżance aromatycznej kawy. Nie wyobrażamy sobie domu bez kuchni.
1 2