Jakiego rodzaju posiadamy wybór w kwestii sprzętu sprężarki do procesów osuszania powietrza? Poznajcie trzy główne rodzaje

Sprężone powietrze zwane jest zazwyczaj „czwartym medium energetycznym” znajdującym użycie w przemyśle. Jednak w przeciwieństwie do wody, gazu czy elektryczności – użytkownik powietrza jest również jego użytkownik.
przemysł
Całkiem banalnie zostać swoim osobistym dostawcą tego typu medium – musimy zaopatrzyć się i zająć się montażem sprężarkę do sieci sprężonego powietrza czy osuszacze sprężonego powietrza i osprzętumającego miejsce w swoim zakładzie. Jednym z najważniejszych etapów produkcji tego typu powietrza jest wybranie właściwej sprężarki. Jaki kompresor powietrza będzie najdoskonalszy. Tak naprawdę to najlepsze są trzy rozwiązania.

Kolejne tematy

Naprawa silnika elektrycznego jest niesamowicie ważna

silnik
Jeśli wykorzystujemy z urządzeń przemysłowych, które funkcjonują na prąd, to musimy sobie zdawać sprawę z tego, że odpowiednie działanie instalacji okazuje się być istotne dla naszego bezpieczeństwa, ale także dla prawidłowego działania maszyny. Dlatego co jakiś czas należy wypełniać dobre pomiary, tak by mieć pewność, że nie będzie w nich dochodziło do najmniejszych spięć oraz groźnych sytuacji.


Priorytetową z nich jest sprężarka używająca tłoka. Zasada funkcjonowania sprężarki tłokowej jest niezbyt skomplikowana do zrozumienia. Też z reguły zwana jest sprężarką wyporową (objętościową) – sprężarka tłokowa pobiera wyznaczoną objętość powietrza i przez tłok, a dokładniej pracę wymuszoną siłą przekazaną z złączonego z nim korbowodu, zmniejsza objętość zassanego powietrza, zwiększając jego ciśnienie Kolejną jest sprężarka śrubowa.

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, sprawdź przykłady (https://www.wrocbud.com/wiercenie/) zamieszczone pod tym linkiem. Z pewnością znajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.przemysł
Chociaż nie w tak oczywisty sposób jak tłokowe, kompresory śrubowe są tez narzędziami typu wyporowego. Sprężanie może odbywać się poprzez zazębianie się dwóch wirników o naciętej linii (profilu) ślimakowej (śrubowej). Linia pierwszego wirnika („męskiego”, nazywanego również najważniejszy lub czynnym) wpisuje się w profil – zagłębienie drugiego („żeńskiego”, zwanego także biernym). Te dwa wirniki obracają się w przeciwnych kierunkach. W sprężarkach wysmarowanych olejem wirnik podstawowy napędza wirnik bierny.

Innym rodzajem jest sprężarka odśrodkowa. Jeżeli sprężarki odśrodkowe posiadają ten sam efekt w postaci sprężonego powietrza jak dwa poprzednie systemy, to należy podkreślić, że zdobywają je w całkowicie odmienny sposób. Podczas kiedy sprężarki śrubowe i tłokowe sprężają działając przez zminimalizowanie objętości pobranego powietrza, to sprężarki odśrodkowe podnoszą ciśnienie poprzez zmaksymalizowanie prędkości powietrza. Z tego powodu są one zazwyczaj nazywane sprężarkami dynamicznymi.
2020/02/03