Miejsca na buty

Przedpokój jest wizytówką lokalu i należy go potraktować z równą starannością jak pozostałe wnętrza. Korytarz nie musi być ciemny, ani bezbarwny. Prócz tego, że estetyczne, musi być to przede wszystkim funkcjonalne wnętrze.
Przedpokój, który zachwyca
Wygodę i fantastyczny wygląd zapewnią meble do korytarza, szafy, wieszaki i szafki na buty (szafki na buty w topeshop). Planowanie korytarza powinno się jednak zacząć od dopasowania kolorów ścian. Podłoga w przedpokoju powinna być wytrzymała na ścieranie. Sprawdzą się panele laminowane o górnej klasie ścieralności, lub glazura o właściwej twardości. Fantastyczny wystrój przedpokoju jest zależny nie jedynie od tego jakie szafy (zobacz meble EMMI Kuchnie & Wnętrza) i szafki na buty kupimy, lecz od tego jak je rozlokujemy. Podczas aranżacji korytarza trzeba zadbać też o oświetlenie.

Kolejne tematy

Inspiracje na interesujące zaaranżowanie wnętrza swojego mieszkania, zalety szaf z drzwiami przesuwnymi.

szafa w garderobie
Umeblowanie wnętrza domu tak, aby wszystko było funkcjonalne, praktyczne, i rzecz jasna dobrze się prezentowało, wcale nie należy do łatwych rzeczy. Każdy z czasem gromadzi mnóstwo przedmiotów, jakie gdzieś należy pochować, a na to potrzebne są jakieś półki, szafki czy komody.


Za pomocą kilku kinkietów odpowiednio rozstawianych jest możliwość uwydatnić punkty bardziej interesujące, albo schować mniej efektowne. Warto w wystroju wykorzystać też lustra. Zwiększą przedpokój o odbitą przestrzeń i rozjaśnią wnętrze. Lustrzane drzwi szafy w korytarzu sprawią, że stanie się niewidoczna. Za to przedpokój będzie wyglądał dwa razy większy. Jeżeli układ przedpokoju i system drzwi uniemożliwia pobudowanie szafy (zobacz meble na wymiar grodzisk mazowiecki), można ją umieścić w innym pomieszczeniu, a w korytarzu wystarczą szafki na buty, efektowne półki, bądź ściany udekorowane kwiatami. Jak przedpokój jest mały, liczy się każdy centymetr. Jest możliwość wykorzystać miejsce pod sufitem i powiesić tam drobne półki na pudła i kuferki.

eleganckie półbuty
Ogromnym wyzwaniem jest wykorzystanie wąskiego korytarza. Ściany muszą mieć w tym wypadku jasny odcień. Na posadzce jest możliwość położyć dywanik w chromatyczne pasy poprzeczne, jakie optycznie rozszerzą przedpokój. W takim korytarzu sprawdzą się szafy zamówione na wymiar wzdłuż jednej ściany, najpoprawniej z przesuwnymi drzwiami. Jest możliwość w niej schować nie tylko ubiory, lecz także odkurzacz, walizki. Szeroka szafa jest w stanie też pełnić rolę szafki na buty. Maleńki korytarz uratują zamontowane lustra. Każdy korytarz jest możliwość umeblować w ten sposób, ażeby swoim wizerunkiem zapraszał przybywające osoby. Powinno się pamiętać, że pierwsze doznanie jest najważniejsze.
2019/05/02