Miejsca na buty

Przedpokój jest wizytówką lokalu i należy go potraktować z równą starannością jak pozostałe wnętrza. Korytarz nie musi być ciemny, ani bezbarwny. Prócz tego, że estetyczne, musi być to przede wszystkim funkcjonalne wnętrze.


Przedpokój, który zachwyca
Wygodę i fantastyczny wygląd zapewnią meble do korytarza, szafy, wieszaki i szafki na buty (szafki na buty w topeshop). Planowanie korytarza powinno się jednak zacząć od dopasowania kolorów ścian. Podłoga w przedpokoju powinna być wytrzymała na ścieranie. Sprawdzą się panele laminowane o górnej klasie ścieralności, lub glazura o właściwej twardości. Fantastyczny wystrój przedpokoju jest zależny nie jedynie od tego jakie szafy i szafki na buty kupimy, lecz od tego jak je rozlokujemy. Podczas aranżacji korytarza trzeba zadbać też o oświetlenie.

Za pomocą kilku kinkietów odpowiednio rozstawianych jest możliwość uwydatnić punkty bardziej interesujące, albo schować mniej efektowne. Warto w wystroju wykorzystać też lustra. Zwiększą przedpokój o odbitą przestrzeń i rozjaśnią wnętrze. Lustrzane drzwi szafy w korytarzu sprawią, że stanie się niewidoczna. Za to przedpokój będzie wyglądał dwa razy większy. Jeżeli układ przedpokoju i system drzwi uniemożliwia pobudowanie szafy, można ją umieścić w innym pomieszczeniu, a w korytarzu wystarczą szafki na buty, efektowne półki, bądź ściany udekorowane kwiatami. Jak przedpokój jest mały, liczy się każdy centymetr. Jest możliwość wykorzystać miejsce pod sufitem i powiesić tam drobne półki na pudła i kuferki.
1 2