Gdzie szukać elementów zamiennych do sprzętów elektronicznych i jak wytłumaczyć konieczność ich naprawy?

Przy ogromnym wyborze elektroniki i jej powszechnej dostępności na rynku, przeciętny Kowalski bez wysiłku wymienia stare modele na nowe. Są jednak sytuacje, w których bardziej opłaca się szukać elementów do naprawy, niż nowego towaru w sklepie. Rozpatrzmy zatem jedną z takich sytuacji.
Części , śruby
Wyjeżdżamy na długo oczekiwane wczasy i zabieramy ze sobą nasz ulubiony, mały, przenośny turystyczny odbiornik telewizyjny. Pewnego słonecznego dnia nasz sprzęt odmawia posłuszeństwa. Szybko okazuje się, że bez wysiłku usuniemy usterkę. Warunek jednakże jest następujący: wymiana jednej z wielu części. To trochę absurdalna sytuacja, bo nie każdy przecież zna się na odbiornikach telewizyjnych. Wystarczy jednak, że uszkodzi się kawałek obudowy z plastiku i używanie sprzętu nie jest już bezpieczne, a sam jego wygląd daleki jest od ładnego.

Tak czy inaczej, przypominamy sobie, że kilka dni wcześniej zobaczyliśmy ogromniasty billboard z napisem: części rtv w Olsztynie. Ponieważ miejsce to jest dzisiaj już niemożliwe do zlokalizowania, prędko przerzucamy kartki lokalnej prasy z anonsami lub wpisujemy wspomniane hasło części rtv w Olsztynie w wyszukiwarkę, aby odnaleźć np. http://north.pl/czesci-rtv,g18634.html.

Szukając elementów wymiennych trzeba najpierw odpowiedzieć na pytanie, ile lat ma zepsuty odbiornik telewizyjny. Jeśli jest w miarę nowoczesny, to i części z pewnością będą nietrudne do znalezienia. W przypadku posiadania starszego modelu trzeba czasem wykazać się większą inwencją i poszukiwać nie tylko w sąsiednich hipermarketach. Jeśli ktoś darzy swój telewizor lub radioodbiornik szczególnym sentymentem, łatwo się nie podda.


Kolejne tematy

Super modele telewizorów

Wielofunkcyjny pilot Measy RC10
Nie ma czasami nic lepszego niż spędzenie paru relaksujących chwil przed telewizorem. Wypoczynek i luksus oglądania to dla dużej liczby niemalże świętość. Przy sposobności zmiany telewizora czy kupna pierwszego modelu wielu staje jednak przed poważnymi dylematami odnoszącymi się do zakupu najlepszych modeli telewizorów.
1 2