Który sposób grzania budynku wybrać aby zaoszczędzić?

Współczesne technologie podążają w kierunku oszczędności oraz ekologii. Wzrasta również ilość sposobów na ogrzewanie domków jednorodzinnych. `~ Czy powinniśmy inwestować w drogą instalację wierząc, iż już niebawem się zwróci? Czy lepiej zaoszczędzić na instalacji natomiast płacić więcej za ogrzewanie? Czy opłaca się inwestować w tzw. eko rozwiązania? Czym ogrzewać dom, żeby płacić za to jak najmniej? Można uznać, że najkorzystniej ogrzewać budynek kotłem na paliwa stałe albo pompą ciepła.


Kobieta na zakupach


Jednakże wybór nie będzie tak prosty. Poza uciążliwym dla otoczenia dymem trzeba brać również pod uwagę uciążliwą obsługę kotła węglowego oraz nieodzowność monitorowania jego działania. Dla kogoś, kto dużo czasu spędza poza domem, może to być wielki problem. Grzanie gruntową pompą ciepła jest identycznie niedrogie, a pod względem wygody jest na przeciwległym biegunie. Nie wytwarza ona spalin i działa zupełnie automatycznie, tak iż można nieomal zapomnieć o jej istnieniu. Pompa ciepła napędzana jest prądem, ale daje ciepło pobierane ze środowiska, zakumulowane w gruncie, (a więc osiągalne darmowo) – stąd uznaje się pompę za narzędzie ekologiczne. Niestety, będzie także o wiele kosztowniejsza.


Decydując się na któreś z urządzeń trochę droższych w eksploatacji, możemy cieszyć się wygodą współmierną do tej, jaką gwarantuje gruntowa pompa ciepła, a jednocześnie wydać o wiele mniej na inwestycję.


Kolejne tematy

Co powinno się zrobić, kiedy nie mamy swojego samochodu?

wnętrze samochodu
W czasie kilku ostatnich lat można było dostrzec, że coraz więcej osób chce korzystać z miejsc, gdzie wypożycza się samochody. Jest to w rzeczy samej coś, co kilka lat temu nie było aż tak wyjątkowo znane, jeżeli chodzi o nasz kraj, a teraz tego typu miejsc jest o wiele większa ilość. Poszukując przyczyn sukcesu wypożyczalni| samochodów warto obrać jakiś kierunek. W takim przypadku na sto procent będzie to zadowolenie osoby wypożyczającej samochód.


Kotłownia z piecem na ziemny gaz kosztuje prawie tyle samo co z piecem na węgiel rodzaju ekogroszek (jeśli nie trzeba budować długiego gazowego przyłącza), natomiast wydatki na opał do grzania domku o nawierzchni 150 m2 będą większe jedynie o niepełne 500 zł każdego roku. Taka opłata za komfort wynikający z braku potrzeby obsługi pieca zdaje się rozsądna. Od czego począć? Musisz odwiedzić specjalistyczny sklep grzejniki oprócz kotłów CO. także są w takowym miejscu dostępne.
2019/02/25