Podróżowanie na dwóch kółkach

motocykl
Prędkość, swoboda, adrenalina, wyścig z wiatrem, hałas silnika, dochodzący spod motoru to coś co fascynaci motorów lubią najbardziej. Na temat motocyklistów krąży wiele negatywnych opinii. Często nazywa się ich dawcami organów, niespełna rozumu, drogowymi egoistami, którzy nie liczą się z przepisami ruchu drogowego. Jednak pomimo tym negatywnym głosom, z roku na rok przybywa ich coraz więcej. Dlatego też ten tekst jest poświęcony nie starym i nierozeznanym miłośnikom dróg, którzy wsiadając na motor muszą jak pieśń powtarzać, że bezpieczeństwo to najważniejszy istotny cel.

Dostanie prawa jazdy kategorii A i posiadanie swoich dwóch kółek to nie wszystko. Trzeba przede wszystkim pamiętać o pułapkach w czasie podróży motorem, a każdy kolizja grozi na nieszczęście poważnymi uszczerbkami na zdrowiu, a nawet obrażeniami stałymi lub śmiercią. Dlatego dobrze zainwestować w odpowiednią odzież, która zabezpieczy przed upadkiem z pojazdu.

Na rynku dostępnych jest dużo punktów sprzedaży z odzieżą motocyklową, które ubiorą każdego kierowcę kończyn dolnych do kończyn górnych. Odzież kierowcy motoru musi przede wszystkim zapobiegać całe organizm i nie powodować dodatkowo ściśnięcia lub urazów. Kurtki motocyklowe są przygotowane bardzo często ze skóry lub innego tworzywa, które bronią przed wiatrem. Muszą mieć także wąsko zszyte rękawy, tak by podmuch wiatru nie dostawał się do wewnątrz. Nie złym rozwiązaniem dla początkującego kierowcy motoru są kombinezony motocyklowe, które dodatkowo chronią klatkę piersiową przed wywróceniem.Spodnie motocyklowe, tak jak kurtka muszą posiadać wycięte nogawki i ochraniacze na nogach. Muszą też być wygodne i w trakcie wędrówki nie uniemożliwiać ruchów ani nie uwierać skłonnych do podrażnień elementów ciała. Dodatkowym ważnym zakupem są rękawice ochronne, które mają osłaniać skórę rąk przed zimnem i dopasowane buty, które nie wywołają krzywdy w stawie skokowym. I najistotniejsze kask! Każdy zaznajomiony kierowca motoru przyzna rację, że bez ochraniacza głowy na motor można tylko popatrzeć i do niego powzdychać. Ale pod żadnym W żadnym przypadku na niego nie wsiadać. Kiedy kierowca upada z motoru w wyniku kolizji, głowa jest najbardziej narażona na obrażenie. Dlatego warto poświęcić pieniądze tylko w solidny ubiór, którego używanie podczas jazdy przyniesie same korzyści i da poczucie wygody. Bo przecież nie ma dla motocyklisty nic wspanialszego niż następny zbliżający się sezon, kiedy znowu podniecenie i hałas silnika pochłoną go bez reszty.


Kolejne tematy

Z jakich przyczyn warto skusić się na wzniesienie dużego garażu?

garaż
Bez wątpienia każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że aktualnie większość ludzi ma w posiadaniu minimum jeden pojazd osobowy. Poruszanie się swoim autem stało się naprawdę bardzo powszechne, stając się gwarantem wygody. Oczywiście posiadanie samochodu wiąże się z koniecznością przechowywania go we właściwych warunkach – czasami idealnym rozwiązaniem jest wybudowanie garażu.
Dodane przez: B.S.
2019/07/04