Obecnie nie wyobrażamy sobie samochodów bez klimatyzacji

To zapewne nie zmiana klimatu, czy też globalne ocieplenie to sprawiło


Wszelkie nowoczesne samochody, wyposażone są w klimatyzację. Coś, co potocznie nazywamy "klimą", stało się czymś oczywistym dla przeciętnego kierowcy.
A to prawda że, okresy letnie u nas coraz upalniejsze, sami również na urlopy wyjeżdżamy do coraz egzotyczniejszych państw. Dlatego, w niemal wszystkich samochodach, dostępnych w naszych sklepach klimatyzacja oferowana jest standardowo.


Tym bardziej niepokoi nas źle działająca klimatyzacja w naszym pojeździe.


złom


Każdy kierowca, mający choćby średnie pojęcie o pracy klimatyzacji w swoim aucie, wie że głównym elementem który przychodzi nam na myśl, podczas źle pracującej klimie może być sprzęgło klimatyzacji- sprzęgło klimatyzacji. Skontrolowanie więc tego elementu wykonuje natychmiast każdy naprawiający.


Samo sprzęgło okazuje się być najbardziej narażonym na awarię składnikiem całego układu. Przenosi ono trakcję z motoru do kompresora klimatyzacji. Najczęstszym źródłem uszkodzenia jest po prostu zepsuta tarcza dociskowa. To zaś powoduje zazwyczaj tarcie o koło pasowe. Następuje przez to stworzenie dużej temperatury. To z kolei doprowadza do przepalenia cewki elektromagnetycznej.


Drugim równie ważnym elementem jest kompresor (Odwiedź stronę www) klimatyzacji- . Jest to pompa, która ma za zadanie wciskanie składnika chłodzącego w układzie klimatyzacji. Kompresor ten zakładany jest na ogół na silniku.
Oba te detale są bodaj najistotniejszym elementem ogólnego układu klimatyzacji. I to ich dobranie ma istotne znaczenie dla poprawnie działającej klimatyzacji.
2019/03/21