Komfortowe łóżko, czyli jakie? Przeczytaj, nim kupisz materac

Łoże to najważniejszy mebel w mieszkaniu - spędzamy w nim statystycznie 25 lat w ciągu życia.


Aby zapewniało komfortowy wypoczynek, wybierz stosowny materac. To, na czym sypiasz, jest tak samo ważne jak to, jak długo sypiasz.


taras


metal


Doradzamy, w jaki sposób wybrać łoże a także materac dopasowany do naszych potrzeb. Materac (zobacz materac sprężynowy 90x200) wymienia się co 6 lat, dlatego powinniśmy postawić sobie za cel zakup modelu idealnego. Najbardziej popularne są materace lateksowe oraz tak zwane kieszeniowe. Zdarza się także, że jeden materac łączy w sobie różne rodzaje materiałów. I tak dla uczuleniowców idealne będą materace z lateksu, jakie za sprawą porowatej struktury gwarantują doskonałą wymianę powietrza, a przez to zapobiegają rozwojowi bakterii. Znakomicie dopasowują się do ułożenia ciała, a tym samym gwarantują optymalne podparcie dla pleców. Natomiast materace kieszeniowe rekomendowane są do podwójnych łóżek. Dzięki sprężynom pracującym niezależnie jedna osoba nie odbiera zmian pozycji partnera.


Jak sprawdzić, czy materac będzie dobry? Chcąc przekonać się, iż upatrzony materacyk jest idealny dla nas, powinniśmy się na nim położyć i wypróbować, czy będzie nam wygodnie. Warto też wykonać prędki test. W pozycji na boku przetestuj, czy kręgosłup ułożony jest w linii zbliżonej do prostej, zaś spoczywając na plecach, upewnij się, czy bez trudu udaje ci się wsunąć pod plecy dłoń. Jeśli tak, przybliżasz się do podjęcia decyzji o nabyciu materaca idealnego dla ciebie. Podobną metodę zastosuj w czasie kupna wersalki albo tapczana.


Kolejne tematy

Ciekawe schody drewniane

schody
W okresie wyposażenia swojego nowego domu każda osoba musi nierzadko zatroszczyć się o wielką liczbę rzeczy związanych przykładowo z wyposażeniem sypialni, kuchni, łazienki lub również z malowaniem osobnych pomieszczeń. Jeśli świeżo wybudowany budynek posiada piętra warto również zadbać o doskonałe schody. Jakie mimo to najcudowniej zakupić jak również który producent schodów drewnianych jest najlepszy?


Gdy już zadecydujesz, na czym będziesz spać, warto pomyśleć o należytym stelażu. Zmniejsza on siłę ucisku, dzięki czemu pozwala na perfekcyjne dostosowanie się materaca do sylwetki.
2023/02/15