Wiosna dla zmotoryzowanych i nie tylko….

Samochód, wymiana opon
Kwiecień to czas porządków. Większość z nas myśli o odnowieniu koloru ścian w naszym mieszkaniu, solidnym odkurzaniu wszystkich zakamarków, zmianie firanek, dezynfekcji terakoty czy nareszcie wywietrzeniu kołdry? Rzecz jasna solidny porządek jest konieczny dla zachowania higieny i chroni członków naszej rodziny przed chorobami.

Polacy to nielubiące braku pracy osoby. Stąd utrzymanie czystości nie ogranicza się na samym wnętrzu mieszkania. Pod miotłę idzie także piwnica, skąd wynosi się stare konfitury, ściera pył, czy porządkuje graty. Mieszkańcy wsi, którzy mogą pochwalić się swoim ogródkiem, także mają ogrom pracy. Marzec i kwiecień to miesiące obsiewania warzyw np. sałat, przycinania krzewów , wstępnego plewienia i nawożenia. Zajęcia te nie są lekkie, ale ich pyszne i zdrowe efekty zbiorą już nie długo.

Przytoczone obowiązki kojarzą się głównie z Paniami. A co w tym czasie robią Panowie? O ile nie zostaną zagonieni w pomoc w porządkach domowych, to sami ogromną chęcią poświęcą się w przegląd garażu. Nie ma znaczenia czy to auto czy motocykl (wał skuter 4t) – trzeba sprawdzić poprawne działanie narzędzi, posiadane części, kupić najnowszy i niezbędny świeżo, co reklamowany gadżet pozwalający naprawę jakiegoś urządzenia itd. Ale tak poważnie – to istotne, aby wiedzieć jakimi dysponujemy narzędziami i gdzie szybko je znajdziemy. Oprócz tego powinniśmy okresowo monitorować stan używanych maszyn oraz instalacji domowych np. wodnych. Jeśli nie mamy takich możliwości to warto uwzględnić w domowych wydatkach, koszt wynajęcia specjalistów. Powoli rozpoczyna się czas rodzinnych wyjazdów i należy zadbać o sprawność samochodu.

Dla przypomnienia, że co roku, mamy prawny nakaz wykupienia OC i dokonania przeglądu technicznego. Wielu kierowców dopieszczają auta o wiele dokładniej. Przykładowo – usunięcie zarysowań na lakierze, mycie i konserwacja po zimowej soli, zmiany oleju i filtrów. Istotna jest wymiana ogumienia. Odpowiednie opony zimowe z NETCAR to nasze bezpieczeństwo. O czym należy pamiętać? Można używać opon przez parę sezonów, ale co innego naszego opony, a co innego kupowanie używek - różnicę robi czy kupujemy opony w nowe czy też używane z drugiej ręki. Dzięki temu poznamy wcześniejszy los opon i to my ocenimy i podejmiemy decyzję o ich przyszłym używaniu. Oczywiście wybór opon nie jest łatwy – lepiej zapoznać się z opiniami mechaników, poczytać badania, sprawdzić datę produkcji i nie dać nabrać się na super obniżki.

Jak można się domyśleć przed nami zajmujący okres, życzymy udanych porządków! przegląd (zobacz przeglądy rejestracyjne wrocław psie pole)
Dodane przez: A.T.
2019/07/18