Części do pojazdów osobowych- badamy ich wydajność

Wiele producentów samochodów osobowych ogranicza koszty przez przenoszenie całości bądź części produkcji do Chin. Taka tania alternatywa, choć powoduje znaczne obniżenie ceny pojazdu, drastycznie odbija się także na jego wytrzymałości. Liczne uszkodzenia części poddawanych największym obciążeniom nie wywołują już zdziwienia kierowców – uszkodzenie skrzyni biegów, wymiana hamulców czy amortyzatorów jest na dzień dzisiejszy nagminną przypadłością.
Samochód terenowy marki Ford
Łączy się to niestety ze zwiększeniem kosztów eksploatacji produktu, co przy i tak już wysokich kosztach paliwa dotkliwie odbija się na budżetach wielu właścicieli samochodów. Na rynku można nadal znaleźć producentów wytwarzających elementy wysokiej jakości, często wiąże się to jednak z większym wydatkiem. Warto jednak inwestować w wysoki poziom produktów.

Najczęstsze awarie

Przy kiepskim stanie nawierzchni i nieodpowiednim sposobie kierowania samochodem, w szybkim tempie zużyciu ulegają elementy podwozia – w pierwszej kolejności amortyzatory oraz niewielkie elementy, jak np. łącznik stabilizatora. Usterka tego ostatniego bywa szczególnie uciążliwa, element ten odpowiada bowiem za przyczepność pojazdu do drogi podczas zakrętów. Uszkodzony łącznik stabilizatora można poznać po charakterystycznym hałasie podczas jazdy. Doświadczeni kierowcy odczują także inne zachowanie samochodu podczas zakrętów. Wymiana łącznika jest łatwa, a instrukcję krok po kroku można przeczytać w internecie. Wystarczy jesynie wpisać w wyszukiwarkę interesujący model samochodu oraz hasło przedmiotowe, będzie to więc przykładowa fraza „łącznik stabilizatora Ford focus”.


Kolejne tematy

Wybieramy rewelacyjne możliwości rynkowe

Chłodziarka Electrolux ERC21350WK
Każdy z nas pragnie zainwestować w sprawdzone marki, aby mieć stuprocentową pewność ciągłości użytkowania tak sprzętu RTV, jak i urządzeń AGD. Tego typu rozwiązania, na nabycie których nie decydujemy się zazwyczaj spontanicznie, powinny spełniać wszystkie stawiane przez nas kryteria.

Przykład samochodu marki Ford
Kłopotliwe elementy silnika

Niestety, słaba jakość produkcji dotyczy również różnych elementów silnika. Firmy rezygnują z dużej liczby sprawdzonych i efektywnych sposobów wytwarzania silników, w celu zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Jedną z takich modyfikacji było zamontowanie w termostacie silnika grzałki na prąd. Odwraca ona schemat krążenia spalin w silniku, co pozytywnie wpływa na zmniejszenie ich wydzielania, lecz obniża żywotność tej części. Analogicznie do poprzedniego przypadku, żeby znaleźć taki termostat, należy wyszukiwać według modelu auta. Fraza wpisana w wyszukiwarkę będzie więc wyglądała np. „termostat Ford mondeo”.
2017/08/18