Zalety profesjonalnych opon zimowych

Każdy, kto kiedykolwiek miał styczność z kierowaniem autem w złych warunkach atmosferycznych wie, że bezwypadkowa jazda w takich warunkach, bez odpowiedniego wyposażenia samochodu jest praktycznie niemożliwa. Grudzień jest okresem szczególnie niebezpiecznym pod tym kątem, jednak jeżeli rzetelnie się do niej przygotujemy, możemy przetrwać ją bez szkody na własnym zdrowiu i stanie technicznym naszego samochodu.

Opony zimowe
Kontrolowana i rozważna podróż to gwarant spokoju w trasie.


Jednak przy złej pogodzie, a w szczególności na oblodzonej drodze nawet najstarsi kierowcy będą mieć problemy z opanowaniem auta przy nieplanowanym hamowaniu lub wymuszonym skręcie. Wszystkie próby pokazują, że auta wyposażone w opony zimowe od zachowują ok. 30 % lepszą stabilność i sterowność na oszronionej jezdni, niż samochody jakie opon zimowych na wyposażeniu nie mają. Dodatkowo. muszę zaznaczyć, że opony multisezonowe nie spełniają tak dobrze swojego zadania jak zimowe opony – zachowują się co prawda lepiej niż opony letnie, jednak w podobnych warunkach atmosferycznych i podobnym czasie eksploatacji, degenerują się szybciej w porównaniu do zimowych, przez co są mniej bezpieczne.

Na ekstremalne warunki dobrze by było doposażyć swoje auto w łańcuchy na opony zimowe. Przyczepność pojazdów z łańcuchami jest praktycznie podobna, jak na suchej drodze. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że nie możemy używać łańcuchów na drogach miejskich. Przygotowani w następujący sposób możemy jechać w najtrudniejsze trasy, i żadne śniegi nie będą problemem.

Jakiego producenta opony zimowe będą najlepsze?

W ostatnim czasie cieszą się popularnością opony polskich przedsiębiorstw, takich jak rozpoznawalna z reklam sprzed kilku lat Dębica. Opony zimowe Dębica wyróżniają się wyjątkowo nowocześnie zaprojektowanym bieżnikiem, przez co wyprowadzają wodę prawie dwadzieścia procent lepiej niż podobnej klasy opony (opony do audi r8) firm konkurencyjnych.
Samochód, opony


Myśl techniczna polskich inżynierów ciągle jest w cenie, nawet zachodni producenci opon tacy jak Pirelli czy Nokian są żywo zainteresowani kupnem patentu na opony od Dębicy. opony - więcej na ten temat tutaj -


Kolejne tematy

Dlaczego trzeba pamiętać o zmianie opon letnich na zimowe?

opony w ciężarówce
Każdy kierowca naturalnie powinien pamiętać, że wymiana opon letnich na zimowe jest kwestią potrzebną, jakiej nie wolno zignorować. Co roku zdarzają się kierowcy, jacy odwlekają zmianę opon letnich na zimowe, bądź kompletnie tego nie robią. Jednak takie zachowanie jest niesłychanie nierozważne oraz może wywołać znaczne zagrożenie dla kierowcy, jego pasażerów oraz także innych osób uczestniczących w ruchu drogowym. Późną jesienią oraz zimą drogi stają się coraz bardziej śliskie z przyczyny padającego deszczu, śniegu bądź też chłodu.
Dodane przez: Magdalena Głowacz
2019/12/03