Drony, to znaczy bezzałogowe statki latające są przyszłością nie tylko sił zbrojnych, mogą być fascynującym pomysłem do filmowania wyjątkowych wydarzeń

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że technologia z dnia na dzień coraz bardziej się modyfikuje. Toku tego nikt nie może powstrzymać, dlatego należy iść z duchem czasu i zaintrygować się nowinami w branży elektronicznej.
Filmowanie z powietrza
Hitem minionych lat są drony, inaczej bezzałogowe statki latające. Do tej pory były wykorzystywane jedynie przez siły zbrojne do obserwowania terenów zagrożonych. Warto w takim razie zastanowić się do jakich celów mogłyby nam się przydać i jak wybrać najlepszy? Zdecydowanym faworytem jest DJI Phantom 3 Professional ( na gohero.pl), który jest nowością na rynku, albowiem jego poprzednik odszedł do lamusa. Jest to jeden z przedstawicieli najlepiej sprzedających się niewielkich dronów. Co jest w nim takiego nadzwyczajnego? Przede wszystkim DJI Phantom 3 Professional ma kamerę główną oraz dwa małe obiektywy, dzięki czemu ma możliwość obserwacji tego co jest z każdej strony i występuje znikome prawdopodobieństwo, że może w coś uderzyć. Następną niewątpliwą zaletą jest to, że może być w powietrzu nawet 23 minuty, co jest ogromnym wyczynem. Jego wartość prawdopodobnie nie odstraszy sporej części klientów, ponieważ z taką ilością możliwości jaką ma DJI Phantom 3 Professional nie odnajdziemy na rynku nic lepszego. Kolejnym z najchętniej nabywanych jest 3DR Iris +, którym można sterować z komputera albo telefonu- dronów. Najważniejszym walorem dla większości z nas będzie to, iż mamy możliwość nagrywania filmików za pomocą naszej kamery, nie ulega wątpliwości, że musi być ona kompatybilna z tym urządzeniem. Jest on tańszy od opisanego wcześniej bezzałogowego statku latającego, dlatego też więcej ludzi może pozwolić sobie na jego kupno. Długość lotu urządzenia 3DR Iris + jest naprawdę przybliżony do poprzednika, ponieważ w tym wypadku wynosi 22 minuty.

Jeśli nadal wahamy się nad nabyciem tego sprzętu, albowiem nie mamy gwarancji, że uda nam się go wykorzystać, warto zastanowić się jakie uroczystości czekają nas w nadchodzących latach. Jeżeli poślemy drona w powietrze będziemy mieli pewność, że pozostaną upamiętnione najwspanialsze momenty naszego życia, a my nie będziemy musieli tracić czasu na plątanie się z kamerą i proszenie znajomych o uśmiech. Dlatego też, statek powietrzny będzie niezastąpiony na takich wydarzeniach jak rajd rowerowy, ślub, chrzciny , a także spotkanie klasowe po latach.


Kolejne tematy

Osuszacz, wentylator lub nagrzewnica

wentylator
Technika zrobiła duże, duże kroki w ostatnim stuleciu. Ludzie nauczyli się dzięki niej panować praktycznie nad dowolnym żywiołem: istnieją melioracje, świetne statki transportowe, militarne i inne. Wydzieramy ziemi złoża naturalne, wiercąc tunele parę kilometrów pod powierzchnią. Posiadamy systemy grzewcze, które niemal w stu procentach użytkują energię ognia, nie mówiąc już o fakcie, że płomienie, jakie kiedyś trzeba było rozpalać krzemieniem albo deseczkami, teraz potrafi rozniecić pięciolatek przy użyciu zapałki. Jest jeszcze powietrze – najtrudniejszy do opanowania element, tak samo niebezpieczny w nadmiarze, jak wszystkie pozostałe, ale najmniej uchwytny.
2019/10/22