Stosuj szklane motywy w swym domu, są ładne i funkcjonalne!

W aranżacji wnętrz bez przerwy szuka się materiałów i tworzyw, jakie zagwarantują świetne wrażenia estetyczne, a równocześnie nie umniejszą funkcjonalności danych pomieszczeń. W ostatnich latach bardzo popularnym surowcem stało się szkło. Stosuje się je jako część wyposażenia, jak też jako ozdoby. Czy jednak szkło może okazać się nie tylko piękne, lecz również wygodne i funkcjonalne? Okazuje się, że jak najbardziej.

Szkło giete wykorzystywane przy produkcji mebli
Lustro
Szkło prezentuje się nad wyraz gustownie i elegancko, nic dziwnego więc, że w salonach meblowych pokazuje się coraz szersza grupa produktów z tego materiału. Spotyka się szklane blaty stolików kawowych i ław, szklane regały i wyposażenie kuchni i łazienek. Coraz częściej dostrzec można także wyroby ze szkła giętego. Współczesna technologia pozwala wydobywać z materiału to, co posiada najlepszego: piękno, trwałość i funkcjonalność. Korzystając z usług firm wyrabiających meble ze szkła giętego, możemy wyekwipować swoje mieszkanie (zobacz gdańsk sprzedaż mieszkań) w eleganckie stoliki, biurka, regały, a nawet umywalki czy podstawki pod książki. Wyglądają one doprawdy efektownie.

Nie czekaj: przejdź do serwisu materace do spania, żeby uzyskać ciekawe info na opisywany w artykule temat. Oczekujemy na twą opinię!Zadbaj o oprawę dla swojego paleniska
Kominki bywają coraz modniejszym elementem polskich salonów, w jesienne i zimowe wieczory świetnie ogrzewają pokoje, jak również pozwalają zaprowadzić we wnętrzu miły nastrój. Jednakże w dni, kiedy paleniska nie są używane, nie prezentują się one zbyt pięknie. Na szczęście jest na to rada. Coraz więcej osób decyduje się zamontować osłonę szklaną mirror image (). Gdy kominek pozostaje nieużywany, palenisko kryje się za powłoką przypominającego lustro szkła, lecz gdy tylko pojawiają się płomienie, szkło robi się przezroczyste i zapewnia doskonałe wrażenia wizualne.

W kuchniach także spotykamy szkło
Warto dowiedzieć się, jaki potencjał drzemie w szkle, które stosuje się w kuchniach. Szkło staje się głównie osłoną dla urządzeń grzewczych, jak piekarniki czy kuchenki. Nowoczesne technologie jak pyroliza to gwarancja komfortu połączonego z wygodą zachowania w czystości. Za sprawą takich technologii, jak wspomniana pyroliza, nieprzyjemne szorowanie piekarnika nie sprawia już kłopotów. Oczywiście nie oznacza to, że można rezygnować z zupełnego mycia urządzenia, jednakże po zastosowaniu programu pyrolizy starczy usuwać resztki papierowym ręcznikiem, co jest szybkie i wygodne.
2020/08/08