Toaleta w stylu nowoczesnym i jej ciekawe aranżacje

Toaleta w nowoczesnym stylu musi być przestronna. Panuje w niej minimalizm aranżacyjny. Jeśli nie jest widna, duże tafle zwierciadeł optycznie zwiększają wnętrze. O klimacie umywalni przesądzają płytki ścienne oraz podłogowe o współczesnym designie, jakie intrygująco odbijają światło i nadają całemu pomieszczeniu blasku.

łazienka z toaletą
Ceramika sanitarna, zacząwszy od umywalki aż po wannę, cechuje się prostą, regularną linią. W nowoczesnej toalecie parawany nawannowe (dużo interesujących rozwiązań) łączą się z metalowymi fragmentami. Wszystkie elementy wystroju umywalni nie przytłaczają pomieszczenia. Coraz to entuzjastyczniej wykorzystuje się wielobarwne bidety bądź umywalki, baterie łazienkowe, nawiązujące do mocnych kolorów ścian oraz podłogi - tak jak tutaj. Kluczowe znaczenie ma światło, jakie przez użycie różnych rozwiązań wydobywa szczegóły jak też podkreśla proporcje pomieszczenia. Klimat buduje też oświetlenie: techniczne reflektory, kinkiety przy lustrze czy halogeny sufitowe.

Kolejne tematy

Jeżeli w tym momencie projektujesz własną łazienkę, nie masz jeszcze pomysłu na wyposażenie - skorzystaj z obszernej oferty kolekcji Hansgrohe axor

brodzik
W teraźniejszości, łaźnia, to nie tylko jednolity odcień płytek, maszyna do prania, długa kąpiel i umywalka. System gospodarczy jest bogaty w ogromną ilosć możliwości, szkiców, wzorów. Klienci mają trudne zadanie, żeby zdecydować się, w jakim stylu i jak wysokim standardzie wyremontować sobie własne centrum relaksu. Głównym podłożem rozbudowywania się projekcji łazienek jest odróżnienie między małymi pomieszczeniami w lokalach w bloku, a dużymi przestrzeniami w budowanych domach.


Nowoczesny a zarazem nastrojowy charakter podkreśli w łazience również światło ledowe pod wanną. Umywalnia miła, wiążąca się z przyrodą to miejsce w którym można się zrelaksować i wyciszyć. Umywalnia w stylu eko kojarzy się z przyrodą. Panuje w niej harmonia aranżacyjna, która będzie służyć wyciszeniu oraz odpoczynkowi. Użycie tradycyjnych materiałów, takich jak: drewno, skała, len czy tektura uwydatniają wierność idei ochrony środowiska oraz mają sprawiać wrażenie bliskości z naturą. Przeważają proste, oszczędne w formie sprzęty jak też subtelne, praktycznie niezauważalne wzornictwo. Typowym przymiotem stylu eko jest monochromatyczna gama odcieni: rozbielona szarość, subtelna zieleń, matowy błękit albo odcień surowego drewna.

Jeżeli chcemy wprowadzić mocniejszy akcent, z cała pewnością sprawdza się barwy ziemi, brąz lub zielony. Istotne znaczenie we wnętrzu ma również naturalne światło. W łazience w stylu eko nie ma miejsca na kontrasty. Powinna być nieskomplikowana i „czysta”, acz nie szpitalnie sterylna. Eko znaczy naturalnie, dlatego pojawia się skała, drewno i stonowane barwy inspirowane przyrodą. Z tej przyczyny okna często pozbawione są firan, zasłon bądź rolet. Do najentuzjastyczniej stosowanych podejść aranżacyjnych należą: podłogi z nieheblowanych, surowych desek (np. ze śladami po kornikach), wykładzina albo dywan z wełny, maty z kauczuku z przędzami juty.
2019/06/15