Ile mogą zarabiać w naszym kraju tacy specjaliści jak programiści?

ProgRAMiści w naszym kraju mogą zarabiać rzeczywiście wiele. Ich średnia wypłata wynosi czasami 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na informacjach z pierwszego kwartału bieżącego roku.
Biała Nokia Lumia 800


Jest oczywiście wiele uwarunkowań, od których uwarunkowana jest ostateczna wysokość wynagrodzeń. Przykładowo programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 złotych brutto, zaś taki, który posiada swoją firmę na zasadzie B2B: 12000 złotych netto. Jakiego rodzaju technologie są aktualnie najbardziej korzystne finansowo - najbardziej opłacalne są Spring (15 000 złotych) czy też Angular (12 tys. brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia niezwykle ciekawą alternatywą od wielu lat jest j. Java (obecnie średnio jest to 11000 złotych brutto w wypadku umowy o pracę oraz trochę ponad 14000 zł netto w przypadku B2B). Pensje brutto wedle technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 zł, React od 9 do 14 tys., Java od 9 do 14000 zł, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 tysięcy zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 zł.


Programista pobiera odmienne sumy w przypadku formy współpracy, tzn. zarabia nieco mniejsze kwoty w przypadku pracy zdalnej i jego zarobki różnią się od stopnia zaawansowania.

Po więcej info serdecznie zapraszam na (https://www.a-pro.pl/uslugi-elektryczne/) tęstronę www. Nie czekaj - polepsz wiedzę na tentemat omówiony w artykule.

W obu wypadkach odmienność to kilka tys. zł miesięcznie. Jeżeli chodzi o to, jak zacząć swą przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są niezwykle potrzebni w dzisiejszym świecie. Niestety wciąż ich brakuje. Wynika to m.in. z faktu, że obecnie panuje ogólne przeświadczenie, jako by nauka była ciężka oraz długotrwała.
To fakt, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na tym etacie, jednak osoby zainteresowane mogłyby skorzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez przeróżne portale internetowe. W czasie takiego bootcampu ukierunkowuje się kursantów do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.
2022/06/06