Troszczmy się o samochód

Samochód jest nam niezbędny w wielu sytuacjach życia codziennego. Prawdę powiedziawszy, nie wyobrażamy już sobie egzystowania bez tego pojazdu. To przecież swoim samochodem zwykle jeździmy do pracy. Własny pojazd daje nam wielką swobodę. Nie jesteśmy już zależni od transportu miejskiego, który oferuje swym podróżnym co raz gorsze warunki. Wystarczy przywołać w pamięci przejażdżki tramwajem w środku sezonu letniego. Dlatego własny pojazd to ogromny skarb w dzisiejszych czasach.

Dlatego też należy dołożyć wszelkich starań, by nasz pojazd był w doskonałej formie. Od dobrego stanu technicznego naszego samochodu zależy przecież bezpieczna jazda. Nie narażajmy zatem zdrowia najbliższych ludzi. Nigdy nie możemy skąpić na systematycznych oględzinach w warsztacie i bieżących remontach. W czasie codziennej eksploatacji auta stosujmy jedynie sprawdzone i dobrej jakości preparaty. Każde niedbalstwo może nas kiedyś dużo kosztować.

HURTOPONY.pl
Bardzo ważnym elementem naszego auta są opony. Powinniśmy szczególnie o nie zadbać, gdyż od ich dobrego stanu zależy nie tylko wygodna jazda, ale też nasze bezpieczeństwo. Kierowcy nader często oszczędzają na sezonowej wymianie opon. Jest to niedopuszczalne zachowanie, które wyjątkowo słusznie jest karane mandatami. Warunki na drogach w ciągu roku ulegają zmianie i powinniśmy do tego przygotować także nasz samochód.
Pamiętajmy, że opony letnie (*oferta takiego ogumienia) nie poradzą sobie na śliskiej i zaśnieżonej powierzchni. Ich specyficzna budowa nie jest przystosowana do tego typu warunków, a także do minusowych temperatur. Niewłaściwa przyczepność na drodze jest niejednokrotnie powodem wielu niebezpiecznych wypadków.
1 2