Światło w sklepach

Kiedy znajdujemy się w dużym supermarkecie czujemy, że to oświetlenie jest dość mocne. Ciężko nie ulec też wrażeniu, że w sklepie zdecydowanie wszystko wygląda o wiele lepiej niż u nas w domu czy nawet w świetle dnia. Rzeczywistość jest taka, że oświetlenie dla sklepów jest właściwie dopasowane. Wszystko w tym celu by wszystkie produkty wyglądały ładniej i żebyśmy z większą ochotą po niego sięgnęli. W sklepach spożywczych światła są mocne, a w sklepach z ciuchami zdarza się, że przytłumione. Wszystko wiąże się z odpowiednim wyborem żarówek i ogólnej oprawy do światła. Co najważniejsze dla producentów dobra gra światłem wspomaga osiągnięcie oczekiwanego obrotu.


zakupy w sklepie
Światło w sklepie

Jeśli chodzi o grę świateł to jest ona ważna nie tylko w obrazach impresjonistycznych mistrzów, ale też w sklepach. Jeśli zaś chodzi o oświetlenie dla sklepów to nie możemy zapominać o tym, że obecnie najlepszym rozwiązaniem jest oświetlenie led. Jest to jednak coś innego niż to, które wybieramy do własnych domów, mimo że też ostatnio i w naszych domostwach stawiamy na oświetlenie ledowe. Trzeba jednak rozejrzeć się po jakimkolwiek sklepie, by dostrzec, że zdecydowanie oświetlenie sklepowe różni się od domowego. W sklepach najistotniejsze jest odpowiednie pokazanie towaru i nieistotne czy chodzi o owoce, czy o laptopy, pralki, czy ubrania i kosmetyki. Najistotniejsze jest, by wszystko świetnie się prezentowało.


sklep
Oczywiście czasem takie światło myli klienta, bo zdaje nam się, że kupujemy cudowne pomarańcze, a w domu wychodzi na to, że wyglądały one pięknie jedynie na sklepowej półce, ale cóż, przecież poza spojrzeniem, klient ma jeszcze możliwość wzięcia produktu do ręki. Pamiętajmy, więc w sklepach, by nim coś kupimy to po prostu porządnie daną rzecz sprawdzić. A wracając do wspomnianego światła sklepowego, to musi ono być rzeczywiście w odpowiedni sposób usytuowane inaczej sklep zacznie przynosić straty. Dlatego tak ważne jest żeby, gdy rozkręcamy sklep w jakimś pomieszczeniu albo wolnostojącym budynku, trzeba upewnić się jaki jest stan świateł. Jeśli wszystko jest w porządku możemy zostawić stare, jeżeli coś nam jednak nie odpowiada, to lepiej wymienić na oświetlenie led.
2019/11/23