Jak troszczyć się o samochód, którym rzadko jeździmy? - informator

Przez wzgląd na coraz większe zatory obywatele dużych aglomeracji chętniej podróżują do pracy komunikacją miejską lub rowerami niż czterokołowcem. Nawet jeśli czterokołowiec został przez nich już dawno zapomniany a używają go tylko kilka razy w roku, nie zwalnia to z jego regularnego serwisowania. Ci, którzy sądzą, iż okazjonalne używanie pojazdu ułatwia eksploatację jak też obniża jej koszty, są w błędzie.


Naturalnie wydatki powiązane z tankowaniem z całą pewnością będą niższe. Jednak nazbyt długi spoczynek czterokołowca z pewnością odbije się na podzespołach, jakie w czasie postoju niekiedy niszczą się prędzej niż przy zwyczajnej eksploatacji, tak więc serwis aut francuskich (więcej informacji regeneracja tylnej belki peugeot partner) powinien być odwiedzany tak samo systematycznie.

opony samochodowe
Co ulega uszkodzeniu w sporadycznie użytkowanym samochodzie? Przede wszystkim znacznie prędzej swe własności traci olej silnikowy, szczególnie gdy jest mineralny. Odporniejsze na zużycie będą oleje syntetyczne, które niestety nie zawsze nadają się do używania we wszystkich pojazdach. W sporadycznie używanym samochodzie olej winien być wymieniany częściej aniżeli w przypadku standardowego użytkowania. Opóźnienie wymiany oleju grozić może nawet unieruchomieniem silnika. W pojeździe, którym jeździ się nieczęsto, szybszemu wyeksploatowaniu ulegają także opony. Gumy stojące dłuższy okres w tej samej pozycji nie tylko znacznie wcześniej parcieją, ale także niemiarowo się zużywają a także tracą swą sztywność.

Doczytaj:

Żeby temu zapobiec, winniśmy co tydzień albo 2 przesuwać samochód o parę centymetrów. Można też po prostu przejechać się nim . Czemu nie możemy jeździć na starych oponach? Wiekowe ogumienie może stać się nazbyt lepkie lub stwardnieć a przez to o wiele łatwiej ulegać kruszeniu. Z wiekiem opony są również coraz to bardziej podatne na odkształcanie. Żywotność okazjonalnie używanych opon z pewnością przedłuży wyższe ciśnienie, nie możemy jednak przekraczać wartości zalecanych przez producenta o 20procent.


Cotygodniowa przejażdżka tak wykorzystywanym autem jest nieodzowna nie wyłącznie z punktu widzenia ogumienia, lecz przede wszystkim po to, ażeby pozbyć się wilgotności nagromadzonej w silniku, na elementach układu wydechowego, a także w innych podzespołach. Jeśli tego nie uczynimy, w aucie pojawi się korozja (biocydy) jednego bądź kilku podzespołów, jaka może go unieruchomić. Raz na tydzień skrupulatnie obejrzyj samochód. Czasem może być potrzebna regeneracja belki Citroen.
2023/01/05