Masz dość tapet i malowania ścian? Zdecyduj się na coś odmiennego. Warto sprawdzić różne propozycje

Jak będziemy mieli już dosyć malowania oraz tapetowania ścian możemy skorzystać z innego sposobu, dajmy na to skorzystać z paneli na ścianę. W tym temacie jest naprawdę spory wybór kolorów, odcieni i wzorów, więc można je dobrać do każdego wnętrza, koloru mebli lub armatury w łazience.

Tapicerka
Panele ścienne tapicerowane są lekkie i łatwe w montażu. Ten, kto nie obawia się prac remontowych może spróbować je sam zamontować. plusem dzisiejszych paneli jest możliwość łączenia ich pod różnorakimi kątami, ponadto inne ich części ozdobne, jak listwy, cokoły lub cleaning company wroclaw narożniki pozwalają na ich estetyczne wykończenie. Każdy rodzaj paneli można montować jednocześnie na powierzchniach betonowych, murowanych, ale także drewnianych. Przy tym, łatwe do zamontowania są z pewnością moduły ścienne tapicerowane, z którymi raczej każdy z nas sobie poradzi.

Panele drewnopodobne robione są z płyt MDF, które są pokryte jednostronnie folią dekoracyjną, inaczejdekorem. Dopełnieniem paneli są listwy zakończeniowe z płyty profilowanej MDF, oklejone tymi samymi panelami co folia dekoracyjna. Przeznaczone są do pomieszczeń, które nie są skazane na długotrwałe oddziaływanie wilgoci.

Kolejne tematy

Czynniki wpływające na wytrwałość budynku? Sprawdzamy czy warto decydować się na własnoręczne wykończenie wnętrz.

nowe mieszkanie
Jak powszechnie wiadomo budowa domu stanowi inwestycję na wiele lat. Każdy dom musi być wykonany z materiałów bardzo wysokiej jakości, które są wytrzymałe na niebezpieczne czynniki zewnętrzne oraz zapewniają bezpieczeństwo dla wszystkich domowników. Bardzo ważną rolę podczas budowy spełnia wykończenie wnętrz, ponieważ bez właściwego zabezpieczenia dom prędko może ulec zniszczeniu.


Przez wzgląd na wysoką estetykę są idealnym materiałem do wykańczania pomieszczeń mieszkalnych. Są odpowiednią izolacją akustyczną i termiczną. zewnętrzna powłoka paneli drewnopochodnych jest odporna na ścieranie oraz zarysowania. Nie potrzeba tutaj ani konserwacji, ani malowania. Panele i listwy są łatwe do utrzymania w czystości. Zakurzone możemy wyczyścić szmatką lub odkurzaczem, duże zanieczyszczenia można wyczyścić ścierką nasączoną płynem czyszczącym do drewna.
Panele z surowców sztucznych produkowane są w formie cienkościennych zamkniętych profili wzmocnionych wewnątrz żebrami. Z zewnątrz powierzchnie paneli są pokryte zgrzane na stałe z tworzywem dekorujące folie, w jednym kolorze, ale także z nadrukowanym wzorem. Panele z PCV są odporne na wodę, dlatego nadają się doskonale do aranżacji kuchni oraz łazienek.

Są również odporne na działanie substancji chemicznych, które znajdują się w produktach spożywczych. Nie niszczeją pod wpływem ciągłego mycia z dodatkiem codziennie używanych środków chemicznych. Tworzywo z jakiego są zrobione jest w pełni bezpieczne w użyciu w środku takich pomieszczeń jak pralnie albo garaże.
2021/12/31