Wanna czy prysznic - odwieczny dylemat osób wykańczających i projektujących łazienkę o niedużym wymiarze.

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego też należy podczas jej urządzania przypilnować tego, żeby stała się ona odpowiednio wygodna i funkcjonalna. Oczywiście bardzo dobrze by było, jeśli nasza łazienka ma na tyle dużo powierzchni, żeby bez żadnego kompromisu da się zmieścić w niej wszystko, co potrzeba. Lecz takie szczęście ma niezbyt duża ilość ludzi, w zasadzie wszyscy pozostali w jakiś sposób ograniczani są dostępną powierzchnią.
Parawan nawannowy Standard 3
Dotyczy to szczególnie mieszkańców bloków wielorodzinnych, bo niestety w nich przeważnie te pomieszczenia nie mają zbyt dużego metrażu. Z tego też powodu w wielu przypadkach konieczny staje się jakiś kompromis i wybór pomiędzy wanną i prysznicem. O tym, co jest lepsze i bardziej praktyczne, rozmawiano już wiele razy i w praktyce każdy samodzielnie powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie, co bardziej mu będzie odpowiadało. I prysznic i wanna (dyskusja) będą mieć jakieś zalety i wady, i przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wszystko bardzo dobrze przemyśleć, bo ewentualna zmiana później będzie kłopotliwa i niestety sporo kosztująca.

Wiele osób twierdzi, że wanna będzie się lepiej sprawdzać, szczególnie w mieszkaniach, w jakich mieszkają mniejsze dzieci. Ostatnio coraz bardziej popularne jest jednak rozwiązanie, które pozwala na to, żeby pozostawiając funkcjonalność tradycyjnej wanny cieszyć się z wygody, które może zaproponować prysznic (artykuł).

Przekonaj się, że nasze odnośniki (http://www.doubleroom.pl/oferta/tapety/tapety-na-sciane-dla-dziecka) mogą prowadzić jedynie do wartościowych portali. Jeśli ciekawią Cię jakieś wiadomości, to te odnośniki przekierują Cię do cennych stron.

Na brzegu wanny da się bowiem zamontować odpowiedni parawan, pełniący dokładnie takie samo zadanie, jak ścianka kabiny, czyli zabezpiecza łazienkę przed zalaniem.


Kolejne tematy

Jeżeli w tym momencie projektujesz własną łazienkę, nie masz jeszcze pomysłu na wyposażenie - skorzystaj z obszernej oferty kolekcji Hansgrohe axor

brodzik
W teraźniejszości, łaźnia, to nie tylko jednolity odcień płyt, pralka, wanna i umywalnia. Rynek obfituje w ogromną ilosć możliwości, projektów, wzorów. Nabywcy posiadają trudne zadanie, żeby wybrać, w jakim gatunku i jak wysokim poziomie zrobić sobie własne miejsce higieny. Kluczowym podłożem rozwarstwiania się projektów łazienek jest rozróżnienie między mniejszymi pomieszczeniami w mieszkaniach w blokach, a większymi obszarami w budowanych domostwach.


Parawany nawannowe zyskują na popularności, do tego stopnia że coraz większa liczba firm produkujących wanny zaczyna robić wersje przeznaczone do większości rodzajów wanien. Montaż tego typu parawanu jest bardzo prosty, starczy przymocować go jedną stroną do ściany, a dolną krawędź przykleić do górnej powierzchni wanny. Parawan nawannowy można w prosty sposób złożyć, i wtedy wanna posłuży w taki sposób, do którego została zaprojektowana - jest to następna bardzo cenna zaleta parawanów nawannowych, przez co są one tak bardzo popularne.
2022/09/27