W jaki sposób wykonać ścianę z płytek naśladujących cegłę? Kilka wskazówek.

Dekoracyjną ścianę z cegły najlepiej wymurować w trakcie stawiania domu. Jednakże niekiedy wtedy, gdy mury są już wzniesione z innego rodzaju surowców, prosto osiągnąć podobny efekt. Tworzone aktualnie płytki zwinnie powielają cegłę a do tego są niezmiernie atrakcyjne.


Obecnie motyw, który dają nam płytki (link płytki podłogowe drewnopodobne) naśladujące stara cegłę jest bardzo popularny i daje rewelacyjny wynik. Da się się zdecydować na okładzinę z płytek z łagodnego, odpornego na wodę oraz brud klinkieru lub szablonowej ceramiki. W ofertach producentów znajdują się także często składniki kształtowe do zastosowania w kątach, co daje złudzenie rozległego ceglanego muru, przenikliwa imitacja starej cegły.
stara cegła płytki
Niektórzy nieraz docinają do grubości płytek obszerne zabytkowe cegły, które następnie przyklejają do muru. Pozyskują dzięki temu piękną, ciekawą nawierzchnię. Jednakże jest to praca dosyć czasochłonna, wymagająca dużej precyzji i wytrwałości. Płytki, które obrazują motyw jak imitacja starej cegły, mają nierówną powierzchnię oraz niejednolitą barwę. Ściana, do jakiej staramy się przykleić płytki imitujące cegłę, musi być gładka i wypoziomowana. Każde nierówności po zestawieniu płytek będą nadzwyczaj widoczne.


Teraz już wiadomo, że płytek okładzinowych sporządzonych z cegły nie winno się rozmieszczać w położeniach stale narażonych na kontakt z wodą, dla przykładu wykańczać nimi ściany natrysku. Są wprawdzie niewiele nasiąkliwe, jednak mogą pojawić się na nich niechlujne wykwity.
2022/08/04