Praktyczna i piękna kuchnia czyli dwa w jednym. Czy to w ogóle możliwe?

Urządzenie praktycznej a przy tym ładnej kuchni to trudna sprawa, bo przedmioty praktyczne, jakie powinny być na wyciągniecie ręki, nie bywają na tyle fajne, by wyeksponować je w kuchni. Moda na trzymanie wszystkiego na wierzchu przyszła z knajpek i bistro, ale czy zda egzamin w domu?


akcesoria kuchenne
Naturalne jest, że i tu – jak ze wszystkim – znajdą się i oponenci, i zwolennicy takiego pomysłu. Jakiś czas temu panowała moda na wyeksponowane akcesoria kuchenne, rozwieszone wzdłuż całej ściany pod kuchennymi szafkami, jak noże lub sitka, była moda na oszklone barki. Potem przyszedł czas, kiedy w kuchni stały drewniane stojaki z przegródkami na noże oraz stojaki na wino. Obecnie zapanowała moda na taśmę magnetyczną i trzymające się na niej różne akcesoria kuchenne. Czy to wygodne rozwiązanie – tak – można chwycić coś, czego potrzebujemy. Ale czy wygląda to ładnie? Sposób ten praktykują restauracje itp., z wielu ważnych powodów.

Jeśli życzysz sobie przeczytać większą porcję wiadomości na rozpatrywany tutaj temat, to uczciwie zalecam tę stronę (http://www.cermag.com.pl/en/news/newsy-z-cermagu/magazyn-dobrych-cen-2) - kliknij i sprawdź, czy przykuła Twój wzrok.

Przede wszystkim – kufle i kieliszki myte są bardzo często. Kiedy wkłada się je do przegródek nad barem, naczynia świeżo wyciągnięte ze zmywarki szybko stygną i łatwo ich użyć w każdej chwili by na przykład zrobić drinka. Podobnie z kuchennymi akcesoriami – muszą być na wyciągnięcie ręki i najlepiej, gdyby nie zajmowały miejsca na blatach roboczych.

Jeśli niniejszy materiał jest według Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło a odnajdziesz tam podobne wiadomości. One także z pewnością będą dla Ciebie wartościowe.

Tym sposobem kufle, rozdrabniacze i miarki itp. mają swoje miejsce nad barem. Osoby ceniące sobie wygodę i czas wyposażają się w zmywarkę wolnostojącą lub pod zabudowę.


suszarka do naczyń
Ale nie wszystkie naczynia można umyć w zmywarce, więc dobrze jest w pobliżu zlewu postawić suszarkę do naczyń (zobacz dokładnie tutaj). I to właśnie suszarki do naczyń są takimi przedmiotami, jakie niezbyt dobrze wyglądają, a muszą stać na zewnątrz. Nawet te wyjątkowo dizajnerskie modele nie do końca zdają egzamin. Całkiem niedawno pojawiły się na przykład suszarki do naczyń, jakie zamiast klasycznych wydzielonych przegród miały plastikowe drzewka. Charakterystyczne (i bardzo wygodne) suszarki do butelek plastikowych imitują długie źdźbła trawy.Osoby, które wolą mieć wszystko w określonym miejscu, już podczas projektowania swojej kuchni marzeń na pewno przeliczą ilość zamkniętych szafek i szuflad, natomiast osoby, które uwielbiają być otoczone przedmiotami, z przyjemnością ozdobią przestrzeń nad blatem kolekcją noży, a wolny kawałek przestrzeni koszem na owoce, suszarką do naczyń lub kolorowymi wieszakami na ścierki.
2020/08/11