Wieże - w jaki sposób wybrać tą najlepszą?

Słuchanie muzyki potrzebuje dobrej wieży - co do tego nie ma żadnej niejasności. Rzecz jasna muzyki można słuchać na telefonach komórkowych, notebookach i głośnikach komputerowych, ale dopiero dobry sprzęt audio zagwarantuje odpowiedni poziom wrażeń. W sklepach oferowanych jest mnóstwo najróżniejszych wież hi-fi, od niedrogich, za kilkaset złotych, do wież które kosztują powyżej 10 tysięcy.

Głośniki Pure Wireless o system T12 Wireless Speaker 2.0
Zatem czym będzie się różnić sprzęt najtańszy od takiego, który kosztuje kilka razy więcej? Na pewno ogromna różnica będzie w jakości dźwięku. Oczywiście tanie wieże działają całkiem dobrze, lecz mogąc usłyszeć dwa różne urządzenia zaraz po sobie nawet niezbyt wprawne ucho usłyszy dużo różnić w jakości brzmienia. W więcej kosztujących modelach zastosowano lepszej jakości materiały, (elektronika (warto poznać części elektroniczne north)) równie jest lepiej zaprojektowana i wszystko to zapewnia znacznie lepsze parametry.

Kolejne tematy

Wieże audio - delektuj się dźwiękiem w najlepszej klasie

Młodzież, pokój młodzieżowy
Wydawać by się mogło, że w erze telefonów komórkowych, tabletów i laptopów urządzenia takie jak wieże audio nie będą miały racji bytu. A wbrew pozorom tak nie jest, wystarczy przeglądnąć sklepowe półki ze sprzętem elektronicznym. Oczywiście obecne wieże sporo się różnią od tych sprzed kilkunastu lat.


Oczywiście wielu osobom wystarczy w zupełności sprzęt za 600 zł, pozwalający na cieszenie się muzyką w swoim domu. Przykładowo Wieża LG CM2630B ma głośniki z aramidu, dające aż 160W muzycznej mocy, a i do parametrów dźwięku nie można się przyczepić. 11-pozycyjny korektor dostosuje barwę dźwięku do preferencji właściciela, a kiedy zajdzie potrzeba wieża ta może się stać częścią domowego kina. Do wież z wyższej półki należą niewątpliwie produkty firmy Denon. Na przykład Wieża Denon D-M39 kosztuje sporo więcej od swojego konkurenta z LG, ale też użyto w niej sporo technologii ([poznaj identyfikacja radiowa) do tej pory znanych z urządzeń najwyższej jakości. W urządzeniu zostały użyte precyzyjne układy przetworników, przez co otrzymuje się brzmienie bliskie ideałowi. Z kolei wieża DENON CEOL PICCOLO N-5 to wielofunkcyjny sprzęt w niewielkiej obudowie i z ogromną ilością możliwości. Inżynierowie przy tej wieży zdecydowali się postawić na wygodę i funkcjonalność, dzięki czemu klienci dostają kompleksową obsługę samej muzyki na standardowych kolumnach, jak też z internetowej sieci. Ten model wieży potrafi łączyć się z internetem i posiada obsługę praktycznie wszystkich najpopularniejszych serwisów muzycznych.
2020/07/14