Meble w sklepie jako wsparcie sukcesu marketingowego albo produkt

Nie tylko z marketingowego punktu widzenia, estetyka i przejrzystość układu między regałami sklepowymi odgrywa ważną rolę. Poza najistotniejszym czynnikiem jakim bez wątpienia jest okazjonalna cena, zwracamy uwagę na przestrzenie pomiędzy działami, ustawienie cen (czy są one poprawne, a nie zawyżone), zdecydowanie wybierzemy produkty z zadbanych półek i mebli sklepowych.


Wielką rolę spełniają firmy czyszczące i serwisanci, najmowani przez firmę- korporację. Kierownicy zwracają na każdej zmianie szczególną uwagę na porządek we wszystkich segmentach, od warzyw i owoców przez napoje i alkohole po pieczywo. To ostatnie w większości wielkopowierzchniowych sklepów dysponuje własną piekarnią zaopatrującą pobliskie regały piekarnicze w najświeższe chleby, bagietki, bułki z dodatkami itd. Dużo sklepów decyduje się na specjalne regały alkoholowe.


Stoiska na okazjonalne alkohole albo też napoje gazowane w ekstra promocji spotyka się najczęściej przy kasach lub stoiskach przy wejściu.Tekturowe lub metalowe, mają wyróżniać się na tle reszty sklepu, oferując klientowi atrakcyjną formę produktu i wykrzyknikowe formy.


regały sklepowe


Bodźcem który sprawia że klienci kupują więcej zakupów jest niewątpliwie udostępnianie akwariów z wypakowaną żywnością, przyprawami, słodyczami itp. Potentaci jak Real, Tesco czy Leclerc posiadają trwałe lub chwilowe stanowiska o długości kilkudziesięciu metrów, na których rozmieszcza się meble sklepowe. Nie muszą to być specjalne konstrukcje, liczy się w nich funkcjonalność, która to pozwala zwiększać sprzedaż przy dużym popycie. Meble sklepowe to także działy ze sprzętem AGD i RTV.


Oferta tego typu mebli na Magnetowidu czy zestawu głośników z pewnością nie postawimy na pojemnych regałach spożywczych czy alkoholowych. Wielkie marki spożywcze biorą przykład z sieciówek sprzedających tylko sam sprzęt (RTV Euro AGD, Media Expert).Meble sklepowe jako produkt nie są domeną supermarketów, aczkolwiek można raz na jakiś czas natrafić na kuszące promocje na małe regały na 2-3 półki, stojaki na płyty CD, czy niewielkie stoliki.


Kolejne tematy

5 polecanych kamer do sportów na rynku

Kamera sportowa Sony
Nie sposób nie spostrzec ogromnego postępu na rynku akcesoriów technologicznych w ostatnim czasie. Najlepsza kamera sportowa szczególnie często rekomendowanych producentów posiada szereg zalet, które wywierają wrażenie na klientach. Na stronie www producentów można trafić na film z wersją demo kamery, który przedstawia szerokie możliwości tego sprzętu. Rewelacyjna jakość filmu, jak również szybkość reakcji oraz szereg funkcji pobocznych wzmagają popularność produktu.


Zazwyczaj takim meblom daleko do jakości produktów firmowych sklepów meblowych, no ale kupując dość tani regał zdajemy sobie sprawę z jego potencjalnych możliwości. Jednak trafiony regał (http://www.dioralino.pl/pl/p/Regal-z-2-drzwiczkami-R4S02/11) może stać się na lata przykładem dobrej i opłacalnej inwestycji.
2019/02/11