Dlaczego trzeba pamiętać o zmianie opon letnich na zimowe?

Każdy kierowca na pewno powinien pamiętać, że wymiana opon letnich na zimowe jest rzeczą potrzebną, której nie można nie uwzględnić. Co roku zdarzają się kierowcy, którzy odwlekają zmianę opon letnich na zimowe, czy w ogóle tego nie czynią. Jednakże takie zachowanie jest niezmiernie nierozważne oraz może sprawić poważne zagrożenie dla kierowcy, jego pasażerów i także innych osób uczestniczących w ruchu drogowym. Późną jesienią oraz zimą drogi stają się coraz bardziej śliskie z racji padającego deszczu, śniegu albo też chłodu.
Opony
Opony letnie nie mają tak porządnej przyczepności co opony zimowe, zatem jeżdżąc na oponach letnich w marnych warunkach pogodowych nadzwyczaj łatwo zajść w poślizg, co może skończyć się klęską. Co więcej czas hamowania na oponach letnich też jest o wiele dłuższy, częstokroć w nagłych przypadkach kierowca może nie nadążyć wyhamować na czas. Dodatkowo powinno się dodać, że jazda na oponach letnich zimą wpływa negatywnie na same opony, które prędzej się niszczą, przez co stają się jeszcze mniej mocne. Interesujący artykuł: półosie samochodowe.

Kolejne tematy

Opony w Twoim samochodzie - co należałoby wiedzieć na ten temat?

opona
Co roku w mediach mówi się, że drogowcy zostali zaskoczeni przez niespodziewany atak zimy.


Każdy kierowca, jakiego ciekawi motoryzacja, a także jaki dba o bezpieczeństwo swoje i innych ma obowiązek nie tylko perfekcyjnie wiedzieć, że sezonowa wymiana opon jest potrzebna, ale dodatkowo ma obowiązek to od siebie egzekwować.

Gdy przekonasz się, że zaprezentowany w tym miejscu wpis jest warty zainteresowania, kliknij tu, a zobaczysz więcej wyłączenie adblue analogicznych tekstów!

Wiedzieć, oraz robić to dwie rozliczne rzeczy, więc jeżeli jesteś kierowcą, który codziennie korzysta z wozu to nie zapominaj o takich sprawach, jak wymiana opon letnich na zimowe. Jedyną grupą osób, jakie nie muszą pamiętać o zmianie opon sezonowych, są kierowcy, którzy przez pełny rok korzystają z opon całorocznych. Czytaj więcej: .


opony
Opony całoroczne, jak sama nazwa wskazuje, ofiarowane są na kompletny rok i wolno je używać zarówno w lecie jak również zimą. Posiadają nadzwyczajne właściwości oraz należyte parametry, które sprawdzają się w czasie każdej pogody, niezależnie od tego czy droga jest sucha czy też oblodzona. Jeśli jako kierowca zdecydowałeś się na opony całoroczne, to nie musisz kłopotać się okolicznościową zmianą opon.
2022/03/05