Wieże audio - delektuj się dźwiękiem w najlepszej klasie

Wydawać by się mogło, że w erze telefonów komórkowych, laptopów i tabletów sprzęty takie jak wieże audio nie będą miały racji bytu. A wbrew pozorom tak nie jest, wystarczy przejrzeć półki w sklepach ze sprzętem audio. Oczywiście dzisiejsze wieże znacznie różnią się od tych sprzed kilkunastu lat.

Stereo, wieża
Standardem stało się wejście USB, funkcja odtwarzania plików mp3, a część modeli posiada dodatkowo możliwość przyłączenia iPhone lub iPoda.

Ten atrakcyjny news (https://www.maximgroup.pl/laptopy-dell) jest doprawdy niezwykle interesujący! Kliknij w widoczny link i sprawdź to na własne oczy. Każdy wpis będzie dla nas ważny.

Tylko jedno jest niezmienne, wszystkie porządne wieże posiadają doskonałą jakość dźwięku i muzyki na nich odtwarzanej słucha się z prawdziwą radością.


Już za kilkaset złotych stać się można właścicielem urządzenia wysokiej jakości, czego najlepszym przykładem jest Wieża Sharp XL-HF201PHBK. Zamknięta jest ona w wykonanej ze stali eleganckiej obudowie i posiada głośniki o mocy 50W o dobrych parametrach. Oczywiście umożliwia odtwarzanie różnych formatów plików, ma w zestawie dobrej jakości radio, a na przednim panelu znajduje się wejście USB umożliwiające przyłączenie zewnętrznej pamięci z muzyką.

Bardzo podobnie będzie kosztować Wieża SONY CMT-S40D, lecz ma ona kilka ciekawych funkcji. Model ten odtwarza pliki z płyt DVD, a wielu wielbicielki śpiewania na pewno doceni funkcję karaoke, którą to także ma wbudowaną. Jeżeli ktoś chce, to może zamienić ten model wieży w domowe kino, podłączając ją do jakiegoś telewizora można oglądać każdy film(zobacz zdjęcia i filmy z postępu prac budowlanych) z DVD. Jest takie powiedzenie, że odpowiednia jakość jest kosztowna, i to stwierdzenie doskonale sprawdza się jeśli chodzi o wieże audio. Wieża Yamaha PianoCraft MCR-750 B () kosztuje blisko dwa tysiące złotych, ale ci którzy już słuchali jej muzyki z pewnością potwierdzą, że chyba warto zapłacić tak dużo. Model ten posiada głośniki najwyższych parametrów, użyto w nim także kilka technologii poprawiających jakość odtwarzanej muzyki. Rzecz jasna wejście USB jest na standardowym wyposażeniu, ale model ten posiada wejście HDMI i doskonale radzi sobie także z formatem Blue-ray. Jeśli dla kogoś wieża ta ma mało mocy, to Wieża Yamaha PianoCraft MCR-840 (zobacz tutaj) będzie jej miała aż za nadto, 130 Wat na pewno wystarczy, żeby rozbudzić sąsiadów w całym bloku.


Kolejne tematy

Wieże - w jaki sposób wybrać tą najlepszą?

Słuchanie muzyki potrzebuje dobrego sprzętu - co do tego nie powinno być żadnych wątpliwości. Oczywiście piosenek można słuchać na telefonach komórkowych, notebookach i komputerowych głośnikach, lecz tak naprawdę dobry sprzęt hi-fi zagwarantuje odpowiednie wrażenia. W salonach dostępnych jest mnóstwo najróżniejszych wież audio, od całkiem tanich, za czterysta złotych, do wież które kosztują powyżej 10 tysięcy.
2021/06/06