Osłony motorów oraz innych urządzeń

Od momentu wynalezienia motoru napędzanego parą w 1782 roku możemy spokojnie powiedzieć że rozpoczęła się współczesność, a z całą pewnością że zdecydowanie przyśpieszyliśmy rozwój technologiczny. Zresztą ostatnie dwudziestolecie XVIII w. i kolejne stulecie to niespotykany czas w obszarze nauki i techniki. To wtedy opracowane hipotezy są fundamentem współczesnego świata takim jakim zna go człowiek XXI wieku. Najbardziej skok ten uwidocznił się w przemyśle rolnym i w przemyśle wydobywczym, a również w transporcie.
silnik
Wynalazek ten i jego następcy poza pozytywnymi stronami takimi jak zwiększenie efektywności niestety niosły z sobą i niebezpieczeństwa przedtem nie znane. Przede wszystkim maszyny napędzane silnikami bez zabezpieczeń automatycznie nie mogły się wyłączać w razie niebezpieczeństwa. Wespół z zaawansowaniem technicznym, zmniejszeniem napędów i zmniejszeniem kosztów produkowania trzeba było pomyśleć o metodach osłony pracowników.

Dobrze aby zabezpieczenie to było samoczynne. Takimi instrumentami są wyłączniki silnikowe. Zależnie od zastosowanego rodzaju urządzenia wyłączenie może następować w rozmaitych warunkach, w zależności od na przykład ciśnienia. Wyłączniki silnikowe, posiadają za cel głównie osłonę samego napędu przed zniszczeniem czy uszkodzeniem. Dzięki temu chronią całe urządzenie również przed ogniem spowodowanym spięciem. Wyłączniki silnikowe - pomimo swojej nazwy - mogą również puścić w ruch silnik (film). Źródło: http://www.elektro-pol.com.pl/asortyment/wylaczniki-krancowe/.


Kolejne tematy

Naprawa silnika elektrycznego jest niesamowicie ważna

silnik
Jeżeli wykorzystujemy ze sprzętów przemysłowych, które działają na prąd, to powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że dobre funkcjonowanie instalacji będzie ważne dla naszego bezpieczeństwa, lecz także dla odpowiedniego funkcjonowania maszyny. Przez to co jakiś czas należy wykonywać właściwe pomiary, tak by posiadać pewność, że nie będzie w nich przychodziło do żadnych zwarć i niebezpiecznych sytuacji.
1 2