W jaki sposób radzić sobie z wysokimi temperaturami?

I znowu wraca lato, wchodzi bez pukania, lecz my nie posiadamywszakże nic przeciwko. Jedynie, co nas denerwuje to fruwające wokół nachalnie insekty. Jednakże jest to do zniesienia, gorzej, iż po jakimś okresie rozpoczyna nam nie dawać spokoju skwar. W jaki sposób sobie z nim dać radę?


Truskawki doskonale komponują się z Kamiennogórskim serem pleśniowym
Optymalnym sposobem jest zamknięcie się wewnątrz, gdzie cień i chłód niepodzielnie rządzi. Optymalnie nadają się do tego wysłużone kamienice, gdzie nieistotne, że na dworze trzydzieści kilka stopni, tam zawsze jest miły zimno. Niewątpliwie, nie sztuką jest zamknąć się w domu, przecież jest lato, najistotniejsze to korzystać z powabów pogodnej pory roku.

Jeżeli już obowiązkowo chcemy wyruszać z domu (lub jesteśmy zmuszeni) pamiętajmy, by pić bardzo dużo wody, co najmniej dwa litry na dzień. Powinniśmy też konsumować lody, czy chłodzić się w pobliżu wody (rzeka, staw, fontanna).

Dla tych którzy pozostaną w domu mamy atrakcyjną propozycję: smakowitą sałatkę wiosenną oraz koktajl. Do jej przygotowania niezbędne są odpowiednie stylowe akcesoria kuchenne: wirówka do sałaty, shaker, a również wyciskacze i praski (te urządzenia musisz mieć kuchni, kup: praski kuchenne). Od razu zdałoby się zaznaczyć, iż liczy się ponad wszystko pomysłowość i kreatywność. Nie narzucamy, co może znaleźć się w tej sałatce, lecz możemy podpowiedzieć, iż jeśli ma być bardziej warzywna, to jak najbardziej sałata, rzodkiewka, ogórek i pomidory. Całość to podlejmy śmietaną i włóżmy do lodówki.

Jeśli wolimy bardziej owocową wydanie, to obowiązkowo truskawki, arbuz, starte jabłko i banany. Najlepiej podlać to jogurtem i także do lodówki. W międzyczasie wykonajmy smacznego shake’a. Możemy być pewni, ze tak przygotowany komplet smakołyków, dzięki właściwym akcesoriom kuchennym, ochłodzi nas porządnie.

Najlepiej w podobny dzień spożywać jedynie takie pożywne rarytasy, zrezygnować za to trzeba z tłustych, ciepłych potraw, które nie tylko, że nie są niezbędne o tej porze roku (są przydatne w zimę), to na dodatek na pewno nie będą nam tak smakować, jak owoce czy warzywa. Pamiętajmy oczywiście o unikaniu nadmiernego ruchu (jeżeli to możliwe), więc jeżeli nie musimy nie biegajmy, a jogging przesuńmy na wieczór, gdy się ochłodzi. Powodzenia!
2022/10/05