Jakie lampy wybrać do domu

Oświetlenie elektryczne jest niejako zastępcą światła dziennego i właśnie dlatego ma ogromny wpływ na wystrój naszego wnętrza. Najważniejszy aspekt to taki, aby światło dawało barwę zbliżoną do dziennego. Szczególnie wiele różnych rozwiązań oferuje typowy sklep z oświetleniem, a dostępne jest tam nowatorskie oświetlenie Cleoni.
Rozróżniamy kilka typów oświetlenia, między innymi jest to oświetlenie ogólne, miejscowe i przykładowo służące jako dekoracja. Najczęściej wybierane jest oświetlenie ogólne a szczególnie na plafony sufitowe.
Lampa z diodami Led
Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem w pokoju są również wentylatory sufitowe z oświetleniem, które działają spychają powietrze w pionie. Z wentylatorów korzysta się najczęściej latem, chociaż również należy zaznaczyć, iż wspomagają one krążenie powietrza w całym mieszkaniu.

Kolejne tematy

Nowoczesne oświetlenie - czy wszystkim pasuje?

Żarówka energooszczędna
Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca – śpiewał Kazik. I miał zupełną rację. W Polsce okres jesienno-zimowy trwa bardzo długo natomiast ilość promieni słonecznych docierających do nas jest niewystarczająca i bardzo niekorzystnie wpływa to na nasz nastrój. Przygnębienie oraz brak energii dopada nas znacznie częściej i silniej niż latem. Można poprawić tę sytuację gwarantując sobie należytą ilość światła sztucznego, a wybór tu jest nieograniczony.


Lampy orientalne montowane są często w pokoju sypialnianym, gdyż ich natężenie światła jest niewielkie, ograniczone kloszami aby tworzyły wyjątkową atmosferę. Do sypialni idealny jest także kinkiet kula przyścienna, umieszczona po obydwu stronach łóżka. Są różne rodzaje kinkietów zewnętrznych i wewnętrznych. Można je umieścić na korytarzu, nad drzwiami frontowymi. W biurze najlepiej sprawdzi się lampka biurkowa aries-gr. Dodatkowym oświetleniem pomieszczeń są http://pmlighting.pl/Plafony-krysztalowe-nowoczesne_d409_d1364.html.
1 2