Jakie lampy wybrać do domu

Oświetlenie elektryczne jest niejako zastępcą światła dziennego i właśnie dlatego ma ogromny wpływ na wystrój naszego wnętrza. Najważniejszy aspekt to taki, aby światło dawało barwę zbliżoną do dziennego. Szczególnie wiele różnych rozwiązań oferuje typowy sklep z oświetleniem, a dostępne jest tam nowatorskie oświetlenie Cleoni.
Rozróżniamy kilka typów oświetlenia, między innymi jest to oświetlenie ogólne, miejscowe i przykładowo służące jako dekoracja. Najczęściej wybierane jest oświetlenie ogólne a szczególnie na plafony sufitowe.
Lampa z diodami Led
Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem w pokoju są również wentylatory sufitowe z oświetleniem, które działają spychają powietrze w pionie. Z wentylatorów korzysta się najczęściej latem, chociaż również należy zaznaczyć, iż wspomagają one krążenie powietrza w całym mieszkaniu.

Kolejne tematy

Nowoczesne oświetlenie - czy wszystkim pasuje?

Żarówka energooszczędna
Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca – śpiewał Kazik. I trzeba się z tym zgodzić. W Polsce okres jesienno-zimowy ciągnie się długo natomiast ilość promieni słonecznych docierających do nas jest niewystarczająca co bardzo niekorzystnie przekłada się na nasz nastrój. Przygnębienie oraz brak energii dopada nas o wiele częściej i mocniej niż latem. Można poprawić tę sytuację zwiększając należytą ilość światła sztucznego, a asortyment tu jest nieograniczony.


Lampy orientalne montowane są często w pokoju sypialnianym, gdyż ich natężenie światła jest niewielkie, ograniczone kloszami aby tworzyły wyjątkową atmosferę. Do sypialni idealny jest także kinkiet kula przyścienna, umieszczona po obydwu stronach łóżka. Są różne rodzaje kinkietów zewnętrznych i wewnętrznych. Można je umieścić na korytarzu, nad drzwiami frontowymi. W biurze najlepiej sprawdzi się lampka biurkowa aries-gr. Dodatkowym oświetleniem pomieszczeń są .


Oświetlony ogród i otoczenie domu

Otoczenie całego domu będzie profesjonalnie zaaranżowane jeśli nie zabraknie w nim odpowiedniego oświetlenia. Dzięki temu miejsce to będzie wyjątkowe po zmroku i nocą. Idealne do oświetlania zewnętrznego są lampy zrobione z tworzywa sztucznego. Dobrą opcją są lampy riva 60b całkowicie odporne na pogodę. Obecnie dzięki nowoczesnemu oświetleniu można osiągnąć bardzo wyjątkowe efekty.
2018/07/12