kretowisko

Jakimi sposobami efektywnie radzić sobie z szkodnikami?

Krety na działce bądź w ogrodzie mogą być naprawdę sporym kłopotem. Te małe zwierzątka potrafią wprost zdemolować cały ogród, nad którym zapewne z trudem pracowaliśmy i dalej pracujemy. Aczkolwiek krety są teraz pod osłoną, wskutek tego zabijanie tych drapieżników jest nielegalne. Bezsprzecznie nie powinniśmy więc tego robić. W jaki sposób więc radzić sobie z kretami? Najbardziej słynnym i sprawnym sposobem na te szkodniki jest siatka na krety.
Ogrodowe oczko

Oczko wodne - mieszkańcy oczka wodnego ʕ•ᴥ•ʔ

Ryby ʕ•ᴥ•ʔ w oczku wodnym mogą być źródłem zarówno wielu radości, jak i masy kłopotów. Urządzając oczko wodne, już na samym początku powinniśmy wybrać właściwe gatunki i ilość ryb. Tylko właściwie pielęgnowane ryby będą dobrze czuły się w naszym oczku, a my wraz z nimi. W zbiorniku w którym zdecydowaliśmy się utrzymywać ryby, znacznie trudniej utrzymać jest bowiem równowagę biologiczną, zwłaszcza przy zbyt gęstej ich obsadzie.
ogrod_slider

Zadbajmy o to, aby mieć wspaniały ogród!

Zapewne żadnej osobie nie należy tego pisać, jednakże kiedy widuje się nierzadko mocno zaniedbane ogrody, tak naprawdę można dojść do wniosków, że po prostu nie wszyscy Polacy wiedzą jak niesamowicie istotne jest to by mimo wszystko dbać o swój ogród. Chociaż tak naprawdę i tak jeśli w grę wchodzą ogrody, Polacy nie są kiepscy, należymy do europejskiej czołówki, to akurat pewne. To co zatem można napisać wszystkim ludziom zainteresowanym tym by nie zaniżać przesadnie ogólnych statystyk, nie sprawiać, że nasze osiedla domków jednorodzinnych będą dużo mniej atrakcyjnie się prezentowały?
plac zabaw

Piramidy linowe i siatki na placach zabaw dla dzieciaków

Na placach zabaw dla dzieci często da się zauważyć różnorodne urządzenia linowe dla młodszych oraz nieco starszych dzieci. Piramida linowa umie sprawić niejednemu dziecku obfitą frajdę oraz zabawę, a przy tym jest bezpieczna i wytrzymała. Firmy wykonujące piramidy linowe dbają o ich precyzyjne wykonanie oraz wytrzymałość.
domek dla dzieci

Domki dla dzieci jako składnik architektury ogrodu

Coraz więcej rodzin decyduje się na kupno domu z ogrodem. uspokajająca zieleń wokół posesji, dużo wolnego obszaru, miejsce na przeprowadzenie imprezy pod chmurką, urządzenie grilla, czy zwyczajny odpoczynek po trudnym dniu to tylko niektóre zalety posiadania własnego ogródka.
Akwarium

Pełne wyposażenie do akwarium

Każdy sklep terrarytyczny bez problemu zaopatrzy terrarium we wszystko, co jest najbardziej potrzebne. Ale co z tego jest najbardziej przydatne i bez czego zbiornik nie może funkcjonować? Dopasowany do pojemności zbiornika filtr i grzałka to podstawa.
ogród - zdjęcie

Jak dbać o ogród? Sprawdź co radzą fachowcy

Ogród to szczególne miejsce dla każdego posiadacza. Niezależnie od swoich rozmiarów jest miejscem wypoczynku, w którym można się wyciszyć i zrelaksować po męczącym dniu. Metod urządzania ogrodów jest bardzo wiele; klasyczne szkoły w tym zakresie pochodzą z czasów wiele wieków temu. Od zawsze bowiem ceniono urok i kojące działanie tego miejsca. Jakiś czas temu jeszcze powszechne było przykładowo prowadzenie przydomowych ogródków z warzywami, dzięki czemu miało się naturalne jarzyny bez konieczności kupowania ich.
Ogród z pięknym trawnikiem

To już wiosenny czas, czas na przygotowanie ogrodu na wiosnę. Jak tego dokonać? Najistotniejsze to nie zapominać o podstawach, czyli o wertykulacji

Idzie wiosna, a to najlepszy czas, żeby pomyśleć o naszym ogrodzie, czyli także o trawniku. Każdego roku mówimy, że z pewnością dogodniej o niego będziemy dbać, by wyglądał ładnie, zdrowo, zielono oraz gęsto. Jednakże nim będziemy przystępować do działania nie zapominajmy, iż po pierwszej najważniejsza jest wertykulacja trawnika. Jest ona bardzo istotna.
Mieszkanie

Dekorowanie mieszkania i domu - jak wybierać wysokiej jakości materiały?

Każda osoba, która dekorowała własne mieszkanie bądź dom pragnie, by było to miejsce odpowiadające jej oczekiwaniom. Samo dekorowanie określonych pomieszczeń jest bardzo dużym wyzwaniem, o czym bezwzględnie trzeba pamiętać. Priorytet stanowi wybieranie możliwie jak najwyższej jakości tworzyw. W żadnym wypadku nie należy oszczędzać na tego rodzaju artykułach, ponieważ to właśnie one gwarantują satysfakcjonujący efekt końcowy.
Dom z ogrodem

Oświetlenie LED ogrodowe

Podczas wyposażania swojego mieszkania duża liczba klientów i klientek skupia się wyłącznie na wnętrzu mieszkania, nieraz odrobinę zaniedbując ogród. Kwestia oświetlenia w ogrodzie może być niekiedy tak samo istotna, co wybór lampy do mieszkania. Oświetlenie ogrodowe spełnia funkcję reprezentacyjną, a również w dużym stopniu ułatwia poruszanie się po ogrodzie już po zmroku. Gdzie jednak nabywać tego typu lampy i jakie oświetlenie ogrodowe LED powinno się wybierać?
1 2 3 4 5 6 7