tir

W jaki sposób założyć przedsiębiorstwo transportowe – pomysł działalność gospodarczą. Na co należy zwrócić uwagę

Założenie przedsiębiorstwa transportowego, podobnie jak każdego innego biznesu, ma swoje atuty oraz negatywy. Ogromne znaczenie w owym biznesie ma bezspornie cena ropy na światowych rynkach, im jest niższa tym dla przedsiębiorstwa korzystniej, im wyższa pojawiają się trudności, bowiem jak wynika z różnych badań aż ok. 60% wszelkich kosztów firmy transportowej stanowi paliwo.
transport

Międzykrajowy przewóz towarów - wyzwanie czy typowa działalność? Jak uprościć sobie spedycję?

Weźmy po uwagę taką sytuację: dostawca wytworzył dla nas towar, jednak wspólne stosunki z nim pozwalają jedynie na działanie przewozowe na warunkach transportu Free on board, także odpowiedzialność za całość przewozu od załadunku na łódź trafia do nas. W jaki sposób obniżyć płatności i jak optymalnie dowieźć ładunek do Polski?
samochód

Rozrząd w aucie. Do czego służy? Jak należy o to zatroszczyć?

Każda znana nam dziś postać transportu, która jest poruszana przy użyciu z silnika tłokowego, posiada w swoim wnętrzu w „rzecz”, którą określa się mianem rozrządu.
Regały magazynowe

Usprawnianie produkcji, czyli dzierżawa widłaka i dźwigu jako kluczowy element działalności produkcyjnej

Salony z częściami przeważnie kojarzymy z takimi gabarytami aut jak skrzynia biegów, felgi czy tapicerki. Na zasadzie kupna, wypożyczenia czy leasingu zdobędziemy również przemysłowe wyposażenie. Zakup dźwigu czy wózka widłowego to wydatek na który nie każdy gospodarz może sobie pozwolić.
dywaniki samochodowe

Dywany nie jedynie do czterech kątów, ale przede wszystkim do samochodów

Gdy słyszymy słowo „dywan” często przychodzi nam do głowy dywan w domu. Ale dywany można kupić również do auta. Najistotniejsze to wiedzieć, jakich rozmiarów dywaniki są nam potrzebne do samochodu. Bo oczywiście do auta można kupić niewielkie dywaniki, a nie bardzo duże dywany. Owe małe dywaniki są niezbędne do położenia ich pod nogi, zwłaszcza pasażerów. Jeżeli chodzi o dywaniki gumowe honda oraz pozostałe firmy również wyprodukowały idealnie wykrojone, do swoich modeli samochodów - dywaniki. Dzięki nim każde auto może być faktycznie czyste.
samochód terenowy

Chip tuning coraz częściej będzie wykonywany - co warto wiedzieć na jego temat?

Auto możemy dobrze przemienić

Chip tuning coraz częściej będzie wykonywany - co warto wiedzieć na jego temat?

Powinniśmy wiedzieć, że czasem mamy szansę nanosić małe zmiany w pojeździe, dzięki czemu będzie on jechał prędzej, będzie się piękniej prezentował, a do tego jeszcze będziemy mocniej usatysfakcjonowani z osiągów, które uda mu się zyskać. Istotne tutaj okazuje się być to, by tego typu zmiany przeprowadzać w dobrze do tego przygotowanym warsztacie, tak żeby nic nie popsuć, a naprawdę polepszyć osiągi naszego samochodu.
samochód

Motoryzacja – dlaczego ten sektor obecnie rozwija się tak sprawnie?

Bardzo dużo rodzin w Polsce ma własne auto, w niektórych przypadkach nawet parę. Rynek samochodowy w ostatnich latach rozwija się błyskawicznie. Ogromnym zainteresowaniem charakteryzują się dziś głównie samochody używane, a co za tym idzie, jest również zapotrzebowanie na części wymienne. Auto, które jest w użyciu przez dekadę musi mieć zmienione niektóre elementy, żeby sprawnie funkcjonować. Nie można się więc dziwić, że części samochodowe warszawa są dosyć często kupowane, a ich asortyment jest rzeczywiście szeroki.
Wypożyczalnia aut, wynajem samochodu ceny

Jazda wypożyczonym autem

Istnieje wiele wypadków, w których wypożyczenie auta jest konieczne. Przyglądnijmy się im bliżej, bo w naszym kraju łatwo odszukać działalność, która ma w ofercie wynajem auta. Rzeszów, Wrocław, Zielona Góra – właściwie takie przybytki funkcjonują wszędzie.
samochody

Założenie działalności gospodarczej naprawdę jest fajnym pomysłem!

PKB naszego kraju wzrasta, a więc to znaczy, że coraz chętniej możemy brać się za zakładanie firm. Jeżeli typowy Polak jest zamożniejszy, niejako automatycznie jest w stanie wydać większą liczbę kasy. Choć należy uważać, bo i tak nadal siła nabywcza Polaków jest dużo gorsza, aniżeli ma to miejsce w RFN, Anglii, Danii czy USA.
Mercedes

Podzespoły do samochodu Mercedes

Mercedes to marka, której filozofia od wielu lat oparta jest na odporności i prestiżu. Sporo osób uznaje za zaszczyt jeździć takim wozem. Istnieje sporo modeli, koło jakich nie da się przejść bez emocji. Nie każdego jednakże stać na to, żeby kupić nowy, toteż na rynku wtórnym mercedesy posiadają spore powodzenie.