Czujnik tenometryczny

Dlaczego czujniki są tak niezbędne w każdym aucie, jaki mają wpływ? Na co zwracać uwagę?

W każdym aucie odnaleźć można wiele różnych czujników. Jesteśmy w stanie wymienić takie rodzaje, jak czujnik temperatury powietrza i ciśnienia w kolektorze ssącym, ale także czujniki położenia czy przepływomierz. Każdy rodzaj wpływa na pracę silnika. W obecnych konstrukcjach od ich wskazań zależy bardzo wiele, to czy odpowiednio przebiega praca.
części samochodowe

Rola systematycznych przeglądów pojazdu dla jego stanu technicznego i bezawaryjnej, długiej pracy

Każdy właściciel samochodu pamiętać powinien o jego regularnych przeglądach, bo jedynie wtedy auto może bezawaryjnie i długo służyć. Jednak wiele osób o tym zapomina, mechanika odwiedzając jedynie wtedy, jak coś się zepsuje. A w przypadku każdego samochodu konieczne jest systematyczne wykonywanie przeglądów i serwisowych czynności, podczas których nie tylko trzeba zmienić przykładowo olej czy zużyte klocki, ale również ocenić ogólny stan techniczny i w razie potrzeby zrealizować niezbędne naprawy.
porsche

Jak niedrogo kupić kultowy samochód

Czy samochody muszą być nudne? Niekoniecznie. Mimo to często na ulicach widzimy bliźniacze modele typu kombi, sedan czy aut miejskich. Nieczęsto można zobaczyć samochód, który wzbudził ciekawość. Czemu zatem jest ich tak mało?
BMW, car

Jak odnowić plastikowe części będące na zewnątrz samochodu?

Dużo osób jest w stanie poświęcić dużo czasu na to, aby poprawić wygląd własnego samochodu. Natomiast o ile nowsze auto nie potrzebuje zbyt dużo różnego typy zabiegów, o tyle już starszy pojazd niestety tak.
Opona, felga

Zakup opon zimowych to niemal obowiązek

Teraz niemalże każdy ma własny samochód. Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie własnego samochodu było powodem do ogromnej dumy oraz sprawiało sporą zazdrość wśród sąsiadów. Obecnie jednak posiadanie własnego samochodu nie jest niczym dziwnym, a wyrobione prawo jazdy jest niemalże obowiązkowe.
samochód

Cechy chromowanych części samochodowych!

Liczne grono ludzi posiada samochody używane, które wraz z upływem lat dużo tracą na swoim wyglądzie. Jak zapobiegać porysowaniu karoserii, odpryskom i powstawaniu oraz powiększaniu się ognisk rdzy?
samochód

Podobne działania potrafią zareklamować Twój interes - zdecyduj się na obklejenie samochodu albo sklepowych szyb.

Przedsiębiorcy bardzo często poszukują atrakcyjnych sposobów, aby zaprezentować swoją działalność. Ma to za zadanie przyciągnąć zainteresowanie przyszłych klientów oraz zachęcić ich do dokonania zakupu, albo korzystania z oferowanych usług. W ostatnich latach znacznym zainteresowaniem na tym polu cieszy się oklejanie przeróżnych powierzchni specjalnymi foliami z przeróżnymi rysunkami, deseniami, hasłami lub logiem firmy.
samochód - przód

Jak urozmaicić wygląd swojego samochodu? Parę dobrych rad

Jeśli ktoś decyduje się już na wydanie nieco większej sumy pieniędzy i zakup naprawdę wymarzonego dla siebie samochodu, to z pewnością zależy mu na tym, aby taki pojazd charakteryzował się jak najatrakcyjniejszym wyglądem. Modele z wyższej półki same w sobie potrafią być niezwykle piękne, ale jednocześnie nie wolno nam zapominać o tym, że obecnie mamy bardzo szerokie możliwości jeśli chodzi o wzbogacanie ich wyglądu na różne sposoby, którymi zdecydowanie warto zainteresować się nieco bliżej.
miasta

Dlaczego powinieneś mieć motor?

Czy nabycie przez dojrzałego dżentelmena motocykla możemy uznać za objaw kryzysu wieku średniego? A być może motor to zwyczajnie motocykl? Przeczytaj, nim go nabędziesz!


Dlaczego powinieneś mieć motor?

Powiedzmy to sobie szczerze – jest co niemiara przyczyn, jakie przemawiają za tym, żebyś chwilę po przekroczeniu długo oczekiwanej czterdziestki kupił sobie wreszcie swój pierwszy motocykl.
ciężarówka - logistyka

W jaki sposób zagwarantować sobie wygodę jazdy ciężarówką?

Transport drogowy w naszym kraju rozwinął się z niezwykle ekspresowym tempie. Polskie firmy przewożą za pośrednictwem tirów i samochodów wielkogabarytowych towary w obrębie całej Europy i nie tylko. Zyskowność tego biznesu jest świetna, minusem są niemniej jednak często uczęszczane przez tiry drogi, na całe szczęście obowiązują postanowienia prawne, które regulują poruszanie się wielkogabarytowych pojazdów po drogach.