otwarta maska auta

Jakie mamy filtry w samochodzie i które z nich są najbardziej ważne? Jakie mają właściwości?

W aucie mamy wiele różnych filtrów, które od czasu do czasu trzeba wymieniać. Jak zaniedbamy takie zabiegi, to można mieć problemy z funkcjonowaniem takiego pojazdu, zaś awarie poszczególnych części mogą powodować wysokie koszty napraw w renomowanych serwisach samochodowych.
dźwig

Certyfikat konieczny w transporcie

Kiedy chcemy zacząć pracę w jakiejś branży musimy liczyć się z kosztami wstępnymi. Na początek trzeba odbyć szkolenie pozwalające nam w konkretnej branży funkcjonować. Oczywiście nie każde ze stanowisk pracy wymagają jakichś dodatkowych certyfikatów, czy przejścia kosztownych szkoleń, ale dużo firm wymaga tego typu papierów, które potwierdzą nasze umiejętności zdobyte.
tir

W jaki sposób założyć przedsiębiorstwo transportowe – pomysł działalność gospodarczą. Na co należy zwrócić uwagę

Założenie przedsiębiorstwa transportowego, podobnie jak każdego innego interesu, ma swe plusy oraz minusy. Ogromne znaczenie w tym biznesie ma bezsprzecznie cena ropy na rynkach światowych, im jest niższa tym dla firmy korzystniej, im wyższa pojawiają się trudności, bowiem jak wypływa z przeróżnych badań aż ok. 60% całkowitych kosztów przedsiębiorstwa transportowego stanowi paliwo.
opona samochodowa

Wymiana ogumienia to rzeczywiście istotna i wymagająca sprawa, nie wolno odkładać tego na ostatnią chwilę

Każdy właściciel samochodu powinien pamiętać, jak odpowiedzialną i ważną sprawą jest wymiana zużytego ogumienia. Opony mają wielki wpływ na bezpieczną jazdę, więc nie da się przesuwać tego zadania w czasie, gdyż można doprowadzić do wyjątkowo groźnych zdarzeń na drodze. Opony trzeba wymieniać tak i ze względu na ich zużycie, jak też na porę roku i złe warunki na drodze. Opony lepiej wymieniać w pobliskim warsztacie, przykładowo mieszkańcy województwa pomorskiego powinni wybrać Szczecin.
ciężarówka z naczepą

Naczepy używane od promowanej firmy DAF - wysoka jakość i przystępna cena

Marka DAF Trucks to renomowany, światowy fabrykant aut ciężarowych, i także autobusów. Ta promowana holenderska marka proponuje wozy ciężarowe idealnej jakości, nic zaskakującego w tym, że aktualnie jest ona znana na całym świecie. W ofercie DAF Trucks odszukamy duży asortyment, mnogość firm transportowych i dostawczych chętnie zaopatruje się naturalnie u tego producenta.
widok na wrocław

O czym nie można zapomnieć robiąc wycieczkę do Wrocławia, jakie udogodnienia może zaoferować to miasto odwiedzającym je turystom.

Wrocław to jedno z największych miejscowości w Polsce, aktualnie mieszka w nim kilkaset tysięcy stałych mieszkańców a także spore grono dziennych i zaocznych studentów. Jest także bardzo prężnie działającym środkiem biznesowym i naukowym, a także miastem niezwykle chętnie odwiedzanym przez turystów. Akurat w tej ostatniej kwestii nie ma się czemu dziwić, bo miasto to nie tylko proponuje niezliczoną ilość atrakcji, ale także jest doskonałą bazą wypadową w okoliczne rejony.
parking

Parkingi w wszystkich miejscach - parę ciekawostek na temat ich funkcjonowania

W obecnych czasach prawie każdy posiada pojazd. Dlatego robi się coraz więcej parkingów. Jednak nie na każdy parking może wjechać każdy. Wiele parkingów zostało zautomatyzowanych. To dobra opcja i dla kierowców i osób, które dawniej musiały obsługiwać parkingi. Po pierwsze powstają parkingi przy firmach, na które możemy wjechać tylko posiadając odpowiednią kartę magnetyczną. Dodatkowo system parkingowy często montuje się na parkingach w wielu centrach handlowych.
poduszka powietrzna

Serwis samochodów ciężarowych. Niezwykle istotne przeglądy techniczne i odpowiednia jakość stosowanych części zamiennych do pojazdów ciężarowych.

Transport to nieodłączny element handlu. Produkowane towary muszą być przewożone po kraju, a czasami nawet po całym świecie, by mogły dotrzeć do określonych klientów. Jak każdy pojazd, nawet najlepsze samochody ciężarowe mogą czasem ulec uszkodzeniu lub niezbędna jest wymiana ich części.
Paliwo

W którym miejscu zakupić dobre zbiorniki paliwowe?

Odpowiednie przechowywanie większych ilości cieczy wymaga stosowania innowacyjnych technologii. Oczywiście procedura ta jeszcze komplikuje się ważne w przypadku płynów łatwopalnych lub toksycznych.
Naprawa podwozia

Układ hamulcowy pod nadzorem, czyli w jaki sposób dbać o hamulce

Firmy transportowe wykorzystują wiele samochodów ciężarowych, a każdy z tych samochodów pokonuje codziennie wiele kilometrów. Ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo pracowników są niezwykle istotne, warto zadbać, aby stan techniczny samochodów był bez zarzutu.