Paliwo
zdjęcie predstawiające kierownicę samochodu marki ford

Części do pojazdów osobowych- badamy ich wydajność

Dużo producentów samochodów osobowych minimalizuje koszty przez przenoszenie całości bądź części produkcji do Chin. Taka tania alternatywa, choć powoduje znaczne obniżenie ceny pojazdu, bardzo odbija się też na jego trwałości. Różnego rodzaju awarie części narażonych na największe obciążenia nie wywołują już zdziwienia właścicieli – awaria skrzyni biegów, wymiana klocków hamulcowych czy amortyzatorów jest na dzień dzisiejszy nagminną sytuacją.
Samochód

Samochód – w jaki sposób współcześnie się o niego zatroszczyć, żeby ciągle wyglądał jak nowy?

Samochód to bardzo droga przyjemność, o czym szybko przekonuje się każdy właściciel. Konieczne przeglądy, ubezpieczenia oraz naprawy – to wszystko kosztuje, nie mówiąc już o kosztach paliwa. Mimo to, w dalszym ciągu jest to najbardziej komfortowy środek transportu, który gwarantuje całkowitą niezależność, z tego względu nie można się dziwić, że mimo to większość osób decyduje się na jego posiadanie i nie jest w stanie sobie już wyobrazić funkcjonowania bez auta. Jak w takim razie można o nie zadbać, aby wciąż prezentowało się jak nowe?
podpałka do kominka

Metoda na udane imprezy w ciepłego kominka

Za oknem wiosna. Dla wielu z nas ulubiona pora roku. Charakteryzuje ją nadzieja, bowiem wszystko się odradza. Czas kiedy o poranku wróble zaczynają śpiewać, aż pragnie się żyć. Być może stąd zazwyczaj ze sporą dozą energii bierzemy się za ciężkie lecz nieodzowne prace. Modernizujemy nasze ogródki, siejemy świeżą trawę, jednoroczne rośliny zastępujemy nowymi, modernizujemy to co w ciągu zimy się zepsuło.
stuningowany samochód

Nowe życia twojego silnika. Czy wiesz, co spowoduje, że twoje auto będzie jeszcze bardziej niezawodne, a jego silnik będzie spisywał się perfekcyjnie?

Dla wielbicieli motoryzacji chiptuning jest rozpoznawalnym terminem, dla innych już nie do końca. A warto wiedzieć o co w tym chodzi, ponieważ zjawisko jest rzeczywiście interesujące. Chiptuning funkcjonuje na zasadzie poprawy wytycznych silnika, a ma to miejsce poprzez zmianę oprogramowania sterownika. W dalszej kolejności edycja programu steruje pracę sterownika silnikowego. Tak zwane krzywe charakterystyki, które są w programie, a także mapy, można modyfikować, ażeby jeszcze bardziej możemy powiększyć moc silnika.
zbiorniki

Paliwa i płyny bezpiecznie przechowywane - w jaki sposób to zaplanować?

Wybierając stację paliw kierujemy się z reguły ceną za paliwo i jest to raczej standard. Mniej osób bierze pod uwagę tego rodzaju kwestie jak wystrój spacji paliw, czy sprzedawany pozostały asortyment, chociaż niewątpliwie te kwestie również są ważne. Właściciele stacji są przy tym zobligowani zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo na stacji. Mają to zagwarantować oczywiście odpowiednie zbiorniki LPG i na benzynę.
Nieformowany żywopłot

Który wymiar ogumienia jest odpowiedni do samochodów osobowych

Kierowcy muszą wiedzieć, jaki rozmiar opon pasuje do ich aut. Opony 215 65 16 należy dobierać w sposób odpowiedni, albowiem od tego jest zależne bezpieczeństwo nie tylko samego kierowcy i pasażerów, których wiezie, ale też innych uczestników ruchu drogowego.