Paliwo
Samochód

Samochód – w jaki sposób współcześnie się o niego zatroszczyć, żeby ciągle wyglądał jak nowy?

Samochód to bardzo droga przyjemność, o czym błyskawicznie przekonuje się każdy właściciel. Regularne przeglądy, ubezpieczenia oraz naprawy – to wszystko kosztuje, nie mówiąc już o cenach paliwa. Mimo to, nadal jest to najbardziej komfortowy środek transportu, który gwarantuje całkowitą niezależność, w związku z tym nie można się dziwić, że mimo to większość osób decyduje się na jego posiadanie i nie jest w stanie sobie już wyobrazić funkcjonowania bez auta. Jak w takim razie można o nie się zatroszczyć, by cały czas wyglądało jak nowe?
podpałka do kominka

Metoda na udane imprezy w ciepłego kominka

Na zewnątrz wiosna. Dla wielu z nas ukochana pora roku. Charakteryzuje ją nadzieja, bowiem wszystko się budzi do życia. Czas kiedy rano wróble zaczynają śpiewać, aż pragnie się żyć. Zapewne dlatego przeważnie ze sporą dozą energii zabieramy się za kłopotliwe niemniej jednak potrzebne zajęcia. Odnawiamy nasze ogródki, siejemy świeżą trawę, roczne rośliny wymieniamy na nowe, modernizujemy to co w ciągu zimy się popsuło.
stuningowany samochód

Nowe życia twojego silnika. Czy wiesz, co spowoduje, że twoje auto będzie jeszcze bardziej niezawodne, a jego silnik będzie spisywał się perfekcyjnie?

Dla wielbicieli motoryzacji chiptuning jest rozpoznawalnym terminem, dla innych już nie do końca. A warto wiedzieć o co w tym chodzi, ponieważ zjawisko jest rzeczywiście interesujące. Chiptuning funkcjonuje na zasadzie poprawy wytycznych silnika, a ma to miejsce poprzez zmianę oprogramowania sterownika. W dalszej kolejności edycja programu steruje pracę sterownika silnikowego. Tak zwane krzywe charakterystyki, które są w programie, a także mapy, można modyfikować, ażeby jeszcze bardziej możemy powiększyć moc silnika.
zbiorniki

Paliwa i płyny bezpiecznie przechowywane - w jaki sposób to zaplanować?

Wybierając stację paliw kierujemy się z reguły ceną za paliwo i jest to raczej standard. Mniej osób bierze pod uwagę tego rodzaju kwestie jak wystrój spacji paliw, czy sprzedawany pozostały asortyment, chociaż niewątpliwie te kwestie również są ważne. Właściciele stacji są przy tym zobligowani zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo na stacji. Mają to zagwarantować oczywiście odpowiednie zbiorniki LPG i na benzynę.
zdjęcie predstawiające kierownicę samochodu marki ford

Części do pojazdów osobowych- badamy ich wydajność

Wiele producentów samochodów osobowych ogranicza koszty przez przenoszenie całości bądź części produkcji do Chin. Tego rodzaju tania alternatywa, choć w znaczny sposób obniża finalną cenę auta, drastycznie odbija się również na jego solidności. Różnego rodzaju usterki elementów poddawanych największym obciążeniom nie dziwią już więc kierowców – awaria skrzyni biegów, wymiana hamulców czy amortyzatorów jest obecnie nagminną przypadłością.
Nieformowany żywopłot

Który wymiar ogumienia jest odpowiedni do samochodów osobowych

Kierowcy muszą wiedzieć, jaki rozmiar opon pasuje do ich aut. Opony 215 65 16 należy dobierać w sposób odpowiedni, albowiem od tego jest zależne bezpieczeństwo nie tylko samego kierowcy i pasażerów, których wiezie, ale też innych uczestników ruchu drogowego.