Paliwo
zbiorniki

Paliwa i płyny bezpiecznie przechowywane - w jaki sposób to zaplanować?

Wybierając stację paliw kierujemy się na ogół ceną za paliwo i jest to raczej normalne podejście. Mniej z nas bierze pod uwagę tego rodzaju kwestie jak wystrój spacji paliw, czy inny sprzedawany na niej asortyment, choć bez wątpienia te kwestie także są istotne. Właściciele stacji muszą przy tym zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo na stacji. Mają to zagwarantować oczywiście odpowiednie zbiorniki LPG i na benzynę.
stuningowany samochód

Nowe życia twojego silnika. Czy wiesz, co spowoduje, że twoje auto będzie jeszcze bardziej niezawodne, a jego silnik będzie spisywał się perfekcyjnie?

Dla fanów motoryzacji chiptuning jest oczywistym terminem, dla pozostałych już niekoniecznie. A warto wiedzieć o co w tym chodzi, gdyż zjawisko jest w rzeczywistości ciekawe. Chiptuning funkcjonuje na zasadzie poprawy parametrów silnika, a ma to miejsce poprzez zmianę oprogramowania sterownika. Następuje edycja programu steruje działanie sterownika silnikowego. Tak zwane krzywe charakterystyki, które są w programie, a także mapy, można modyfikować, żeby jeszcze bardziej możemy zmaksymalizować moc silnika.
Samochód

Samochód – w jaki sposób współcześnie się o niego zatroszczyć, żeby ciągle wyglądał jak nowy?

Samochód to prawdziwa skarbonka, o czym przekonuje się każdy właściciel. Konieczne przeglądy, ubezpieczenia oraz naprawy – to wszystko kosztuje, nie mówiąc już o kosztach paliwa. Mimo to, ciągle jest to najbardziej wygodny środek transportu, który gwarantuje całkowitą niezależność, wobec tego nie można się dziwić, że mimo to większość osób decyduje się na jego posiadanie i nie jest w stanie sobie już wyobrazić życia bez auta. Jak w takim razie można o nie zadbać, aby cały czas wyglądało jak nowe?
zdjęcie predstawiające kierownicę samochodu marki ford

Części do pojazdów osobowych- badamy ich wydajność

Wiele producentów samochodów osobowych ogranicza koszty przez przenoszenie całości bądź części produkcji do Chin. Tego rodzaju tania alternatywa, choć w znaczny sposób obniża finalną cenę auta, drastycznie odbija się również na jego solidności. Różnego rodzaju usterki elementów poddawanych największym obciążeniom nie dziwią już więc kierowców – awaria skrzyni biegów, wymiana hamulców czy amortyzatorów jest obecnie nagminną przypadłością.
Nieformowany żywopłot

Który wymiar ogumienia jest odpowiedni do samochodów osobowych

Kierowcy muszą wiedzieć, jaki rozmiar opon pasuje do ich aut. Opony 215 65 16 należy dobierać w sposób odpowiedni, albowiem od tego jest zależne bezpieczeństwo nie tylko samego kierowcy i pasażerów, których wiezie, ale też innych uczestników ruchu drogowego.