Opony
opony w ciężarówce

Dlaczego trzeba pamiętać o zmianie opon letnich na zimowe?

Każdy kierowca naturalnie powinien pamiętać, że wymiana opon letnich na zimowe jest kwestią potrzebną, jakiej nie wolno zignorować. Co roku zdarzają się kierowcy, jacy odwlekają zmianę opon letnich na zimowe, bądź kompletnie tego nie robią. Jednak takie zachowanie jest niesłychanie nierozważne oraz może wywołać znaczne zagrożenie dla kierowcy, jego pasażerów oraz także innych osób uczestniczących w ruchu drogowym. Późną jesienią oraz zimą drogi stają się coraz bardziej śliskie z przyczyny padającego deszczu, śniegu bądź też chłodu.
Opona, felga

Zakup opon zimowych to niemal obowiązek

Obecnie właściwie każdy ma własny samochód. Jeszcze kilkanaście lat temu posiadanie własnego auta było powodem do wielkiej dumy oraz powodowało sporą zazdrość wśród sąsiadów. Teraz jednak posiadanie swojego samochodu nie jest niczym nadzwyczajnym, a wyrobione prawo jazdy jest niemalże obligatoryjne.
szyba

Ostatnie zadania, które dobrze będzie dla naszego samochodu wypełnić na dniach

Jeżeli do tej pory nie wymieniłeś opon letnich na zimowe, najwyższa pora to zdziałać! Nie potrzebujemy przecież, aby kolejny raz trafione okazało się powiedzenie "Zima zaskoczyła drogowców".
Samochód, jadący samochód

Bardzo dobre opony samochodowe.

Koła czy też inaczej mówiąc opony są niezwykle znaczacą częścią niejednego pojazdu. Odpowiadają one za styczność z powierzchnią oraz amortyzację i w głównej mierze za bezpieczeństwo jazdy.
Opony

Zimowe opony kup latem!

Na dworze lato w pełni i gorąco, nikt z nas na pewno nie myśli o śniegu i ujemnych temperaturach, a przecież to najodpowiedniejszy moment, żeby rozważyć zakup nowych opon zimowych do samochodu. Wielu pośredników sprzedaży w tej części roku wyprzedaje je po okazyjnych cenach. Oczywiście są to nowe opony, w idealnym stanie, ale sprzedawcy chcą opróżnić magazyny przed przyjęciem tegorocznych modeli. Stąd właśnie letnie przeceny.
opona samochodowa

Wymiana ogumienia to rzeczywiście istotna i wymagająca sprawa, nie wolno odkładać tego na ostatnią chwilę

Każdy właściciel samochodu musi być świadom, jak odpowiedzialną i istotną kwestią okazuje się zmiana zużytego ogumienia. Opony mają ogromny wpływ na pewną jazdę, toteż nie można przesuwać tego zadania w czasie, ponieważ można doprowadzić do bardzo groźnych zdarzeń na ulicy. Opony wymienia się zarówno ze względu na ich zużycie, jak też na porę roku i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Opony lepiej wymieniać w bliskim warsztacie, przykładowo mieszkańcy województwa pomorskiego powinni wybrać Szczecin.
Samochód, wymiana opon

Sklep internetowy z oponami

Troska o opony samochodowe przystosowane do nawierzchni i warunków pogodowych bywa co jakiś czas konieczne. W nowym tysiącleciu wybór dobrych opon nie bywa zazwyczaj rzeczą łatwą. Aby dobrze dokonać wyboru najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem, poznać firmy produkujące na przykład opony letnie i kierować się opiniami wyłącznie cenionych i sprawdzonych specjalistów. W natłoku firm zajmujących się produkcją opon łatwo stracić orientację, warto w takiej sytuacji przyjrzeć się propozycjom internetowym, aby prościej podjąć decyzję w tej kwestii.
zmiana opon

Jeśli chcemy zmienić opony to poszukajmy wulkanizacja Warszawa

Zmiana opon to obowiązek kierowców. Każdy kto posiada samochód jest zobligowany do takiego zajęcia się nim, aby przemieszczanie się tym pojazdem po ulicy, okazało się jak najbardziej bezpieczne. Tak dla niego samiutkiego, jak i dla kolejnych użytkowników drogi. Przeglądamy hamulce, sprawdzamy układ kierowniczy, nie mniej nie mamy szansy zapomnieć, że różne opony muszą być założone na zimę, a inne na lato.

Opony zimowe

Ciężko wyobrazić sobie podróż autem przez śniegi bez konkretnych opon. Mimo to niektórzy twierdzą, że opony na cały rok są wystarczające. Czy naprawdę można uznać to za pewnik?
opona

Opony w Twoim samochodzie - co należałoby wiedzieć na ten temat?

Co roku w mediach mówi się, że drogowcy zostali zaskoczeni przez niespodziewany atak zimy.
1 2