Kierowcy
złom

Obecnie nie wyobrażamy sobie samochodów bez klimatyzacji

To zapewne nie ocieplenie klimatu, albo też globalne ocieplenie jest tego powodem


Obecnie nie wyobrażamy sobie samochodów bez klimatyzacji

Wszystkie nowoczesne pojazdy, posiadają klimatyzację. To, co potocznie nazywamy "klimą", stało się czymś powszechnym dla każdego kierowcy.
Naprawa podwozia

Układ hamulcowy pod nadzorem, czyli w jaki sposób dbać o hamulce

Firmy transportowe wykorzystują wiele samochodów ciężarowych, a każdy z tych samochodów pokonuje codziennie wiele kilometrów. Ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo pracowników są bardzo ważne, warto zadbać, aby stan techniczny aut pozostał bez zarzutu.
ciężarówka

Do których autoserwisów kierowcy aut ciężarowych mają największe zaufanie, a które punkty omijają z daleka

Auta ciężarowe, identycznie jak i osobówki, wymagają corocznych przeglądów, a czasami i bieżących napraw. Z racji tego że ciężarówki bywają bez przerwy eksploatowane, czego na pewno nie można powiedzieć o toyotach będących w posiadaniu tzw. niedzielnych kierowców, to równocześnie muszą być częściej serwisowane. Chociaż bezpieczeństwo innych kierowców bywa uzależnione również od stanu technicznego auta, to jednak nie wszyscy właściciele wozów o tym pamiętają.
opona samochodowa

Wymiana ogumienia to rzeczywiście istotna i wymagająca sprawa, nie wolno odkładać tego na ostatnią chwilę

Każdy kierowca powinien pamiętać, jak odpowiedzialną i istotną sprawą jest zamiana zużytego ogumienia. Opony mają wielki wpływ na pewną jazdę, toteż nie można odkładać tego zadania w czasie, gdyż można doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze. Opony wymienia się zarówno ze względu na ich zużycie, jak też na porę roku i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Opony lepiej wymieniać w bliskim warsztacie, przykładowo mieszkańcy województwa pomorskiego mogą wybrać Szczecin.
mercedes

Jeżeli jesteś miłośnikiem aut, interesujesz się nowymi modelami samochodów i chcesz być na bieżąco ze wszelkimi informacjami na temat nowości ze świata pojazdów – zaznajom się z obszerną gamą źródeł wiedzy.

Rynek samochodowy w naszym kraju zdobywa własne apogeum. Pojawiają się i modyfikują całkiem nowe modele i możliwości. Auto, to w tej chwili jedna z istotnych potrzeb każdej zwyczajnej familii. Oddaje nie wyłącznie uczucie komfortu i możliwość prędkiego przemieszczania się, ale również obraz zadowolenia i satysfakcji.
nawigacja gps

Czemu opłaca się kupić odbiornik GPS?

W przeszłości, podczas planowania trasy jazdy samochodem należało wykorzystywać mapy, jakie w użytku były rzecz jasna niewygodne, zwłaszcza dla kierowcy, który podróżował samodzielnie i nie mógł liczyć na pomoc osoby siedzącej z boku. Obecnie na szczęście taki problem już nie występuje, gdyż trasę wyznaczają specjalne aplikacje komputerowe. Powszechnie dostępne są także nawigacje GPS, jakie rzeczywiście drobiazgowo pokazują trasę.
Silnik samochodowy

Jak dodać silnikowi disla kilka % mocy?

Dzięki stosunkowo prostej operacji można dodać swojemu silnikowi diesla nawet kilkadziesiąt procent mocy. Chip tuning to obecnie o wiele bardziej doceniany sposób, który pozwala niemal całkowicie zmienić charakterystykę rozwijanej mocy, zapewnić znacznie większą siłę, jak także zoptymalizować wyniki spalania.
Audi RS7

Potrzeba poczuć się bezpiecznie we własnym samochodzie

Jeżeli wybieramy się w jakąś jazdę wozem, bez znaczenia czy długą czy krótką, to z pewnością pragniemy się w nim czuć jak najbezpieczniej. Przez to robimy przeglądy, wymieniamy zniszczone elementy, nie mniej nie mamy szansy tutaj również zapominać o tym, że niesamowicie ważna jest nasza przyczepność na drodze, zwłaszcza kiedy akurat pada deszcz albo śnieg. Przez to też systematycznie powinniśmy przeglądać stan naszych opon i to, na ile wielki mają one bieżnik.
opony samochodowe

Gdzie masz szansę odnaleźć odpowiednie opony?

Odpowiedni dobór i systematyczna wymiana opon ma wielkie znaczenie. Wielu kierowców, którzy lekceważą tę sprawę, poruszając się na „łysych” oponach, nie zdaje sobie sprawy ze swojej lekkomyślności. Wykorzystywanie zużytych opon w znacznym stopniu powiększa ryzyko niebezpiecznego zdarzenia. Problem ten dotyczy szczególnie zimy, kiedy to warunki drogowe są bardzo ciężkie. Wówczas należy stosować nowe opony typowo na zimę, które pozwalają na przykład na skrócenie drogi hamowania i zapobiegają poślizgowi samochodu.

Wypożyczalnie aut w stolicy Małopolski

W jakich przypadkach wypożyczalnia aut jest miejscem, z którego należy korzystać? Długo nie trzeba szukać, przemyślmy sprawę przedsiębiorstw. Niektóre firmy muszą przewozić produkty raz na określony czas. Czasem przedstawiciele przedsiębiorstwa muszą podróżować w interesach w odległe obszary kraju i nie tylko.
1 2