Pojazd
bus

Autokary wyposażone w toalety, podłokietniki i podnóżki

Ogromna rywalizacja i duże wymagania odbiorców uczyniły, że firmy zajmujące się wynajmem autokarów dysponują pojazdami doskonale urządzonymi i bezpiecznymi. Autobusy wyruszające na dłuższe trasy mają siedzenia wyposażone w paski bezpieczeństwa.
otwarta maska auta

Jakie mamy filtry w samochodzie i które z nich są najbardziej ważne? Jakie mają właściwości?

W samochodzie istnieje sporo różnych filtrów, jakie okresowo musimy wymieniać. Jeśli zaniedbamy te zabiegi, to możemy mieć problemy z funkcjonowaniem takiego pojazdu, natomiast awarie konkretnych podzespołów mogą powodować wysokie koszty napraw w dobrych serwisach samochodowych.
prawo jazdy

Rozpoczęcie przygody z samochodami

Każdy młody człowiek marzy o własnym samochodzie. W obecnych czasach jest to jakiś wyznacznik dorosłości, rzecz jasna nie jest to wyłączny taki symbol. Następnym jest posiadanie dowodu osobistego, który daje posiadaczowi dużą ilość praw, których nieletni nie posiada. W obecnych czasach - zwłaszcza dla młodych osób - ważna jest mobilność i niezależność. Dzisiaj, gdy sprawny samochód można kupić za stosunkowo nieduże pieniądze coraz więcej młodych osób posiada własne auto.
opony samochodowe

Gdzie masz szansę odnaleźć odpowiednie opony?

Odpowiedni dobór i systematyczna wymiana opon ma wielkie znaczenie. Wielu kierowców, którzy lekceważą tę sprawę, poruszając się na „łysych” oponach, nie zdaje sobie sprawy ze swojej lekkomyślności. Wykorzystywanie zużytych opon w znacznym stopniu powiększa ryzyko niebezpiecznego zdarzenia. Problem ten dotyczy szczególnie zimy, kiedy to warunki drogowe są bardzo ciężkie. Wówczas należy stosować nowe opony typowo na zimę, które pozwalają na przykład na skrócenie drogi hamowania i zapobiegają poślizgowi samochodu.
biały samochód

Sklep z ogumieniem

Dobranie właściwych opon do warunków atmosferycznych i pory roku to nie wszystko. Przy nabywaniu ogumienia bardzo ważne jest także dobranie cech opony zalecanych dla konkretnego pojazdu. Istotnymi znaczącymi są w tym miejscu nie tylko wielkość opony, jej budowa, mieszanka gumy z jakiej jest wyprodukowana, ale również indeksy nośności oraz prędkości. Wszystkie te wartości można znaleźć bezpośrednio na oponie. Ogumienie warto kupować osobiście, w internecie bowiem sprzedawcy niezbyt często podają te wszystkie informacje.
wnętrze samochodu

Wypożyczalnia aut oferuje bardzo duży wybór pojazdów

Wypożyczalnia samochodów, to obecnie bardzo często wyszukiwane miejsce, gdzie można nabyć na wyznaczony czas samochód, który po prostu zezwoli na przemieszczanie się po poszczególnym obszarze. Aktualnie na terenie naszego państwa tworzonych jest zdecydowanie więcej takich wypożyczalni, co z pewnością jest niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem, gdyż w ten sposób turyści, czy również osoby jakim pojazd się zepsuł, mogą wynająć dane auto i z niego rzecz jasna korzystać.

Podróżowanie na dwóch kółkach

Prędkość, swoboda, adrenalina, wyścig z wiatrem, hałas silnika, dochodzący spod dwóch kółek to coś co fascynaci motorów lubią najbardziej. Na temat motocyklistów mówi się wiele negatywnych słów. Często nazywa się ich dawcami narządów wewnętrznych, głupkami, drogowymi egoistami, którzy nie przejmują się z zasadami ruchu drogowego. Jednak wbrew tym niemiłym głosom, z roku na rok zaczyna jeździć ich coraz więcej.
Ford

Części samochodowe do Forda

Marka Ford ma już ponad sto lat i wszystko wskazuje na to, że przed nim jeszcze wiele dziesięcioleci sukcesów. Warto wiedzieć, że ojciec przedsiębiorstwa, Henry Ford jako pierwszy zaczął składać auta metodą seryjną, tym sposobem zostając prekursorem współczesnego przemysłu. Uczynił on, że poszczególne części do Forda były robione przez jednego pracownika, przez co produkcja stała się dużo szybsza i bardziej ergonomiczna. Henry Ford wdrożył także całą masę ważnych norm BHP, które są uznawane do teraz na całym świecie gospodarczym. Ford zbudował olbrzymie imperium produkcyjne i przez długi czas był najzamożniejszym kapitalistą na świecie.
1 2 3