Rośliny
Akwarium

Pełne wyposażenie do akwarium

Każdy sklep terrarytyczny jest w stanie zaopatrzyć terrarium we wszystkie niezbędne urządzenia. Jak wybrać, co jest najważniejsze i staje się mało funkcjonalny? Podstawą w każdym terrarium jest filtr, koniecznie dopasowany do pojemności zbiornika oraz grzałka.
domek

W jaki sposób najlepiej da się zabezpieczyć drewniane elementy przed działaniem wilgoci i warunków atmosferycznych

Drewno jest bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym do produkowania rozmaitych obiektów i sprzętów w ogrodach. Po pierwsze jest to materiał naturalny, doskonale będzie się komponować z prawdziwymi krzewami, drzewami i innymi roślinami. Dodatkowo da się wykonywać z niego niezwykle interesujące ciekawe rzeczy, tu możliwości ograniczone są niekiedy jedynie przez umiejętności stolarza. Jednak mimo swoich zalet drewno ma jeden zasadniczy minus, czyli niczym niezabezpieczone bardzo szybko się niszczy.
kwiaty

Potrzebujesz ładnych kwiatów? Pojedź do Praszki i zobacz, jak piękne okazują się tutejsze chryzantemy

Przy zastosowaniu ładnych kwiatów można czynić w ogródkach oryginalne kompozycje oraz aranżacje, dzięki nim teren wokół budynku nabiera kolorów oraz robi się jeszcze milszy dla oka. Dobór odpowiednich gatunków roślin pomaga radować się feerią kolorów od wiosny do późnej jesieni. Jednym z najpopularniejszych gatunków kwiatów w naszym kraju jest chryzantema. Ma ona wiele zastosowań i jest niezwykle ceniona.
kretowisko

Jakimi sposobami efektywnie radzić sobie z szkodnikami?

Krety na działce albo w ogrodzie mogą być naprawdę dużym problemem. Te niewielkie zwierzątka potrafią wprost zdemolować cały ogród, nad którym zapewne ciężko pracowaliśmy i wciąż pracujemy. Aczkolwiek krety są aktualnie pod osłoną, toteż zabijanie tych drapieżników jest nielegalne. Bezspornie nie winniśmy więc tego robić. Jak więc radzić sobie z kretami? Najbardziej słynnym i skutecznym sposobem na te szkodniki jest siatka na krety.
białe chryzantemy

Zamierzasz kupić przepiękne chryzantemy letnie? Odwiedź uprawę chryzantem z Praszki

Kwiaty są piękną ozdobą nie tylko w ogrodzie, lecz także na stole, gdy wstawimy je w ładny wazon wypełniony wodą. Właściwie pielęgnowane będą cieszyć oczy przez długi czas, a do jednych z wyjątkowo popularnych zaliczają się chryzantemy letnie. Jeśli chciałbyś kupić takie chryzantemy, powinieneś odwiedzić uprawę tych kwiatów z Praszki. Dlaczego?
Zadbajmy o rabaty

Hodowla roślin może okazać się większym wyzwaniem

Mogłoby się wydawać, iż do uprawy roślin potrzeba na pewno niewiele, ponieważ troszeczkę żyznej gleby, wody i słońca. Jednak prawda jest taka, iż do uprawy roślin wymagamy znacznie więcej, szczególnie jeżeli pragniemy, żeby było ich jak najwięcej oraz aby równocześnie rosły stosunkowo szybko. Mimo wszystko musimy także zdawać sobie sprawę z tego, iż nie każdy nawóz jest tak samo dobry, że nie zawsze mamy możliwość używać tych samych środków na ochronę roślin, ponieważ każde z nich wymagają innej ochrony.
Różne są rodzaje nawozów
Ogród pełen cienia

Robimy porządek w ogrodzie

Po wyjątkowo długiej zimie nareszcie przyszła wiosna. A razem z nią nastały pogodne dni. Możemy więc do oporu wylegiwać się w ogródku albo na balkonie. Zanim jednak weźmiemy kocyk na podwórze i rozłożymy się z ulubioną książką, warto uporządkować nasz ogród. Po tak długiej zimie na pewno jest wiele pracy.
Wirtualny Ogród PRO

Pomysł na niezwykły ogród.

Upragniony ogród można stworzyć idywidualnie bądź skorzystać z pomocy specjalistów. Gdy zdecydujemy się tą pierwszą możliwość musimy szczegółowo zaplanować wszystkie poszczególne fazy jego powstawania.