Rośliny
Ogród

Przechowywanie materiałów z pewnością ułatwi pojemnik na piasek i sól, a także zbiornik na wodę

Sporo ludzi, którzy mieszkają w domach na co dzień zajmują rozliczne obowiązki i czynności domowe, które powiązane są z różnymi renowacjami bądź pracą w ogrodzie. Nie można mimo to zaprzeczyć, iż jest to dla nich wielka radość, która przynosi zajęcie w wolnym czasie. Mnóstwo marketów budowlanych lub ogrodniczych sprzedaje atrakcyjne przybory i innego rodzaju pomysły, mające uprościć funkcjonowanie przy domu. Prowadząc tego typu tryb życia uwzględnia się pory roku i generalnie każdą możliwą pogodę, bo ma to wpływ nie jedynie na zieleniec i kwiaty zielone, ale także na innego rodzaju miejsca przy domu.
Przedogródek

Projektowanie działki – samodzielnie, czy z przedsiębiorstwem?

Położeniem w którym osoba od w wieków może odpocząć, uspokoić się i zaczerpnąć energii jest działka. Właściwością tego terenu jest ilość i zróżnicowanie okalającej roślinności. To ona wyzwala w nas czułość i spokój. Tworzenie działek dla osób żyjących w domach to przywilej. Ogród staje się przestrzenią domową i zarówno jest starannie urządzany, sprzątany i zadbany jak dom.
Akwarium

Pełne wyposażenie do akwarium

Każdy sklep terrarytyczny jest w stanie zaopatrzyć terrarium we wszystkie niezbędne urządzenia. Jak wybrać, co jest najważniejsze i staje się mało funkcjonalny? Podstawą w każdym terrarium jest filtr, koniecznie dopasowany do pojemności zbiornika oraz grzałka.
domek

W jaki sposób najlepiej da się zabezpieczyć drewniane elementy przed działaniem wilgoci i warunków atmosferycznych

Drewno jest niezwykle popularnym surowcem wykorzystywanym do produkcji rozmaitych sprzętów i obiektów w ogrodach. Przede wszystkim jest to materiał naturalny, doskonale będzie się komponować z prawdziwymi drzewami, krzewami i innymi roślinami. Poza tym da się z niego wykonać niezwykle interesujące ciekawe rzeczy, tu będą ograniczone są czasami jedynie przez umiejętności stolarza. Lecz mimo swoich zalet drewno posiada jedną zasadniczą wadę, czyli niczym niezabezpieczone bardzo szybko się niszczy.
kwiaty

Potrzebujesz ładnych kwiatów? Pojedź do Praszki i zobacz, jak piękne okazują się tutejsze chryzantemy

Przy zastosowaniu ładnych kwiatów można czynić w ogródkach oryginalne kompozycje oraz aranżacje, dzięki nim teren wokół budynku nabiera kolorów oraz robi się jeszcze milszy dla oka. Dobór odpowiednich gatunków roślin pomaga radować się feerią kolorów od wiosny do późnej jesieni. Jednym z najpopularniejszych gatunków kwiatów w naszym kraju jest chryzantema. Ma ona wiele zastosowań i jest niezwykle ceniona.
kretowisko

Jakimi sposobami efektywnie radzić sobie z szkodnikami?

Krety na działce albo w ogrodzie mogą być naprawdę dużym problemem. Te niewielkie zwierzątka potrafią wprost zdemolować cały ogród, nad którym zapewne ciężko pracowaliśmy i wciąż pracujemy. Aczkolwiek krety są aktualnie pod osłoną, toteż zabijanie tych drapieżników jest nielegalne. Bezspornie nie winniśmy więc tego robić. Jak więc radzić sobie z kretami? Najbardziej słynnym i skutecznym sposobem na te szkodniki jest siatka na krety.
białe chryzantemy

Zamierzasz kupić przepiękne chryzantemy letnie? Odwiedź uprawę chryzantem z Praszki

Kwiaty są przepiękną dekoracją nie tylko w ogrodzie, lecz również na stole, gdy włożymy je w ładny wazon wypełniony wodą. Właściwie pielęgnowane będą cieszyć nas przez długi czas, a do jednych z wyjątkowo popularnych należą chryzantemy letnie. Jeżeli chciałbyś kupić niniejsze chryzantemy, musisz odwiedzić uprawę chryzantem z Praszki. Dlaczego?
Zadbajmy o rabaty

Hodowla roślin może okazać się większym wyzwaniem

Może się wydawać, że do uprawy roślin wymaga się naprawdę niedużo, gdyż troszeczkę żyznej gleby, wody i słońca. Mimo wszystko prawda jest taka, że do uprawy roślin wymagamy dużo więcej, szczególnie kiedy chcemy, aby było ich jak najwięcej i aby jednocześnie rosły odpowiednio błyskawicznie. Jednak musimy również zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy nawóz jest tak samo dobry, iż nie zawsze możemy używać tych samych środków na ochronę roślin, gdyż każde z nich potrzebują odpowiedniej ochrony.
Nawozy sztuczne i naturalne
Ogród pełen cienia

Robimy porządek w ogrodzie

Po wyjątkowo długiej zimie nareszcie przyszła wiosna. A razem z nią nastały pogodne dni. Możemy więc do oporu wylegiwać się w ogródku albo na balkonie. Zanim jednak weźmiemy kocyk na podwórze i rozłożymy się z ulubioną książką, warto uporządkować nasz ogród. Po tak długiej zimie na pewno jest wiele pracy.
Wirtualny Ogród PRO

Pomysł na niezwykły ogród.

Wyśniony ogród można stworzyć idywidualnie albo skorzystać z pomocy zawodowców. Jeżeli wybierzemy tą pierwszą możliwość musimy szczegółowo zaplanować wszystkie poszczególne stadia jego narodzenia się.