Rośliny
kretowisko

Jakimi sposobami efektywnie radzić sobie z szkodnikami?

Krety na działce bądź w ogrodzie mogą być istotnie ogromnym problemem. Te niewielkie zwierzątka potrafią wprost zdemolować kompletny ogród, nad którym pewno z trudem pracowaliśmy i dalej pracujemy. Chociaż krety są dziś pod ochroną, w związku z tym zabijanie tych drapieżników jest nielegalne. Z pewnością nie powinniśmy więc tego robić. W jaki sposób więc poradzić sobie z kretami? Najbardziej słynnym i efektywnym sposobem na te szkodniki jest siatka na krety.
Ogród

Przechowywanie materiałów z pewnością ułatwi pojemnik na piasek i sól, a także zbiornik na wodę

Wielu ludzi, jacy mieszkają w domach co dzień zajmują liczne obowiązki i czynności domowe, jakie powiązane są z przeróżnymi reperacjami bądź robotą w ogrodzie. Nie wolno mimo to zaprzeczyć, że jest to dla nich wielka przyjemność, która dostarcza zajęcie w wolnym czasie. Sporo sklepów budowlanych czy ogrodniczych proponuje atrakcyjne sprzęty i inne pomysły, mające uprościć działalność przy domu. Prowadząc taki sposób funkcjonowania uwzględnia się pory roku i w ogóle każdą prawdopodobną aurę, albowiem ma to oddziaływanie nie tylko na zieleniec i kwiaty zielone, ale również na innego rodzaju miejsca przy domu.
Akwarium

Pełne wyposażenie do akwarium

Każdy sklep terrarytyczny bez problemu zaopatrzy terrarium we wszystkie niezbędne aparaty. Ale co z tego jest najważniejsze i bez czego zbiornik nie może funkcjonować? Dopasowany do pojemności zbiornika filtr i grzałka to podstawa.
Wirtualny Ogród PRO

Pomysł na niezwykły ogród.

Upragniony ogród można zrobić samemu bądź skorzystać z pomocy zawodowców. Jeśli zdecydujemy się tą pierwszą możliwość musimy szczegółowo zaplanować wszystkie poszczególne stadia jego tworzenia.
ogród

Pielęgnowanie o ogród - począwszyod projektu

Ziemia po budowie bardzo rzadko nadaje się od razu do obsadzenia roślinkami. Nim przystąpisz do zakładania ogrodu, przygotuj parcelę według naszych wskazówek. Zobacz, jak zaplanować ogródek. Oto porady krok po kroku, poczynając od planowania, przez urządzanie po pielęgnację ogródka. Zawsze możesz sobie pomóc wpisując w przeglądarkę wyrażenie: projekty ogrodów Warszawa ewentualnie zakładanie ogrodów Warszawa.
fototapeta w kwiaty

Zróżnicowany wybór fototapet sprzedawanych na polskim rynku

Bardzo wielu Polaków przekonuje się do zainstalowania fototapety, aby z jej pomocą urozmaicić wnętrze konkretnych pomieszczeń. Trzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach jest to jeden z najszybszych sposobów na zmianę aktualnej aranżacji kuchni bądź salonu. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, dostosowując go do indywidualnych preferencji.
domek

W jaki sposób najlepiej da się zabezpieczyć drewniane elementy przed działaniem wilgoci i warunków atmosferycznych

Drewno jest bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym do produkowania najróżniejszych obiektów i sprzętów w ogrodach. Po pierwsze jest to materiał naturalny, bardzo dobrze będzie się komponować z żywymi krzewami, drzewami i innymi roślinami. Dodatkowo można z niego wykonać niezwykle interesujące ciekawe przedmioty, tu będą ograniczone są czasami tylko przez fantazje stolarza. Jednak pomimo dużych zalet drewno ma jeden zasadniczy minus, czyli niezabezpieczone niczym bardzo szybko ulegnie zniszczeniu.
Ogród pełen cienia

Robimy porządek w ogrodzie

Po bardzo długiej zimie nareszcie przybyła wiosna. A wraz z nią nastały słoneczne dni. Można więc do oporu leniuchować w ogrodzie lub na tarasie. Zanim jednakże wyniesiemy kocyk na dwór i rozsiądziemy się z ulubioną lekturą, powinniśmy uporządkować nasz ogród. Po przedłużającej się zimie na pewno jest mnóstwo pracy.
kwiaty

Potrzebujesz ładnych kwiatów? Pojedź do Praszki i zobacz, jak piękne okazują się tutejsze chryzantemy

Przy zastosowaniu pięknych kwiatów można tworzyć w ogródkach niepowtarzalne kompozycje oraz aranżacje, dzięki temu teren wokół budynku nabiera kolorów i robi się jeszcze przyjemniejszy dla oka. Dobór odpowiednich gatunków roślin zezwala radować się feerią kolorów od wiosny do późnej jesieni. Jednym z najbardziej popularnych gatunków kwiatów w Polsce jest chryzantema. Ma ona sporo zastosowań i okazuje się niezwykle ceniona.
Zadbajmy o rabaty

Hodowla roślin może okazać się większym wyzwaniem

Mogłoby się wydawać, że do uprawy roślin wymaga się naprawdę niewiele, bo trochę żyznej gleby, wody oraz słońca. Jednak prawda jest taka, że do uprawy roślin wymagamy czegoś więcej, szczególnie jeżeli chcemy, by było ich jak najwięcej i żeby równocześnie urosły odpowiednio błyskawicznie. Jednak musimy także zdawać sobie sprawę z tego, iż nie każdy nawóz jest tak samo dobry, iż nie zawsze mamy okazję używać tych samych środków na ochronę roślin, gdyż każde z nich wymagają innej ochrony.
Różne są rodzaje nawozów
1 2