Drewno
Płyty pilśniowe

Mocne strony płyt wiórowych - ważne informacje

Inwestycja, jaką jest budowa domu, to szereg przemyślanych wyborów mających związek z materiałami, z których będzie budowany. A służy to jednemu, by osiągnąć najwyższy poziom efektu końcowego, oraz nadać mu ten jedyny charakter od dachu po podłogę. Materiałem o wszechstronnym zastosowaniu są płyty wiórowe.
salon z kominkiem

Na jakiego rodzaju ogrzewanie się zdecydować, by odpowiednio rozprowadzać ciepło po całym domu?

W danym czasie dużą wagę się przykłada do ekologii. Niewątpliwie największe koszty w jednorodzinnych domkach związane są z ogrzewaniem domu. W tym właśnie celu pojawiły się kominki z płaszczem wodnym. Mogą bowiem przekazywać wytworzone w nich ciepło do istniejącej instalacji centralnego ogrzewania z grzejnikami. Tym sposobem umieszczona w niej woda ogrzewana jest ciepłem pozyskiwanym ze spalania taniego oraz ekologicznego paliwa. A jest nim niewątpliwie drewno. Kominek z płaszczem wodnym może z tego względu zastąpić tradycyjny kocioł.
drewniana podłoga

Dlaczego mądrzej inwestować w piękną drewnianą podłogę aniżeli w panele albo płytki

Drewno jest materiałem wykorzystywanym przez ludzkość od zarania dziejów. Chociaż jest łatwopalne, to jednakże dziś nie ma to praktycznie większego znaczenia, zwłaszcza że istnieje szereg preparatów, które nie dość, że konserwują drewno, to jeszcze powodują, że jest ono ognioodporne. Część zamożnych osób stawia sobie domy letniskowe z drewna, które później służą właścicielom w okresie urlopowym.
Zakład stolarski

Tradycyjne stolarstwo czy olbrzymie zakłady? Szlachetne rzemiosło i zawód stary jak świat

Tworzenie różnorakich przedmiotów z drewna to szlachetne zajecie. Ten zawód jest z nami od mileniów. W zasadzie w chwili, kiedy ludzie zaczęli zbierać się w grupy i budowac solidne chaty, pojawił się popyt na sprzęty do domu. Przez następne dekady stolarze byli potrzebni dla społeczeństwa, chociaż, co frapujące, najczęściej nie zarabiali wielkich pieniędzy.
Okleina do mebli

Jak tanio i szybko odświeżyć meble w mieszkaniu, na co zwracać uwagę podczas wybierania oklein meblowych.

Meble spełniają istotną rolę w każdym domu i mieszkaniu, jednak wraz z pływającymi latami ich wygląd będzie się zmieniał. Fronty stają się matowe i porysowane, pojawiają się także różnego rodzaju odpryski i jakieś uszkodzenia. Zresztą jest to całkowicie normalne, bo po kilkunastu latach intensywnego użytkowania najbardziej nawet wytrzymała płyta meblowa w pewnym momencie może nie dać rady.
Schody z drewna

Oryginalne schody drewniane w własnym domu.

Dziś u nas w domach potrzebujemy trwałych i ładnych rozwiązań. Nie zadowalamy się połowicznymi rozwiązaniami. Dawniej może i należało wybierać między funkcjonalnością a pięknym wyglądem, obecnie już nie musimy dokonywać takiego wyboru. Na szczęście połączone zostały te dwie najistotniejsze kwestie. Na dodatek możemy postawić na egzotyczne możliwości.
drewniane meble

Skąd się bierze renoma mebli sosnowych?

Meble sosnowe to najpopularniejszy produkt meblarski od dziesięcioleci. Skąd bierze się ich niesłabnąca popularność? Dlaczego są tak chętnie nabywane przez klientów z całej Polski? Sosna to drzewo niezwykle trwałe. Takie też jest otrzymywane z niej drewno, przeznaczane do produkcji rozmaitych mebli.
meble

Jakiego rodzaju meble najlepiej wybrać do własnego mieszkania? Czy meble sosnowe to dobry pomysł?

Jeśli chcemy wyposażyć dom w nowe meble to często stajemy przed dylematem, jakiego typu kupić meble? Czy dobre będą meble drewniane, a może lepiej kupić tańsze zamienniki, czyli meble z płyty? Wiele osób się nad tym zastanawia, biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw. Dla każdej osoby dobre jest coś innego, warto jednakże postawić na jakość, czyli zakupić meble najwyższej jakości - sosnowe.
kanapa

Kiedy zastanawiasz się nad wyborem mebli do nowego mieszkania, zdecydowanie powinieneś na początek wybrać się do sklepu z meblami.

Sporo z nich angażuje niemal jedynie pracowników, którzy świetnie znają się na meblach, w związku z czym niewątpliwie będą w stanie Ci coś poradzić. Kiedy chcesz mieć naprawdę ładne mieszkanie, kategorycznie powinieneś postawić przede wszystkim na drewno.
meble

Piękne wnętrza - meble z wiekowego drewna nadadzą im wyjątkowego charakteru

Nowoczesne aranżacje bywają często wyrafinowane i gustowne. Prawdziwi fachowcy jeśli chodzi o aranżację wnętrz są w stanie tworzyć wspaniałe kompozycje, wykorzystując do tego rozmaitego typu materiały i tworzywa, i zespalając je ze sobą w oryginalny sposób. To właśnie tworzenie niebanalnych zestawień z użyciem metalu, drewna, szkła bądź plastiku pozwala wykreować każdą wolną przestrzeń w dowolny sposób. Jakie tworzywa dominują? Na które opłaca się zwrócić szczególną uwagę?
1 2 3 4