Mechanik
samochód

Rozrząd w aucie. Do czego służy? Jak należy o to zatroszczyć?

Każda znana nam dziś postać transportu, która jest poruszana przy użyciu z silnika tłokowego, posiada w swoim wnętrzu w „rzecz”, którą określa się mianem rozrządu.
Motocykle

Części samochodowe - a więc, z jakiego miejsca zdobyć części do marek Renault oraz Forda.

Od latek marki Ford oraz Renault cieszą się wielkim powodzeniem na ryneczku samochodów. W tym dokładnym artykule przyjrzymy się cenom ich kawałków oraz zagadnieniu "skąd je wziąć?".
części samochodowe

Rola systematycznych przeglądów pojazdu dla jego stanu technicznego i bezawaryjnej, długiej pracy

Każdy posiadacz samochodu musi pamiętać o jego regularnych przeglądach, bo tylko wtedy auto będzie bezawaryjnie i długo służyć. Niestety wielu ludzi o tym zapomina, do mechanika zaglądając dopiero wtedy, jak coś już ulegnie awarii. A w przypadku każdego samochodu konieczne jest regularne wykonywanie przeglądów i serwisowych czynności, w trakcie których nie tylko należy zmienić przykładowo olej czy zużyte klocki, ale także ocenić ogólny stan techniczny i w razie potrzeby dokonać niezbędnych napraw.
Samochód, wymiana opon

Wybieramy mechanika samochodowego

Najlepszy mechanik samochodowy, to ten, któremu ufa właściciel samochodu. Poszukiwania są żmudne, ale szczęściarzom naprawdę się udaje. Jak i gdzie znaleźć mechanika?
samochód

Wpływ regularnych przeglądów dla sprawności samochodu, w jaki sposób szukać dobrego mechanika

Każdy z samochodów, czy będzie to nowy pojazd prosto z salonu, czy też kilkunastoletni, wyeksploatowany egzemplarz, potrzebował będzie co jakiś czas odwiedzenia mechanika. Jeżeli nawet nic nie będzie się psuć, to przynajmniej raz w roku należy zmienić filtr powietrza albo olej. I co pewien czas należy również skontrolować u porządnego mechanika ogólny stan techniczny samochodu, zobaczyć czy nie ma jakiś luzów i wycieków, które w dalszej przyszłości mogłyby być przyczyną poważniejszych usterek.
Internet

Tuning, przeciwko chiptuning aut - czyli, komfortowy wygląd, przeciwko komfortowa jazda

Na jakich zasadach polega tuning, a jakich zasadach chiptuning samochodów? Czy każdziutki samochód istnieje możliwość poddać tego rodzaju "zabiegom"? Co one dają oraz do jakich rzeczy się mogą przydać? To wszyściutko oraz jeszcze bardziej dużo odnajdziesz wewnątrz naszego nowego felietonu!
magazyn


Mechanika w rolnictwie – jakie maszyny okazują się współcześnie nadzwyczaj pomocne

Rolnictwo to bezwzględnie jedna z najważniejszych gałęzi lokalnej gospodarki, gdyż to właśnie gospodarstwa rolne wytwarzają żywność, której wszyscy potrzebujemy.

Auto-części do samochodu Ford

Auto to wspaniałe marzenie wielu ludzi. Nie wyobrażamy sobie już życia bez tego genialnego wynalazku. Od momentu kiedy skonstruowano pierwszy pojazd, auto jest powodem westchnień mężczyzn na całym świecie. Panowie są w stanie zadbać o własny ukochany samochód czasami większym uczuciem niż o własną rodzinę. Więc samochody to nie tylko gigantyczny sentyment, ale nad wszystko ogromny biznes. Przemysł motoryzacyjny to duża odnoga przemysłu, która napędza światowa gospodarkę. Olbrzymie firmy opłacają bardzo dużo pracowników. Co roku z linii produkcyjnych wyjeżdża wiele nowych modeli, które rozchodzą się jak świeżutkie bułeczki. Technologia idzie naprzód i dzisiejsze samochody są wyposażane w wiele różnorodnych modułów, które ułatwiają życie kierowcy i pasażerom.