Technologia
kobieta z białym aparatem fotograficznym

Technika idzie do przodu

Jeszcze kilkanaście lat temu granicą planów było posiadanie ciężkiego oraz zazwyczaj słabo wygodnego aparatu fotograficznego, który fotografie zrobił na odpowiedniej kliszy. Jeśli zapełniliśmy cały film, a nie mieliśmy kolejnego, to nie mogliśmy już zrobić więcej fotografii, tak samo jak nie było możliwości usunięcia ujęć, które nie wyszły dokładnie tak, jak to obmyśliliśmy.
Smart TV

Nowości w sprzęcie RTV na najbliższy rok- w którym kierunku podąża postęp elektroniki?

Na rynku artykułów RTV udoskonalenia pokazują się tak często, że naprawdę ciężko za nimi nadążyć. Wszystko jest z roku na rok szybsze, bardziej kolorowe, bardziej użyteczne i wymaga od użytkownika coraz mniej. Nie inaczej jest i w tym roku- producenci ciągle przeganiają się w zaskakiwaniu nabywców coraz bardziej wyrafinowanymi zabawkami.
Diody LED

W dziedzinie energooszczędnych żarówek, LED stają się coraz bardziej popularne

Oświetlenie diodowe ma niesłychanie wszechstronne przeznaczenia. Światło oparte na technologii powoli podbija rynek. Nawet ogólnoświatowe potęgi przyznają, że za 10-15 lat diody LED będą z obecnych 5% stanowiły 95% obrotu w branży oświetleniowej.
DJI Phantom 3 Profesional

Drony, to znaczy bezzałogowe statki latające są przyszłością nie tylko sił zbrojnych, mogą być fascynującym pomysłem do filmowania wyjątkowych wydarzeń

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż technika z dnia na dzień coraz bardziej się modyfikuje. Toku tego nikt nie może zatrzymać, dlatego też należy iść z duchem czasu i zaintrygować się ciekawostkami w branży elektronicznej.
hydrografika

Z jakiego powodu hydrografika jest w dzisiejszych czasach tak nader kultowa?

Jeśli tylko popatrzymy w przeszłość na minione lata wówczas z całkowitą pewnością dostrzeżemy jak bardzo zmienia się technika w wielu specjalizacjach i jakie jeszcze nowsze rozwiązania zostają wdrażane. Ma to kaliber nie tylko ciekawostek technologicznych, ale także ułatwiania życia wielu grupom społecznym, jakie zwyczajnie użytkują z tego rodzaju rozwiązań.
telewizor

W jaki sposób wybrać najlepszy telewizor do swojego mieszkania czyli szybki przegląd oferowanych obecnie telewizorów

Jednym z częściej spotykanych elektronicznych urządzeń w naszych domach i mieszkaniach stały się telewizory. W ostatnim czasie bardzo zmieniły się technologie wykorzystywane podczas ich produkowania, rolę potężnych, pękatych modeli z kineskopową lampą zajęły zgrabne, płaskie modele LED, LCD albo plazmowe. Praktycznie wszystkie one wyglądają podobnie, lecz poszczególne modele różnią się dość znacznie funkcjonalością, jakością obrazu i parametrami, a co będzie się z tym wiązać, także cenami.
Lecący dron

Innowacyjne technologie, czyli co dzisiaj umożliwia nam technika

Współczesny świat odmienia się w ogromnym tempie. To, co obecnie będzie dla nas typowe w wykorzystaniu codziennym, jeszcze kilkanaście lat temu w ogóle się nam nie śniło. Obecnie wielu z nas często sięga po innowacyjne rozwiązania, które często służą jedynie w rozrywce.
fototapeta

Fototapeta jako nietuzinkowa i bardzo gustowna dekoracja każdego pokoju w naszym domu

Aranżowanie wnętrza lokalu mieszkalnego ma wiele wspólnego ze sztuką. Może nawet mniejszą uwagę trzeba byłoby przywiązywać do konkretnych przedmiotów, ponieważ prawdziwym wyzwaniem bywa ich łączenie. W końcu każdy kwiatek o dużo korzystniej prezentuje się w ikebamie. Nie zawsze możemy sobie finansowo na zupełną zmianę wystroju wnętrza, więc w tej sytuacji niektórzy gospodarze stawiają na rozwiązania, które tylko nieznacznie obciążają prywatny budżet. Czasami uroku mogą dodać niesztampowe dodatki, a jednym z nich jest na pewno fototapeta okno, czyli prościej mówiąc, jego imitacja.
serwer

Współczesna nowoczesność – szybkie tempo zmian może wydawać się czasami meczące, niemniej jest nieuchronne

Żyjemy w epoce, kiedy to technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Czasami możemy mieć poczucie że sami nie nadążamy za innowacjami, które występują na rynku. Z reguły kupując jakiś telewizor czy laptop myślimy, że wybraliśmy ten najlepszy, niemniej po miesiącu okazuje się, że powstały już sprzęty jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie, które dzięki swojej innowacyjności mogą zdziałać więcej niż moglibyśmy się spodziewać. Nie warto zatem liczyć na to, że staniemy się posiadaczami najlepszego sprzętu, gdyż w obecnej dobie ciągłych zmian nie jest to z pewnością realne. Przez chwilę coś, co wydaje się idealne i być może takie jest, jednakże w tym samym momencie eksperci na całym świecie zastanawiają się już nad tym, jak to udoskonalić.
wentylator

Osuszacz, wentylator lub nagrzewnica

Technologia poczyniła duże, duże postępy w minionym wieku. Ludzie nauczyli się dzięki temu panować praktycznie nad dowolnym żywiołem: mamy melioracje, świetne okręty transportowe, militarne i inne. Wydzieramy ziemi surowce naturalne, drążąc korytarze parę kilometrów pod powierzchnią. Mamy systemy grzewcze, które prawie w stu procentach użytkują energię spalania, nie wspominając już o fakcie, że ogniska, które kiedyś trzeba było rozpalać krzesiwem albo patyczkami, obecnie potrafi rozpalić dziecko przy użyciu zapałki. Zostało jeszcze powietrze – najbardziej wymagający do okiełznania żywioł, tak samo groźny w nadmiarze, jak wszystkie pozostałe, ale najmniej uchwytny.
1 2